Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Facebook w dół: w Wielkiej Brytanii odnotowano powszechną złość

Facebook nie działa dla wielu użytkowników w Wielkiej Brytanii (Zdjęcie: Getty Images Europe)

Facebook nie działa dla wielu użytkowników w Wielkiej Brytanii, ponieważ ludzie zgłaszali problemy z logowaniem się i graniem w gry.

Problemy z gigantem mediów społecznościowych były zgłaszane przez cały dzień.

Przyczyna problemów nie jest jeszcze jasna, ale nie dotyczy wszystkich.

Strona DownDetector podaje, że 58% użytkowników zgłasza całkowite przerwy w dostawie danych, podczas gdy 35% ma problemy z logowaniem.

Osoby, które nie mogą uzyskać dostępu do swojego konta, otrzymają powiadomienie o treści: „Facebook wkrótce powróci: Facebook nie działa w tej chwili z powodu wymaganej konserwacji, ale powinieneś być w stanie wrócić w ciągu kilku minut”.

Wydaje się, że inne kraje europejskie, w tym Francja i Niemcy, borykają się z podobnymi problemami, chociaż zgłaszano również problemy z transkrypcją w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Dzieje się to przed planowanym rozpoczęciem planowanego bojkotu Facebooka i Twittera.

Aktywiści powiedzieli, że środek został wezwany w odpowiedzi na „brak działań firm w celu wyeliminowania rasizmu i innych nikczemnych nadużyć ze swoich platform”.

Ci, którzy mają trudności z zalogowaniem się, zobaczą tę wiadomość

Bojkot #TakeAStand trwa od 15:00 czasu brytyjskiego do końca poniedziałku, a kilka klubów piłkarskich, polityków i marek mówi, że planują w nim uczestniczyć.

Minister kultury Oliver Dowden ostrzegł wcześniej gigantów mediów społecznościowych, że mogą zostać ukarani grzywną w wysokości milionów funtów za niepowodzenie w zwalczaniu rasistowskich nadużyć na ich platformach.

Projekt ustawy o cyberbezpieczeństwie ma zostać przedstawiony parlamentowi w tym roku i oczekuje się, że nakreśli obowiązek zachowania ostrożności, którego muszą przestrzegać firmy technologiczne, wraz z surowymi karami finansowymi dla osób, które dopuściły się naruszenia.

Oliver Dowden napisał w The Sun, że przemoc na tle rasowym będzie jedną ze szkód, które firmy społecznościowe będą musiały wyeliminować.

Wiceprezes Facebooka na Europę Północną Steve Hatch napisał w Daily Telegraph, że jego firma ma jasne zasady dotyczące mowy nienawiści, ale „zero tolerancji nie oznacza, że ​​nie było żadnych incydentów”.

Dodał: „Nie możemy powstrzymać ludzi przed uprzedzeniami lub pisaniem nadużyć na swoich telefonach, ale możemy podjąć kroki w celu wzmocnienia naszych zasad oraz poprawy wykrywania i egzekwowania”.

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. Wiadomości, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected].

Więcej historii takich jak ta Sprawdź naszą stronę z aktualnościami.

READ  Premiera Apple Vision Pro będzie obejmować ponad 600 aplikacji i gier zoptymalizowanych pod kątem nowych słuchawek