Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dietetyk Paula Norris dzieli się metodami oszczędzania kalorii, o których musisz wiedzieć

Australijski dietetyk podzielił się sztuczkami pozwalającymi zachować kalorie, które musisz znać, aby schudnąć, w tym zamianą sera cheddar na parmezan i modyfikacją porcji mielonej wołowiny, aby Twój talerz był zdrowszy.

Paula Norris z Melbourne podzieliła się rysunkiem Strona na Instagramie, Tam, gdzie powiedziała, są to niektóre ze sztuczek, których ona i jej partner używają w kuchni, gdy próbują „utrzymać słabe rzeczy”.

Paola radzi, aby zastąpić tłuczone ziemniaki i masło półtłuczonym kalafiorem i zastąpić kwaśną śmietanę jogurtem naturalnym.

Zaangażuj się z australijskim dietetykiem na temat sztuczek oszczędzających kalorie, które musisz znać, aby schudnąć (zdjęcie Paula Norris)

Paula udostępniła grafikę na swojej stronie na Instagramie, gdzie powiedziała, że ​​są to niektóre ze sztuczek, których ona i jej partner używają w swojej kuchni, jeśli próbują `` utrzymać rzeczy szczupłe '' (na zdjęciu)

Paula udostępniła grafikę na swojej stronie na Instagramie, gdzie powiedziała, że ​​są to niektóre ze sztuczek, których ona i jej partner używają w swojej kuchni, jeśli próbują „ utrzymać rzeczy szczupłe ” (na zdjęciu)

1. Krążek mielonego mięsa

Pierwszą rzeczą, którą dietetyk powiedział, że jeśli chcesz zaoszczędzić kalorie, jest zmniejszenie o połowę ilości mielonego mięsa przygotowywanego na tacos, spaghetti, bolognese lub ostrą paprykę.

Następnie zamień drugą połowę na czarną lub czerwoną fasolę.

„To nie tylko zapewni Ci kalorie, ale także doda cennego błonnika” – wyjaśniła Paula.

Możesz również łączyć dania z mielonego mięsa z dodatkowymi warzywami, takimi jak starta marchewka, grzyby i cukinia – wszystko to zmniejsza kalorie i dodaje składników odżywczych.

Oszczędza 140 kalorii i sześć gramów błonnika

2. Wymień ser cheddar na parmezan

Paula powiedziała, że ​​drugą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zastąpienie sera parmezanem.

Może to zaoszczędzić kalorie, ponieważ parmezan ma ostrzejszy smak, więc niekoniecznie musisz go używać zbyt dużo.

W ten sposób możesz zaoszczędzić 45 kalorii, wyjaśniła Paula.

Oszczędza 45 kalorii

3. Bez zacierania

Maślane puree ziemniaczane to pyszna uczta, ale mogą być bardzo kaloryczne.

„Używamy w połowie tłuczonych ziemniaków i pół kalafiora na jednej stronie lub na wierzchu placka ziemniaczanego” – powiedziała Paula.

„Trochę mleka i trochę soli i pieprzu daje wystarczająco dużo smaku, abyś mógł pominąć masło”.

Oszczędza 95 kalorii

Paula uwielbia jeść w domu dwie łyżki majonezu na talerzu, ale wie, że majonez może być niezwykle tuczący - i jest zdrowa alternatywa (na zdjęciu)

Paula uwielbia jeść w domu dwie łyżki majonezu na talerzu, ale wie, że majonez może być niezwykle tuczący – i jest zdrowa alternatywa (na zdjęciu)

4. Zmień majonez na domowy dip

Paula powiedziała, że ​​chociaż lubi mieć w domu dwie łyżki majonezu na talerzu, wie, że majonez może być tuczący – i jest zdrowa i prosta alternatywa.

To moja ulubiona metoda zamiany majonezu na sałatki. Inne opcje oparte na daniu to ser, zwykły jogurt grecki, awokado, ciecierzyca lub tahini.

Jeśli chcesz zrobić sos sos, musisz wymieszać dwie łyżki jogurtu naturalnego, jedną łyżeczkę musztardy Dijon, jedną łyżeczkę soku z cytryny, sól i pieprz.

Sos nadaje się również do grillowanych warzyw i dań z kurczaka.

Możesz zrobić pół makaronu i pół makaronu z cukinii, a także zamienić pół awokado na grzankę na ćwierć awokado i ćwierć szklanki groszku, aby zaoszczędzić kalorie (na zdjęciu)

Możesz zrobić pół makaronu i pół makaronu z cukinii, a także zamienić pół awokado na grzankę na ćwierć awokado i ćwierć szklanki groszku, aby zaoszczędzić kalorie (na zdjęciu)

5. Wymieszaj makaron z makaronem z cukinii

Aby uzyskać posiłek mniej węglowodanowy niż makaron z pesto, możesz ulepszyć swój talerz i zrobić połowę z makaronem z cukinii.

„Zamiast używać dwóch filiżanek makaronu, użyj jednej filiżanki makaronu i zoodles” – powiedziała Paula.

Dzięki temu otrzymasz jedną porcję warzyw na dzień i Twój talerz będzie lżejszy.

6. Zastąp tosty z awokado na tosty z awokado i groszkiem

Podczas gdy awokado na tostach to zdrowy wybór na śniadanie, jeśli chcesz obniżyć cenne kalorie każdego dnia, możesz rozważyć zrobienie pół awokado i pół tostu z groszku na grzance.

READ  Czego można się spodziewać po Google I/O 2022

„Zamiast używać pół awokado na toście, użyj ćwierć i ćwierć szklanki groszku na toście” – powiedziała.

„Chociaż nie zalecam liczenia kalorii, dobrze wiadomo, że całkowita liczba kalorii powinna być mniejsza niż całkowita liczba kalorii, jeśli próbujesz schudnąć”.

Wreszcie, jeśli zastąpisz 50 gramów kwaśnej śmietany 50 gramami niskotłuszczowego jogurtu naturalnego, zobaczysz wyniki wraz z celami odchudzania (na zdjęciu)

Wreszcie, jeśli zastąpisz 50 gramów kwaśnej śmietany 50 gramami niskotłuszczowego jogurtu naturalnego, zobaczysz wyniki wraz z celami odchudzania (na zdjęciu)

7. Pokrój śmietanę na jogurt naturalny

Wreszcie, jeśli zastąpisz 50 gramów kwaśnej śmietany 50 gramami niskotłuszczowego jogurtu naturalnego, osiągniesz cele związane z utratą wagi.

Jogurt naturalny to idealna zdrowa alternatywa dla kwaśnej śmietany. Jego posmak bez kalorii. W razie potrzeby dodaj sól, pieprz i zioła, aby były smaczniejsze.

Oszczędza 138 kalorii