Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Europejska Unia Nadawców i Europejska Komisja Gospodarcza finalizują partnerstwo na rzecz Igrzysk Europejskich 2023 i 2027

EOC

Po tym, jak Europejskie Komitety Olimpijskie (EOC) i Eurowizja Sport w tym tygodniu sfinalizowały umowę na wyłączność w zakresie praw medialnych, ogłoszoną po raz pierwszy w Memorandum z Porozumienie podpisane w czerwcu ubiegłego roku.

Porozumienie to pierwszy udział Unii Europejskiej w czteroletniej imprezie multisportowej, która w przyszłym roku będzie obchodzić trzecią edycję w Polsce.

Ogłoszenie umowy Eurowizji Sport wiąże się z potwierdzeniem składu sportowego na przyszłoroczną edycję w Krakowie oraz województwach małopolskim i alskim w Polsce.

Komentator sportowy

Program sportowy Igrzysk Europejskich składa się z 25 dyscyplin, służących jako Mistrzostwa Europy w niektórych dyscyplinach sportowych, aw wielu przypadkach oferujących kwalifikacje olimpijskie uczestniczącym sportowcom.

Skład jest następujący:
Łucznictwo, Lekkoatletyka, Pływanie, Badminton, Koszykówka 3×3, Boks, Breaking, Kajak (sprint i slalom), Kolarstwo (rower górski i BMX freestyle), Szermierka, Judo, Pięciobój nowoczesny, Siódemki w rugby, Wspinaczka sportowa, Łucznictwo, Tenis stołowy, Taekwondo , triathlon, piłka ręczna plażowa, piłka plażowa, karate, kickboxing, wiosło, skoki narciarskie (lato) i teqball.

Program obejmuje wiele ekscytujących sportów, które niedawno lub niedawno dołączyły do ​​programu olimpijskiego. przerwa (po raz pierwszy zostanie uwzględniona w programie olimpijskim w Paryżu w 2024 r.); Wspinaczka (włączył się do programu olimpijskiego w Tokio w 2021); i Rugby Sevens (dołączył do programu olimpijskiego w Rio de Janeiro w 2016 r.).

Dzięki temu partnerstwu EBU ma na celu promowanie bezpłatnych relacji lotniczych z edycji 2023 i 2027 przez członków EBU, aby przybliżyć historie Igrzysk Europejskich i europejskich elitarnych sportowców rodzinom na całym świecie, zaledwie rok po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 i Los Angeles 2028.

Relacje nadawców na ich platformach zostaną uzupełnione transmisjami online, dzięki czemu każdy moment Igrzysk Europejskich będzie dostępny na żywo na całym świecie.

Przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, Spiros Capralos, powiedział: „To kamień milowy na Europejskich Igrzyskach, który wzniesie imprezę na nowy poziom. Partnerstwo z Europejską Unią Nadawców w dwóch kolejnych edycjach zapewni, że fani sportu będą mogli śledzić podróże europejskich gwiazd elitarnych, z których wiele będzie walczyło Aby zapewnić sobie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Krakowie będziemy mieli 18 dyscyplin olimpijskich kwalifikujących się do Paryża, uzupełnione o wybór szybko rozwijających się dyscyplin, które zaangażują młodsze pokolenie w ich dynamicznych formach. Cieszymy się, że możemy współpracować z EBU, aby zorganizować wydarzenie, które zainspiruje bardziej aktywną przyszłość Europy”.

READ  różne rodzaje jagód | Wiadomości, sport, praca

Hasan Arat, członek Komitetu Wykonawczego EOC i przewodniczący Komitetu Koordynacyjnego Igrzysk Europejskich dodał: „Zbliżając się do trzeciej edycji Igrzysk Europejskich, jesteśmy gotowi nakreślić zrównoważony plan na przyszłość tego wydarzenia. zapewnia, że ​​Igrzyska będą dostępne dla ludzi na całym kontynencie, co teraz będziemy mogli osiągnąć dzięki naszemu partnerstwu z Europejską Unią Nadawców. W Igrzyskach Europejskich wezmą udział najlepsi sportowcy olimpijscy na kontynencie, którzy mają niesamowite historie opowiadać na boisku i poza nim.Dzięki Europejskiej Unii Nadawców będziemy mogli dzielić się tymi historiami ze światem i kontaktować się z naszymi odbiorcami. Obecni i ujawniaj nowych fanów!”

Glenn Keelan, dyrektor generalny Eurovision Sport, dodał: „Unia Europejska i nasi członkowie są zachwyceni, że możemy umocnić nasze relacje z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi w ramach tej przełomowej umowy.

„Pokazywanie różnorodnej dyscypliny sportowej i różnorodnego wachlarza talentów jest podstawą mediów publicznych, a członkowie EBU od wielu lat wspierają relacje o sportach olimpijskich. Dodanie Igrzysk Europejskich oznacza, że ​​EBU i nasi członkowie mogą naprawdę twierdzić, że są światowych liderów transmisji i produkcji wydarzeń sportowych. Z niecierpliwością czekamy na nawiązanie jeszcze silniejszych relacji z naszymi partnerami EOC, które rozpoczną się w Polsce w przyszłym roku.”

Dzisiejsze ogłoszenie pojawia się tuż po pierwszych dwóch udanych edycjach Europejskich Igrzysk Czteroletnich w Baku w Azerbejdżanie w 2015 roku i Mińsku na Białorusi w 2019 roku.

W inauguracyjnej edycji wzięło udział 5898 sportowców w 20 dyscyplinach, ożywiając 18 obiektów z bijącymi rekordy świata pokazami dla młodych i starszych. Innowacyjne sporty uliczne i plażowe zakończyły eliminacje olimpijskie przed łączną publicznością liczącą 1,7 miliarda widzów.

Następnie odbyła się druga edycja, w której 4000 sportowców wzięło udział w programie obejmującym 15 dyscyplin, z których 10 zapewniło kwalifikacje olimpijskie do Igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Trzecia edycja odbędzie się w Krakowie, Małopolsce i Alsku od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku.

READ  Usługi | Wiadomości, sport, praca

Strona główna Multisport

Dzięki tej umowie Europejska Unia Nadawców i jej członkowie ugruntowali swoją reputację jako ojczyzny rozgrywek multidyscyplinarnych w Europie. Jeszcze w tym miesiącu członkowie EBU będą transmitować obszerną relację z drugiej edycji Mistrzostw Europy w Monachium, obejmującą połączone Mistrzostwa Europy w dziewięciu dyscyplinach sportowych: lekkoatletyka; Siatkówka plażowa; Sprint kajakowy na rowerze; Gimnastyka; Wioślarstwo; wspinaczka w tenisa stołowego; Triathlon.

W lutym Eurowizja Sport i Międzynarodowy Komitet Igrzysk Śródziemnomorskich ogłosiły pierwszą w historii umowę dotyczącą nabycia przez Europejską Unię Nadawców globalnych praw do dystrybucji i transmisji Igrzysk Śródziemnomorskich 2022 w Oranie w Algierii oraz Igrzysk Śródziemnomorskich 2023 w Grecji w Heraklionie .

Igrzyska Śródziemnomorskie to impreza multisportowa, organizowana zwykle co cztery lata, w której uczestniczą kraje położone wokół lub w pobliżu Morza Śródziemnego. Dla tych krajów Igrzyska Śródziemnomorskie są najważniejszym wydarzeniem multidyscyplinarnym po Igrzyskach Olimpijskich.