Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Australijscy sportowcy idą pełną parą przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, wiadomości sportowe

Australijskie olimpijskie sukcesy lekkoatletyczne spowolniły znacznie do marszu na Igrzyskach w Rio, ale nadzieje są duże na poprawę sytuacji w Tokio pod przewodnictwem elitarnej grupy kobiet.

Mistrzostwa Australii w lekkiej atletyce zakończyły się w tym tygodniu w Sydney mnóstwem olimpijskich ocen kwalifikacyjnych, kończąc wesoły krajowy sezon dla sportowców domowych.

Wśród najlepszych zawodników znalazła się Nicola McDermott, która pokonała 2,00 m, aby pobić rekord kraju koleżanki z drużyny Eleanor Patterson (1,99 m), wygrywając w Rio skok na 1,97 m.

Biegaczka średniodystansowa Linden Hall została pierwszą Australijką, która na początku miesiąca przełamała czterominutowy bieg na 1500 mw Melbourne, mając najlepszy czas w roku wynoszący 3 minuty 59,67 sekundy.

Inne zagrożenia dla australijskiego medalu to mistrz świata w oszczepie Kelsey Lee Barber i Nina Kennedy, która ustanowiła w Sydney w zeszłym miesiącu rekord kraju w biegu na 4,82 metra.

Występy dały australijskim atletom pewność siebie, ponieważ nastąpiłaby poprawa po skromnym powrocie w Rio, gdzie zespół był w stanie zdobyć tylko parę męskich medali chodzenia, srebro dla Jareda Talenta na 50 km i brąz dla Duńczyka. Bird-Smith.

„Nie ustalamy konkretnej liczby dla naszych celów, ale mamy wielu sportowców, którzy mogą zdobywać medale” – powiedział Reuterowi Andrew Vaishne, który osiągnął świetne wyniki, szef Australian Athletics.

„Po stronie kobiet mamy naprawdę silną grupę sportowców. Mamy prawie wszystkie kwalifikacje kobiet w torze lekkoatletycznym i wiele imprez terenowych.

„Nadal mieliśmy dość silny program dla mężczyzn, ale kobiety były niesamowite”.

Nowi bohaterowie

Australia szuka nowych mistrzów w następstwie przejścia na emeryturę byłej mistrzyni olimpijskiej Sally Pearson i Talent, która pomogła spowolnić odrodzenie się lekkoatletyki w kraju po igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Pearson, która zdobyła złoto na 100 m przez płotki w Londynie i srebro w Pekinie, zawiesiła swoje wyżyny w 2019 roku po przegranej walce z powodu kontuzji, podczas gdy w zeszłym miesiącu Talent spadł jako najbardziej utytułowany australijski zawodnik olimpijski z czterema medalami w trzech rundach.

READ  Kolejna próba organizacji Igrzysk Olimpijskich 2036 - StadiumDB.com

W porównaniu z australijską drużyną lekkoatletyczną liczącą 59 zawodników w Rio, Vaishne spodziewa się, że do Tokio zakwalifikuje się do 70 osób, co nie jest łatwym wyczynem, biorąc pod uwagę zakłócenia spowodowane pandemią COVID-19.

Zamknięte granice Australii i ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że wielu sportowców uniknęło logistycznego wyzwania związanego z rywalizacją za granicą.

Jednak względny sukces kraju w powstrzymywaniu COVID-19 był dobrodziejstwem dla krajowych sportowców, którzy mogli swobodnie trenować i podróżować, nawet gdy konkurenci za granicą nadal walczą z blokadą.

Australian Athletics zorganizuje inne spotkania w stanie Queensland w czerwcu, aby dać więcej sportowcom szansę na zdobycie punktów w kwalifikacjach olimpijskich, w tym tych, którzy w przyszłym tygodniu nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata w sztafecie w Polsce.

„Jeśli spojrzysz na krajowy sezon, zauważysz, że sportowcy i trenerzy dobrze wykorzystali ostatnie 12 miesięcy, aby się przygotować i myślę, że to było podstawą tak mocnych mistrzostw kraju” – powiedział Vishny.

„Myślę, że posiadanie tu względnej wolności naprawdę nam się przydało”.