Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

James Frost wygrywa mecz Maine Invitational na dodatkowym dołku

Falmouth – Dwadzieścia lat temu James Frost brał udział w meczu rundy finałowej w Falmouth Country Club z Maine Amateur Championship na linii.

„Mark Plummer trochę mnie uderzył”, powiedział Frost, wspominając przegraną 3 i 2 w 2002 roku z legendą golfa Maine. „Wróciło, gdy amatorzy Maine grali w mecz, a ja byłem głupim 19-latkiem, który nie wiedział nic lepszego i wygrywał mecze. Myślę, że byłem 13. ofiarą (Plummer).”

W środę Frost powrócił do Falmouth Country Club, po raz kolejny w finale z jednym z najlepszych amatorskich koron golfa w Maine.

Tym razem 40-letni Frost wykonał swoje zadanie, wbijając przetestowanego birdie do 19. dołka, by pokonać Garretta Olsona (37 lat) z West Bath i Brunswick Golf Club, wygrywając mecz 2022 Match Play Invitational.

Po solidnej karierze juniora i golfa w college’u Frost przeniósł się do Fort Myers na Florydzie i grał sporadycznie. Kiedy wrócił do Maine, odzyskanie konkurencyjnej formy zajęło mu kilka lat.

powiedział Frost, dyrektor księgowy organizacji non-profit Westbrook, która mieszka w Polsce i gra w Fox Ridge Golf Club w Auburn. „Miałem dobre przeczucia, grając tutaj mecz w przeszłości. Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem pewien, czy wrócę do tego punktu ponownie.

„Nadal mogę to zrobić. Nadal to mam.”

Frost wybija jeden lub dwa otwory dla większości oprawy. Olson zebrał birdie na trzynastym dołku i prowadził przez 1 po pomyleniu Frost na dołkach 14 i 17.

W dogleg par-4 18 obaj gracze strzelają celnymi uderzeniami z tee, aby zaatakować chronioną przez bunkier green. Grając jako pierwszy, Olson wciągnął żelazko do lewej pułapki na piasek. Olson wywiercił piaskowy strzał, aby orzeł wygrał ósmy dołek, ale tym razem nie mógł przejść w górę iw dół. Frost zrobił swoją długą dwusuwową stopę i duet wrócił do pierwszego dołka.

READ  Małyszmania: Jak jeden człowiek uczynił snowboarding narodową obsesją w Polsce

„Wiedziałem, że jestem na dobrej pozycji i wiedziałem, że uderzę piłkę dalej, niż się spodziewałem, więc brałem mniej trafień i strzelałem dokładnie 30 jardów od miejsca, w którym skończyłem” – powiedział Olson. „To był najgorszy strzał, jaki miałem przez cały dzień. Nie zrobiliśmy wielu takich zdjęć”.

W pierwszym dodatkowym dołku Frost rzucił swoje drugie uderzenie na górną warstwę zwodniczej zieleni, około 10 stóp od szpilki. Olson prawie go dorównał, uderzając w niego z wysokości około 12 stóp. Olson przegapił swoją ofertę dla ptaków.

Mróz przetoczył się w lekkim ciosie o zwycięstwo.

„Musiałem być ostrożny, ponieważ był to cios zjazdowy, a Garrett był już w (na równi)” – powiedział Frost. „Uderzyłem w prawy róg i chciałbym, żeby to był jeden z tych momentów, w których naprawdę pasowałem do tego, co widziałem”.

Olson był bardziej pod wrażeniem drugiego strzału przeciwnika.

„Nie powie ci, jak dobry jest strzał z klina” – powiedział Olson. „Do tej szpilki z podjazdu trudno było się zatrzymać i uderzyć jak 150 z deski i zostawić ją tam”.

Grając od tylnych tee do pełnej długości Falmouth 7300 jardów, Frost i Olson konsekwentnie oddawali długie, celne strzały z tee i kilka świetnych uderzeń przez całą grę.

16 najlepszych (plus remisy) w tegorocznym Maine Amateur to gracze kwalifikujący się do Match Play Invitational, a reszta stawki wypełniła się najlepszymi punktami z wyścigu Maine Golf 2022. Frost zajął 11 miejsce w tegorocznym Maine Amateur Święto. Olson zremisował na 12. miejscu.

20-letni zwycięzca Maine Amateur Caleb Manuel nie brał udziału w Match Play Championship. W tym tygodniu Manuel bierze udział w konkursie Western Amateur. Wicemistrz Maine Am Mike Arsenault i były mistrz Maine Am John Hayes, który w tym roku zajął trzecie miejsce, zdecydowali się nie startować. To otworzyło drzwi nieco szerzej graczom takim jak Frost i Olson, dwóm wysokim graczom z imponującymi życiorysami sportowymi.

READ  Saurabh Chaudhry zdobywa srebrny medal w Pucharze Prezydenta | Więcej wiadomości sportowych

Frost wygrał trzy kolejne tytuły singlowe klasy C w Calais High (1998-2000) i został wprowadzony do Galerii Sław Sportu Uniwersytetu Południowego Maine po tym, jak był MVP Huskies w latach 2003-2005 i dwukrotnym całkowicie nowym wyborem w Anglii.

Olson, obecnie zastępca patrolu w biurze szeryfa hrabstwa Sagadahoek, był wybitnym golfistą i baseballistą w Oxford Hills. Był w czwartej rundzie selekcji Minnesota Twins w 2006 po tym, jak był w drugiej klasie w Franklin Pierce College w Rindge, New Hampshire. Olson grał trzy sezony w Major League Baseball.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy wyślesz e-mail na swoje konto, wyślemy e-mail z kodem resetowania.

” dawny