Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dawanie za życie: Lemkes służy Alpenie i nie tylko |  Wiadomości, sport, praca

Dawanie za życie: Lemkes służy Alpenie i nie tylko | Wiadomości, sport, praca

Darby Hinckley News Zdjęcia Cheryl i Ron Lemke pozują przed garażem wypełnionym datkami gotowymi do przekazania lokalnym organizacjom charytatywnym. Para poświęciła swoje życie pracy społecznej.


ALPENA — Ron i Cheryl Lemke pracowali odpowiednio jako doradca szkolny i pielęgniarka, a teraz służą społeczności, poświęcając swój czas i zasoby, i mają nadzieję, że zainspirują innych do zrobienia tego samego.

Ron przybył do Alpiny 50 lat temu po wykładzie na Uniwersytecie Wisconsin. Karierę edukacyjną kontynuował w Liceum Alpina przez następne 35 lat.

„Wykonywałem prawie każdą pracę, jaką możesz sobie wyobrazić, od pośrednictwa pracy, poradnictwa, specjalnych potrzeb, encefalopatii urazowej, zajęć zawodowych, uczniów okręgowych, kosmetologii, wszystkich dalszych studiów, badań i wszelkich innych obowiązków, zgodnie z przydziałem — powiedział Ron. „Miałem 600 niań w całych Stanach Zjednoczonych z PADP. Więc zrobiłem trochę wszystkiego przez te 35 lat.”

Sherrill była pielęgniarką szkolną w szkołach publicznych przez 26 lat i otrzymała nagrodę School Nurse of the Year od Michigan School Nurses Association spośród 172 pielęgniarek szkolnych w tamtym czasie. Następnie kontynuowała pracę jako pielęgniarka w szpitalach.

Łemkowie są małżeństwem od 46 lat, a 45 lat temu zaczęli udzielać się społecznie. Cheryl przeszła na emeryturę 11 lat temu, a Ron 17 lat temu, ale byli bardzo zajęci, poświęcając swój czas, a także pieniądze, karty paliwowe, ubrania, buty, buty, mitenki, czapki, szaliki, mitenki, koce, garnki, patelnie, talerze, kubki i wiele innych dla potrzebujących.

„Kiedy pracowałam w szkole, widziałam taką potrzebę u dzieci” — powiedziała Cheryl. „Podróżowałem po okolicy. Widziałem potrzebę. Zimą dzieci przychodziły do ​​szkoły bez pończoch, bez butów, bez kurtek. Przyszli w lekkiej koszulce i to wszystko. Poziom podstawowy.

Ona i jej mąż czuli potrzebę ciepłych ubrań i czuli potrzebę wkroczenia i pomocy.

READ  Adrian Mironek tworzy historię dla Polski, gdy David Low świętuje otwarte łóżko

„Potrzeba, którą widzieliśmy w szkole, kiedy pracowaliśmy, była dla mnie naprawdę przenoszona po przejściu na emeryturę, ponieważ zawsze istnieje potrzeba” – powiedziała. „Widzisz potrzebę w swojej społeczności i po prostu próbujesz wypełnić jej niewielką część”.

Cheryl powiedziała, że ​​dorastała pomagając innym.

– Pochodzę z rodziny pomocników – powiedziała. „Są pracowici. I tak, to było częścią mojego wychowania.”

Dają teraz co najmniej 37 organizacjom charytatywnym.

„Wszystko, co robimy teraz, to pomnożenie przez 10 tego, co zrobiliśmy około 45 lub 50 lat temu” — zauważył Ron. „Zawsze byliśmy zaangażowani we wszystko, wolontariat i zbieranie funduszy. A potem, kiedy przeszliśmy na emeryturę, rozrosło się to do znacznie większego.”

Oprócz darowizn na rzecz lokalnych organizacji charytatywnych, Lemkes zbierają i koordynują dwa transporty rocznie, które trafiają do rezerwatu Indian Pine Ridge Lakota w Dakocie Południowej. Wysyłają ubrania, buty, buty, płaszcze, czapki, rękawiczki, koce i przybory szkolne. Lemkes wysyła również przesyłki odzieży do Polski i na Ukrainę.

