Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gilles Roard: Manchester City skompletował rekord Wielkiej Brytanii dla byłego pomocnika Arsenalu z Wolfsburga |  wiadomości piłkarskie

Gilles Roard: Manchester City skompletował rekord Wielkiej Brytanii dla byłego pomocnika Arsenalu z Wolfsburga | wiadomości piłkarskie

Gilles Roard podpisał kontrakt z Manchesterem City dwa lata po tym, jak opuścił Arsenal i przeszedł do Wolfsburga. Rozumie się, że drużyna Garetha Taylora pobiła brytyjski rekord transferowy, podpisując kontrakt z 26-letnim pomocnikiem, płacąc opłatę przekraczającą 300 000 funtów.


13:35, Wielka Brytania, czwartek 06 lipca 2023 r

Manchester City sfinalizował pozyskanie pomocnika Gila Rohra z Wolfsburga.

Opłata, jaką City zapłaciło drużynie Frauen-Bundesligi, jest oficjalnym rekordem klubu, mówią źródła w Niemczech Sky Sports News Przekroczyła 300 000 funtów, co czyni transakcję nowym brytyjskim rekordem.

26-latek podpisał trzyletni kontrakt z klubem, który w sezonie 2022-23 zajął czwarte miejsce w WSL.


zdjęcie:
Gil Roard sfinalizował transfer z Wolfsburga do Man City

Rohrde rozpoczęła karierę w Twente i grała w Bayernie Monachium i Arsenalu, zanim pomogła Wolfsburgowi awansować do finału Ligi Mistrzów.

Roord wygrała mistrzostwa Europy kobiet z Holandią w 2017 roku, a także może pochwalić się czterema tytułami Eredivisie wśród wielu innych wyróżnień w swojej dotychczasowej karierze.

Przemawiając na oficjalnej stronie klubu, Roward powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że podpisałem kontrakt z Manchesterem City. Zawsze myślałem, że to wspaniały klub z dużą jakością i jestem podekscytowany. zacząć tutaj”.

„Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki grają i czuję, że idealnie do mnie pasuje. W składzie jest dużo jakości i jest to młoda drużyna z dużym potencjałem, co jest dla mnie bardzo ważne.


zdjęcie:
Podpisanie kontraktu z Gilem Roardem przez Man City pobiło brytyjski rekord opłaty transferowej dla gracza

„Zawsze uważałam, że Superliga Kobiet jest bardzo konkurencyjna, więc ponowna gra w Anglii jest jak marzenie – czuję, że bardzo rozwinęłam się jako zawodniczka podczas mojego pobytu w Niemczech.

W moich rozmowach z Garethem [Taylor]Usłyszałem wszystko, co chciałem usłyszeć – myślimy w ten sam sposób w piłce nożnej, co jest ważne, a zobaczenie mnie w drużynie było idealne – idealnie do siebie pasuje.

READ  Rosyjski gaz i unijne prawo w centrum uwagi po wizycie Schulza w Polsce

„Jeśli grasz dla City, rywalizujesz o wszystko, w co jesteś zaangażowany i to jest nasz cel – z jakością, którą tu mamy, wszystko jest możliwe, więc mam nadzieję, że razem odniesiemy duży sukces”.

Menedżer Taylor dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zdobyć podpis Jill i sprowadzić ją do klubu.

„Udowodniła swoją wartość zarówno w Anglii, jak iw Europie podczas swojej dotychczasowej kariery, obok na arenie międzynarodowej z Holandią – sukces nie jest jej obcy.

„Jest zawodniczką, której jakość mówi sama za siebie dzięki temu, co osiągnęła, i uważamy, że będzie fantastycznym dodatkiem do naszego składu tutaj w City.

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie jej na pokładzie i współpracę z nią przez następne trzy lata”.

Analiza: Roord ma potencjał zmiany gry


zdjęcie:
Gil Roard strzelił pierwszego gola przeciwko byłemu klubowi Arsenal w półfinałowym zwycięstwie Wolfsburga w Lidze Mistrzów

Laura Hunter ze Sky Sports:

Biorąc pod uwagę, że Manchester City nie zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, pozyskanie Gila Roarda to zamach stanu.

Roward posiada rodowód. Fani Arsenalu mogą pamiętać cichy ryk Rorde, kiedy strzeliła pierwszego gola w półfinałowym zwycięstwie Wolfsburga w europejskich pucharach na Emirates w maju.

Pomocnik, który nie jest obcy WSL, wnosi mnóstwo doświadczenia w wielkich meczach, z mentalnością zwycięzcy. Pokaż się w ważnych chwilach. Świadczy o tym opłata za przelew w rejestrze brytyjskim.

W dodatku ma dopiero 26 lat, a ma wiele do zaoferowania na lata – a to pasuje do projektu miasta. Nastroje w klubie, ogólnie akceptowane przez osoby spoza niego, są takie, że City jest u progu sukcesu. Tylko jeden lub dwa transfery dzieli od zespołu, który walczy o tytuł.

Miniony sezon zaczął się od odbudowy, ale w połowie drogi biegi się zmieniały – piłka nożna była płynna i zabawna, choć nie na tyle mocna, by trwale wręczyć tytuł. Roord zapewnia tę spójność, ale także klasę i jakość w posiadaniu piłki – idealne dla marki piłki nożnej, którą Gareth Taylor przysługuje.

READ  Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w hokeju FIH: Indie słabną, przegrywając 4-5 w meczu otwarcia z Francją

Jej podpisanie jest oznaką intencji i znacznie zwiększy szanse City na zdobycie kilku bardzo pożądanych trofeów w przyszłym sezonie.

Śledź letnie okienko transferowe dzięki Sky Sports

Kto przeniesie się tego lata, kiedy okienko transferowe otworzy się 14 czerwca i zamknie o 23:00 1 września w Anglii i o północy w Szkocji?

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i plotkami transferowymi na dedykowanym blogu Transfer Hub na platformach cyfrowych Sky Sports. Możesz także śledzić dodatkowe szczegóły i analizy Sky Sports News.