Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WYŁĄCZNIE – następna gra Battlefield firmy EA będzie zawierać także darmową grę Battle Royale

WYŁĄCZNIE – następna gra Battlefield firmy EA będzie zawierać także darmową grę Battle Royale

Seria Battlefield miała za sobą kilka trudnych lat, gdyż Battlefield 2042 nie spełnił oczekiwań graczy. W momencie premiery gra była bez wątpienia jedną z najmniej kompletnych gier Battlefield w dotychczasowej historii, zawierającą niezliczone błędy i podstawowe wybory projektowe, które nie spodobały się społeczności. W rezultacie sprzedaż Battlefield 2042 była słaba w porównaniu do swoich poprzedników i nastąpiła poważna restrukturyzacja całej serii.

Vince Zimbala z Respawn Entertainment przejmuje teraz stery serii, a Christian Grasse kieruje Ripple Effect (dawniej DICE LA), a Byron Peddie zostaje nowym dyrektorem generalnym serii. Marcus Leto został również zatrudniony jako dyrektor kreatywny Ridgeline Games z siedzibą w Seattle, ale odszedł z własnej woli.

Zatem dokąd to zmierza teraz w Battlefield? Cóż, oficjalnie nie wiemy zbyt wiele poza tym, że w przygotowaniu jest kilka projektów Battlefield, z których wszystkie zostaną zintegrowane z nowym „Battlefield Universe”. Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, zasugerował również, że następna duża gra Battlefield zostanie wydana dopiero w 2025 roku. Insider Gaming rozumie, że obecnie wstępna data premiery gry to październik, co ma zbiegać się z poprzednimi wydaniami Battlefield.

Insider Gaming dowiedziało się również, że kolejny tytuł Battlefield nawiązuje do podejścia „powrotu do korzeni”, obejmującego mecze dla 64 graczy, powrót systemu czterech klas i przebudowę systemów zniszczenia. Jeśli chodzi o akcję samej gry, będzie ona osadzona w epoce nowożytnej, gdzieś pomiędzy rokiem 2025 a 2030, z silnym naciskiem fabularnym na nowoczesną technologię wykorzystywaną w działaniach wojennych.

Studio Ripple Effect pracujące nad „nowym doświadczeniem” dla serii Battlefield, pracuje nad nowym tytułem typu Battle Royale, który obecnie ma być grą free-to-play i stosuje podobną strategię do niezwykle udanego Call of Duty: Warzone. W którym darmowa gra będzie powiązana z wersją premium. Mówi się, że gra jest pomysłem Byrona Pede, który wcześniej prowadził usługę na żywo Call of Duty. Gra oferuje obecnie dwa różne tryby gry, w tym klasyczny tryb Battle Royale oraz tryb zwany „Gauntlet”, w którym drużyny graczy rywalizują w trybach opartych na celach, przy czym drużyna z najniższym wynikiem jest wyrzucana po każdej misji.

READ  Phil Spencer chce uruchamiać gry Sony i Nintendo na Xboxie, ale twierdzi, że się tego nie spodziewa

Ta wiadomość może dla niektórych być szokiem, ale poprzednie eksperymenty Battlefielda w zakresie trzeciego trybu gry, w tym Battle Royale Firestorm w Battlefield V i Hazard Zone w Battlefield 2042, zmarnowały główne możliwości, ponieważ tytuły nie były dostępne za darmo.

Jak myślisz, jaka następna duża gra Battlefield będzie zawierała tryb Battle Royale? Daj nam znać w komentarzach poniżej.


Więcej informacji na temat gier Insider Gaming znajdziesz w wiadomościach o anulowaniu nowej gry Twisted Metal.