- Jonathana Jurico
- Sport BBC
Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego
Emma Raducano wygrała swój pierwszy mecz od przegranej z Coco Gauff w Australian Open w połowie stycznia
Brytyjka Emma Raducano pokonała przeszkodę i odniosła śmiałe zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Indian Wells, mimo że została rozstrzygnięta zaledwie 20 minut przed rozpoczęciem gry.
W obliczu choroby i powracającej kontuzji nadgarstka 20-letni Radukano wygrał 6:2, 6:3 z Danką Kovinic z Czarnogóry.
Mistrzyni US Open 2021, zajmująca 77. miejsce, zmierzy się z Polką Magdą Linette w kolejnym prestiżowym turnieju.
„Dziś rano nie czułam się dobrze” – powiedziała BBC Radio 5 Sports Extra.
„Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki walczyłem i radziłem sobie z okolicznościami.
„Szczerze mówiąc, właśnie się obudziłem, czując się naprawdę źle. Czułem się naprawdę chory, więc cieszę się, że mogę zagrać w tę grę, a potem ją wygrać, pomimo tego, jak się dzisiaj czułem.
„Dzisiaj przed meczem się nie rozgrzałem. Dwie minuty przed wezwaniem spałem w sali zabiegowej, więc jestem dumny, że tam wyszedłem i wygrałem.”
W losowaniu mężczyzn Andy Murray pokonał Thomasa Echeverry’ego 6:7 (5:7), 6:1, 6:4 i awansował do drugiej rundy, podczas gdy Brytyjczyk Jack Draper potrzebował zaledwie 55 minut, aby wygrać mecz otwarcia, pokonując Szwajcara Leandro Reddy’ego 6: 1. 6-1, aby umówić się na spotkanie z rodakiem Danem Evansem.
Indian Wells to jedno z największych wydarzeń poza czterema turniejami Wielkiego Szlema.
Od czasu jej sensacyjnego zwycięstwa w US Open jako praktycznie nieznana nastoletnia kwalifikatorka, Raducanu nie była w stanie wykorzystać tego sukcesu, ponieważ jej postępy są nadal hamowane przez problemy z kondycją.
Różne kontuzje w 2022 roku zrujnowały jej szanse na znalezienie rozpędu w pierwszym pełnym roku w WTA Tour, a kończący sezon problem z nadgarstkiem ponownie zagroził jej udziałowi w Indian Wells.
Z zapaleniem migdałków, które również zmusiło ją do wycofania się z turnieju w Austin w zeszłym tygodniu, brytyjska numer jeden podsumowała swoje losy, mówiąc BBC Sport: „Kiedy pada deszcz, leje”.
Ale skuteczne zwycięstwo nad 62. rozstawionym Kovinicem – w pierwszym meczu Raducano od czasu przegranej z Coco Gauff na Australian Open – powinno pomóc usunąć utrzymujący się blues.
Raducanu prowadził 2:0 w obu setach, ale nabrał pewności siebie, gdy 28-letni Kovinic popełnił serię błędów.
Kovinic oddał kilka luźnych strzałów i miał problemy z procentem pierwszego podania w obu setach, podczas gdy Raducano pozostał cierpliwy i grał inteligentnie, aby odnieść solidne zwycięstwo.
„Dumny miłośnik mediów społecznościowych. Nieprzejednany badacz sieci. Internetowy guru. Przez całe życie uzależniony od muzyki.”
More Stories
Izraelski minister spraw zagranicznych odwiedza Polskę, by „odbudować” stosunki | Sporty
Jacob D.Jackson 1933-2023 | Wiadomości, sport, praca
Kolumna: Stypendium Radości