Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jeśli „Destiny 2” umiera, liczby graczy z pewnością o tym nie mówią

Jeśli „Destiny 2” umiera, liczby graczy z pewnością o tym nie mówią

Społeczność Destiny 2 ma obecnie bzika na punkcie wielu bardzo realnych problemów z grą. Ale włączenie siebie do tych kręgów społecznościowych zwykle tworzy trochę negatywnego sprzężenia zwrotnego, w którym „nastrój społeczności” zmienia się bez mierzenia rzeczywistej ogólnej temperatury rzeczy.

Powtarzające się sezony, nieważne PvP, mikrotransakcje, zmiany lochów, wybierz sam. Jest wiele skarg i tak, uczucia są bardziej nienormalne niż zwykle. Ale co to nie więcej niż zwykle? Łączna liczba rozegranych meczów.

Biorąc pod uwagę, że Destiny 2 to gra, która ma już ponad 6 lat, wciąż generuje zaskakująco dobre liczby, nawet teraz, w tych „dolnych” czasach.

Myślę, że wiele osób zapomina, że ​​jego uruchomienie w lutym 2023 r. zepsuło go Historia Steam przez cały czas Gracze osiągnęli szczyt z 316 000 w tygodniu premiery. Kolejny miesiąc, marzec 2023 r., przyniósł najwyższą średnią liczbę graczy w grze od czasu pierwszej premiery Destiny 2 na Steamie w październiku 2019 r.

Ostatnie 30 dni, mniej więcej w połowie miesiąca tego sezonu Destiny, dało nam średnią liczbę 54 000 graczy na Steamie i 87 000 graczy w szczycie gry. Niezbyt wysoki, ale daleko nam do minimów wszechczasów. Jest co najmniej osiem miesięcy mniej dla zwykłych graczy i sześć miesięcy mniej dla graczy szczytowych. Najniższy poziom w historii dla przeciętnych i najlepszych graczy był w listopadzie 2022 r., pod koniec sezonu łupów. Przypuszczam, że możliwe, że wrócimy do tego do końca tego sezonu, ale znowu ogólna passa spadków nie jest niczym niezwykłym w sześcioletniej grze. patrz i patrz Tylko Wszystkie rekordy ustanowił dwa miesiące temu podczas premiery Lightfall, piątego dodatku do Destiny 2.

Nie znamy konkretnych numerów konsol, ale trendy raczej nie będą się tam bardzo różnić. Niezależnie od tego, jakie są większe problemy społeczności gry (i na pewno wiele skarg jest uzasadnionych), nie znajdują one odzwierciedlenia w masowym napływie graczy. Więc my Do Widząc, że liczby spadają do końca tego sezonu, myślę, że wolałbym pojawienie się Diablo 4 za dużo tego, plus wydanie pierwszego sezonu tej gry za kilka tygodni, co jest konkurencyjnym czynnikiem „łupów” że żaden z tych innych lat nie musiał brać pod uwagę. Można argumentować, że te dwie gry nie konkurują ze sobą, ale lista streamerów Destiny Twitch, w której wszystkie grają w Diablo 4, mówi inaczej.

READ  Sin and Punishment na Nintendo 64 ma teraz oficjalną zachodnią sztukę

Dlaczego te liczby są ważne? Ponieważ podczas gdy Bungie odpowiada na opinie graczy i próbuje naprawić problemy z grą, liczby tutaj nie przedstawiają katastrofalnego obrazu stanu gry. Większa populacja albo nie przejmuje się większością problemów poruszanych przez społeczność rdzenną, albo w ogóle o nich nie wie. Destiny 2 to znacznie większa gra niż społeczność Reddit czy YouTuberzy (i dziennikarze) na Twitterze ze swoimi gorącymi ujęciami.

Jestem absolutnie przekonany, że gra wymaga pracy w wielu aspektach i wszyscy mają nadzieję, że Bungie podwoi wysiłki, idąc naprzód, zamiast tracić więcej personelu i wsparcia dla Marathon. Ale na razie sytuacja nie jest tak tragiczna, jeśli chodzi o ogólne zainteresowanie grą, jak widać tutaj.

Chodź za mną na TwitterzeI wątkiI youtubeI I Instagram. Zapisz się do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu informacyjnego, Bóg się kręci.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller I Ziemska trylogia.