Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Euro 2020: mecze, daty rozpoczęcia, ciekawostki. Wszystko, co musisz wiedzieć – aktualności

Dziś wieczorem Włochy zmierzą się z Turcją w meczu otwarcia największego turnieju piłkarskiego na świecie po mundialu

Euro 2020 w końcu rozpoczęło się po rocznym opóźnieniu spowodowanym pandemią Covid-19.

Tegoroczny turniej 24 drużyn odbywa się w 11 miastach rozsianych po całym kontynencie europejskim.

Dziś wieczorem Włochy zmierzą się z Turcją w meczu otwarcia największego turnieju piłki nożnej na świecie po mundialu.

Spójrz na sześć zestawów i kompletne kombinacje.

grupy

Grupa A: Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia

Grupa B: Belgia, Rosja, Dania, Finlandia

Grupa C: Ukraina, Holandia, Austria, Macedonia Północna

Grupa D: Anglia, Chorwacja, Czechy, Szkocja

Grupa E: Hiszpania, Polska, Szwecja, Słowacja

Grupa szósta: Niemcy, Francja, Portugalia, Węgry

Czas ZEA

Transmisja na żywo na kanałach beIN SPORTS

pełne mecze

Faza grupowa:

11 czerwca, piątek

Grupa A: Turcja-Włochy (23, Rzym)

12 czerwca, sobota

Grupa A: Walia vs Szwajcaria (17:00, Baku)

Grupa B: Dania-Finlandia (20:00, Kopenhaga)

Grupa B: Belgia-Rosja (23, St. Petersburg)

13 czerwca niedziela

Grupa D: Anglia-Chorwacja (17:00, Londyn)

Grupa C: Austria-Macedonia (20:00, Bukareszt).

Grupa C: Holandia-Ukraina (23, Amsterdam)

14 czerwca, poniedziałek

Grupa D: Szkocja i Czechy (17:00, Glasgow)

Grupa E: Polska – Słowacja (godz. 20.00, St. Petersburg).

Grupa E: Hiszpania-Szwecja (23, Sewilla)

15 czerwca, wtorek

Grupa F: Węgry-Portugalia (20:00, Budapeszt)

Grupa F: Francja i Niemcy (23, Monachium)

16 czerwca, środa

Grupa B: Finlandia-Rosja (17:00, Petersburg)

Grupa A: Turcja-Walia (20:00, Baku)

Grupa A: Włochy-Szwajcaria (23, Rzym)

17 czerwca, czwartek

Grupa C: Ukraina – Macedonia Północna (17:00, Bukareszt).

Grupa B: Dania-Belgia (20:00, Kopenhaga)

Grupa C: Holandia-Austria (23, Amsterdam)

18 czerwca, piątek

Grupa E: Szwecja-Słowacja (17:00, St. Petersburg).

Grupa D: Chorwacja vs Czechy (20:00, Glasgow).

READ  Seminarium Poland narzuca swoją wolę dwóm Nilowi ​​| Koszykówka dziewcząt w Ohio High School

Grupa D: Anglia i Szkocja (23, Londyn)

19 czerwca, sobota

Grupa F: Węgry-Francja (17:00, Budapeszt)

Grupa F: Portugalia i Niemcy (20:00, Monachium)

Grupa E: Hiszpania i Polska (23, Sewilla)

20 czerwca niedziela

Grupa A: Włochy – Walia (8, Rzym)

Grupa A: Szwajcaria-Turcja (20:00, Baku)

21 czerwca, poniedziałek

Grupa C: Macedonia Północna – Holandia (20:00, Amsterdam)

Grupa C: Ukraina – Austria (20:00, Bukareszt).

Grupa B: Rosja-Dania (23, Kopenhaga)

Grupa B: Finlandia – Belgia (23, St. Petersburg).

22 czerwca, wtorek

Grupa D: Czechy – Anglia (godz. 23:00, Londyn).

Grupa D: Chorwacja-Szkocja (23, Glasgow)

23 czerwca, środa

Grupa E: Słowacja-Hiszpania (20:00, Sewilla)

Grupa E: Szwecja-Polska (20:00, Sankt Petersburg).

Grupa F: Niemcy-Węgry (23, Monachium)

Grupa F: Portugalia-Francja (23, Budapeszt)

Runda 16:

26 czerwca, sobota

2A kontra 2B (20:00, Amsterdam)

1A kontra 2C (23, Londyn)

27 czerwca niedziela

1C vs 3D/E/F (20:00, Budapeszt)

1B kontra 3A/D/E/F (23, Sewilla)

28 czerwca, poniedziałek

2D kontra 2E (20:00, Kopenhaga)

1F vs 3A/B/C (23, Bukareszt)

29 czerwca, wtorek

1D kontra 2F (20:00, Londyn)

1E vs 3A/B/C/D (23, Glasgow)

Ćwierćfinały:

2 lipca, piątek

QF1: zwycięzca 6 kontra zwycięzca 5 (20:00, St Petersburg)

QF2: zwycięzca 4 kontra zwycięzca 2 (godz. 23:00, Monachium)

3 lipca, sobota

QF3: Zwycięzca 3 kontra Zwycięzca 1 (20:00, Baku)

QF4: Zwycięzca 8 kontra Zwycięzca 7 (godz. 20:00, Rzym)

Półprzewodniki:

7 lipca, wtorek

SF1: Zwycięzca QF2 vs Zwycięzca QF1 (godz. 23:00, Londyn)

8 lipca, środa

SF2: Zwycięzca QF4 vs Zwycięzca QF3 (23, Londyn)

Finał

11 lipca niedziela

Zwycięzca SF1 kontra Zwycięzca SF2 (godz. 23:00, Londyn)

Poznaj swoje fakty

Najbardziej doświadczony zespół

Belgia

26-osobowy skład rozegrał łącznie 1338 występów – średnio ponad 50 meczów na zawodnika, co podkreśla doświadczenie zespołu Roberto Martineza.

READ  Sports Digest: Maine Mariners mają dobrą passę z dodatkową wygraną

Najszybszy gracz

Cristiano Ronaldo (Portugalia)

175 meczów

Najstarszy gracz

Imię i nazwisko: Martin Stekelenburg

Holandia

Pozycja: bramkarz

Wiek: 38

najmłodszy gracz

Imię i nazwisko: Kasper Kozłowski

Kraj: Polska

Rola: Pomocnik

Wiek: 17

najmłodszy zespół

Hiszpania

Średni wiek: 24,5 lat

Najstarszy zespół

Szwecja

Średni wiek: 29,2 lat

Większość lokalnych graczy

Anglia ma najwięcej wychowanków w swoim składzie, a 23 z 26 rywalizuje w Premier League

Większość graczy pochodzi z jednego klubu

Chelsea i Manchester City

Być może to nie przypadek, że finaliści Ligi Mistrzów Chelsea i Manchester City zapewniają największą liczbę uczestników tego turnieju z 15 zawodnikami każdy, a następnie Bayern Monachium z 14.