Ron powiedział, że pod koniec każdego sezonu kupują płaszcze, czapki, rękawiczki, buty i inną odzież na zimną pogodę, aby przekazać je lokalnym organizacjom charytatywnym. Jeśli sklep zbankrutuje, Ron zorganizuje zakup i przekazanie zapasów odzieży lub przechowa je we własnym garażu, aż do ponownego rozpoczęcia właściwego sezonu, aby rozdać przedmioty.

Lokalne organizacje, które Lemkes regularnie przekazuje darowizny, w tym K-12 Success Workers i wszystkie szkoły podstawowe w rejonie APS, Alpena Baby Pantry, Baby Locker, Friendship Room, Trinity Sunday Supper, Grace Lutheran Food Pantry i Hope Shores Alliance, The Salvation Army, Św. Wincentego a Paulo, Boys and Girls Club, Alpina Centre for Seniors, Friends Together, Alpina Cancer Center w May Michigan Alpina Medical Center, programy przedszkolne, Ace Academy, Sunrise Mission Homeless Shelter, Safety Facility Publiczne centrum Sunrise Albena Albena Veterans Odzież dla bezdomnych Bayview Centre Albena County Animal Facility Emmanuel Lutheran School Than Chance Boys Strona główna United Way Thunder Bay Junior High Arts Program Summer Robot Kupony Books Dial-up for Friendship Room Pioneers, Foster’s Closet w Alpina i Hospicjum w Michigan.

READ  Przegląd przewidywań dotyczących piłki nożnej chłopców: jak nam poszło?

Przekazali również darowizny na rzecz niezbędnych pracowników i firm podczas pandemii COVID-19.

Para została wyróżniona licznymi nagrodami za hojność i zaangażowanie społeczne, w tym nagrodą Alpina Senior Citizen Award, nagrodą Red Crittenden Make a Difference przyznawaną przez klub Alpina Boys & Girls Club oraz nagrodą 2021 dla wybitnego obywatela roku. Właśnie służyli jako starszy kapitan wojskowy podczas parady 4 lipca 2023 roku w Alpena.

Młodym ludziom Ron może wydawać się znajomy, ponieważ przez 56 lat służył jako stary gość na Boże Narodzenie.

Codziennie dostarcza też żywność potrzebującym mieszkańcom. Lemkes pomógł wysłać zespół robotyki Alpena High School w tym roku do Teksasu, a klub DECA do Nowego Jorku w 2022 roku.

Ron dodał, że cztery lata temu lokalny „anioł” wystąpił, by pomóc w ich staraniach, za co jest bardzo wdzięczny.

„Mój aniele”, powiedział Ron, „ma dla mnie 11 700 par skarpetek do dostarczenia”. „Setki par bielizny. Legginsy i bluzy i tysiące funtów ziemniaków.”

Ron nie śpi dużo, ale mówi, że tego nie potrzebuje. Wstaje wcześnie i zabiera się do pracy, upewniając się, że ludzie dostaną to, czego potrzebują.

„Mamy garaż na cztery samochody za domem, do którego nie można wjechać, i garaż na jeden samochód z przodu, do którego nie można wjechać, ponieważ wciąż kupujemy wszystko, co się da i gdzie ludzie tego potrzebują, damy radę” – powiedział Ron. „Właśnie mieliśmy kolejną dostawę, która pojechała na Ukrainę.” W zeszłym tygodniu… i przybory szkolne, i mam ludzi, którzy mnie podłączają i robią różne rzeczy, więc nie ma zbyt wielu rzeczy, których byśmy nie kupili lub spróbuj zdobyć”.

„Zawsze uważałam się za bardzo błogosławioną” – dodała Cheryl. „Mieliśmy szczęście. Ludzie zawsze myśleli, że będziemy odpisywać podatki i dlatego to robimy. Nigdy tego nie robiliśmy. Nie o to tu chodzi.”

READ  Martinez bierze zastrzyki, by zagrać w reprezentacji Argentyny

– Czuję się naprawdę dobrze, że możemy to zrobić – powiedział Ron. „Nie mogę niczego przegapić. Wiem, że ktoś tego potrzebuje.”

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej