Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iPhone 17 i iPhone 17 Plus mają zawsze włączone wyświetlacze ProMotion

iPhone 17 i iPhone 17 Plus mają zawsze włączone wyświetlacze ProMotion

Przyszłoroczne iPhone'y 17 i iPhone 17 Plus będą wyposażone w wyświetlacze OLED z technologią płyty montażowej o niskim poborze mocy, dzięki czemu ProMotion będzie po raz pierwszy dostępny w standardowych modelach iPhone'a firmy Apple.


Obecne modele iPhone'a 15 i iPhone'a 15 Plus wykorzystują niskotemperaturowe panele z polikrystalicznego krzemu (LTPS), podczas gdy modele Apple iPhone 15 Pro wykorzystują bardziej zaawansowane niskotemperaturowe panele z polikrystalicznego tlenku (LTPO). Panele LTPO obsługują technologię ProMotion, umożliwiając wyświetlaczowi zwiększenie częstotliwości odświeżania do 120 Hz, co zapewnia płynniejsze przewijanie i wyświetlanie treści wideo w razie potrzeby.

ProMotion umożliwia także przejście wyświetlacza na bardziej energooszczędną częstotliwość odświeżania do 1 Hz, dlatego wyświetlacze iPhone'a 15 Pro mają funkcję zawsze włączonego wyświetlania zegara na ekranie blokady, widżetów, powiadomień i tapety nawet wtedy, gdy urządzenie jest zamknięte.

Oczekuje się, że Apple nadal będzie korzystać z mniej zaawansowanych paneli LTPS w tegorocznych iPhone'ach 16 i iPhone'ach 16 Plus, aby zachować rozróżnienie między modelami standardowymi i Pro, co oznacza, że ​​seria iPhone'ów Apple na rok 2025 będzie pierwszą, która będzie wyposażona w technologię ProMotion i zawsze włączone wyświetlacze we wszystkich modelach. urządzenia. Linia łącząca.

według elektrycznyChiński dostawca BOE ma nadzieję dostarczać Apple panele LTPO do iPhone'a z serii 17, pozostaje jednak pytanie, czy uda mu się osiągnąć wymaganą moc produkcyjną przy jednoczesnym zachowaniu standardów kontroli jakości Apple.

Jeśli BOE nie będzie w stanie spełnić wymagań, Apple prawdopodobnie zwróci się do innych dostawców, takich jak Samsung i LG Display, w sprawie paneli LTPO i będzie polegać na BOE w zakresie paneli OLED opartych na LTPS dla starszych modeli iPhone'a i podobno iPhone'a SE 4.

Według analityka wyświetlaczy, Rossa Younga, tegoroczne modele iPhone'a 16 Pro będą miały wyższy współczynnik proporcji 19,6:9, a zmiana ta zostanie zastosowana w standardowych modelach iPhone'a 17 w następnym roku. Oczekuje się, że rozmiary urządzeń wzrosną odpowiednio z 6,12 i 6,69 cala do 6,27 i 6,86 cala. Oznacza to wzrost rozmiaru wyświetlacza na obu urządzeniach o 2,5%.

READ  Wszystkie przecieki Samsunga Galaxy S24, Plus i Ultra

Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że standardowe modele iPhone’a 17 wyglądają na gotowe na poważną modernizację panelu, z większymi rozmiarami, a także LTPO dla ProMotion i zawsze włączonym wyświetlaczem.