Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Związany z Tokio Finch Vogat zdobył swój trzeci tytuł w tym sezonie ze złotem na Otwartych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, Firstpost

Związany z Tokio Finch Vogat zdobył swój trzeci tytuł w tym sezonie ze złotem na Otwartych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, Firstpost

Wygrana prawdopodobnie sprawiłaby, że Finch byłby numerem jeden na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Zdjęcie pliku Vinesh Phogat. Francja Agencja prasowa

WarszawaIndyjska zapaśniczka Finch Phogat udowodniła, że ​​jej przygotowania do Igrzysk w Tokio są na dobrej drodze, wygrywając 53 kg złoto na Poland Open w piątek, dając sobie sporo czasu przed igrzyskami olimpijskimi.

To już trzeci tytuł w sezonie dla 26-letniego Fenecha, który wcześniej zdobył złoto na imprezie Matteo Pellicon (marzec) i Mistrzostwach Azji (kwiecień).

Wygrana prawdopodobnie sprawiłaby, że Finch byłby numerem jeden na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Z wyjątkiem pierwszego meczu ze zdobywczynią brązu z 2019 roku, Ekateriną Polszczuk (50 kg), Finch nie była zaniepokojona żadnym ze swoich pozostałych konkurentów, ponieważ straciła zaledwie dwa punkty w drodze na najwyższe miejsce na podium.

W finale nie straciła ani jednego punktu Ukraince Kristinie Perezie, wygrywając 8:0. Vinesh zdobyła większość swoich punktów dwunożnymi atakami, podczas gdy europejska srebrna medalistka z 2019 roku Bereza była w defensywie.

Brązowa medalistka świata i mistrzyni igrzysk azjatyckich musiała ciężko walczyć z Polishchock, zanim wygrała 6:2, ale potrzebowała tylko 75 sekund, aby pokonać w półfinale Amerykankę Amy Ann Fernside.

To był trudny początek dla Fenech, gdy zmierzyła się z Ekateriną, której obrona była bardzo silna.

Finch zaatakowała lewą nogą, ale Rosjanka pokonała Indiankę na boisku i awansowała 2-0, którą utrzymywała przez cały pierwszy okres. Chwilę przed przerwą Vinesh rozpoczął kolejny ruch, ale nie mógł go dokończyć.

Na początku drugiej połowy Rosjanin Finch miał problem z dwunożnym atakiem, kiedy wyrównał wynik, a następnie zdobył dwa dodatkowe punkty, gdy Ekaterina popełniła faul techniczny i został ostrzeżony.

Vinesh zakończył zwycięstwo kolejnym remisem.

Było to jednak wygodne zwycięstwo w następnej rundzie, ponieważ Finch przypiął amerykańskiego rywala w zaledwie 75 sekund. Prowadziła wtedy 6-0.

READ  French Open: Stefanos Tsitsipas znokautowany przez duńskiego nastolatka Holgera Rona | wiadomości tenisowe

Wcześniej dzisiaj Anshu Malik wycofał się z zawodów wagi 57 kg z powodu gorączki.