Indian Wells: Emma Raducano pokonała Dankę Kovinic i awansowała do drugiej rundy

• Jonathana Jurico
  • Sport BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Emma Raducano wygrała swój pierwszy mecz od przegranej z Coco Gauff w Australian Open w połowie stycznia

Brytyjka Emma Raducano pokonała przeszkodę i odniosła śmiałe zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Indian Wells, mimo że została rozstrzygnięta zaledwie 20 minut przed rozpoczęciem gry.

W obliczu choroby i powracającej kontuzji nadgarstka 20-letni Radukano wygrał 6:2, 6:3 z Danką Kovinic z Czarnogóry.

Mistrzyni US Open 2021, zajmująca 77. miejsce, zmierzy się z Polką Magdą Linette w kolejnym prestiżowym turnieju.

„Dziś rano nie czułam się dobrze” – powiedziała BBC Radio 5 Sports Extra.

„Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki walczyłem i radziłem sobie z okolicznościami.

„Szczerze mówiąc, właśnie się obudziłem, czując się naprawdę źle. Czułem się naprawdę chory, więc cieszę się, że mogę zagrać w tę grę, a potem ją wygrać, pomimo tego, jak się dzisiaj czułem.

„Dzisiaj przed meczem się nie rozgrzałem. Dwie minuty przed wezwaniem spałem w sali zabiegowej, więc jestem dumny, że tam wyszedłem i wygrałem.”

W losowaniu mężczyzn Andy Murray pokonał Thomasa Echeverry’ego 6:7 (5:7), 6:1, 6:4 i awansował do drugiej rundy, podczas gdy Brytyjczyk Jack Draper potrzebował zaledwie 55 minut, aby wygrać mecz otwarcia, pokonując Szwajcara Leandro Reddy’ego 6: 1. 6-1, aby umówić się na spotkanie z rodakiem Danem Evansem.

Indian Wells to jedno z największych wydarzeń poza czterema turniejami Wielkiego Szlema.

Od czasu jej sensacyjnego zwycięstwa w US Open jako praktycznie nieznana nastoletnia kwalifikatorka, Raducanu nie była w stanie wykorzystać tego sukcesu, ponieważ jej postępy są nadal hamowane przez problemy z kondycją.

Z zapaleniem migdałków, które również zmusiło ją do wycofania się z turnieju w Austin w zeszłym tygodniu, brytyjska numer jeden podsumowała swoje losy, mówiąc BBC Sport: „Kiedy pada deszcz, leje”.

Ale skuteczne zwycięstwo nad 62. rozstawionym Kovinicem – w pierwszym meczu Raducano od czasu przegranej z Coco Gauff na Australian Open – powinno pomóc usunąć utrzymujący się blues.

Raducanu prowadził 2:0 w obu setach, ale nabrał pewności siebie, gdy 28-letni Kovinic popełnił serię błędów.

Kovinic oddał kilka luźnych strzałów i miał problemy z procentem pierwszego podania w obu setach, podczas gdy Raducano pozostał cierpliwy i grał inteligentnie, aby odnieść solidne zwycięstwo.