Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ojciec Delano Vant Hoffa na emocjonującym hołdzie na podium z Maxem Verstappenem

Ojciec Delano Vant Hoffa na emocjonującym hołdzie na podium z Maxem Verstappenem

W serdecznym hołdzie dla Delano Vanta Hoffa Alexander Vant Hoff zajął pole position podczas Grand Prix Holandii, kiedy Max Verstappen wręczył złoty medal zwycięzcom FIA.

Ten akt podczas ceremonii na podium nie tylko upamiętnił zwycięstwo Verstappena, ale był także hołdem dla ducha Vanta Hoffa, którego pamięta się dzięki ich wspólnej miłości do sportów motorowych.

Gdy medal przeszedł z rąk do rąk, stanowił wyraz dziedzictwa młodego kierowcy i wspólnego zaangażowania w dalsze ściganie się, aby uczcić pamięć tych, którzy nie mogli już spełniać swoich marzeń na torze.

Wzruszający był moment, gdy dwukrotny mistrz świata w krótkim uścisku objął ojca kierowcy.

Czytaj więcej: Rodzina Delano Vant Hoffa dziękuje Norrisowi za emocjonalny prezent w ramach hołdu

Co się stało z Delano Vantem Hoffem?

Tragedia wydarzyła się 1 lipca 2023 r., kiedy Vant Hoff, uczestnik Regionalnych Mistrzostw Europy Formuły Alpejskiej, stracił życie w śmiertelnym wypadku na torze Spa-Francorchamps.

Do niefortunnego zdarzenia doszło podczas drugiego wyścigu serii w ten weekend. W trudnych warunkach pogodowych, naznaczonych deszczem, mokry tor i powstająca mgła znacznie ograniczały widoczność.

Na Kemmel Road, tuż za zakrętem Raidillon, samochód Van 't Hoffa zaczął się obracać. Następnie samochód Holendra zderzył się z innym pojazdem, po czym siła zderzenia skłoniła sędziów wyścigowych do wywieszenia wyścigowi czerwonej flagi.

Kierowcy MP Motorsport udzielono natychmiastowej pomocy medycznej na torze, ale jego życia nie udało się uratować.

Czytaj więcej: Regionalny kierowca Formuły Delano Vant Hoff ginie w wypadku w Spa

Co dalej?

Kilka prominentnych głosów w sporcie wezwało do wprowadzenia zmian na torze Circuit de Spa-Francorchamps, biorąc pod uwagę, że nie jest to pierwszy wypadek, jaki miał miejsce na tym odcinku toru.

Analitycy Sky Sports Naomi Schiff i Bernie Collins kwestionują potrzebę dostosowań na Spa-Francorchamps, podczas gdy Lance Stroll przyjął bardziej asertywne stanowisko, mocno naciskając na zmiany.

READ  RIP Surface Duo — mówi się, że Microsoft rezygnuje z dziwnej obudowy

Kolega z zespołu Stroll, Fernando Alonso, opowiedział także o wyzwaniach związanych z widocznością, przed którymi stają kierowcy podczas wyścigów na mokrych torach.

Tymczasem Pierre Gasly przyznał, że kilkukrotnie czuł się niepewnie podczas rywalizacji na torze Spa-Francorchamps. Warto zauważyć, że na tym torze doszło także do tragicznej śmierci przyjaciela i rodaka Gasly’ego, Antoine’a Huberta, podczas wyścigu Formuły 2 w 2019 roku.

Czytaj więcej: Krytycy Sky Sports F1 kwestionują zmiany w spa po drugiej śmierci w ciągu czterech lat