Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DailyMail.com testuje nową ofertę Google Pixel 7a na 499 USD

Łowcy okazji mogą teraz wiedzieć, że telefony Google Pixel mają wyjątkowy roczny cykl życia.

Najpierw telefony w pełnej cenie pojawiają się jesienią, a pół roku później Google oferuje prawie ten sam telefon za dużo mniej pieniędzy.

Ale tegoroczny 7a jest tego najlepszym przykładem. Wygląda tak podobnie do swoich droższych poprzedników, że bardzo trudno ich odróżnić.

Pixel 7a jest również bez wysiłku najlepszym telefonem w swoim segmencie cenowym… bez wyjątku.

6,1-calowy ekran jest przyjemnie ostry, aparat jest świetny i ma najlepszy chip Google oraz 8 GB pamięci RAM, więc jest bardzo przydatny.

W przeciwieństwie do niektórych tańszych telefonów na rynku, jest odpowiednio wodoodporny, a certyfikat IP67 oznacza, że ​​można go zanurzyć w wodzie o głębokości trzech stóp przez pół godziny.

Będziesz miał trudności z odróżnieniem tego od Pixela 7 z przodu

Aparat jest tutaj znakomity - prawie nie różni się od droższej wersji

Aparat jest tutaj znakomity – prawie nie różni się od droższej wersji

Występuje w trzech kolorach - przetestowałem elegancki biały model

Występuje w trzech kolorach – przetestowałem elegancki biały model

Podobnie jak wszystkie telefony Pixel, jest również pozbawiony bezużytecznych „dodatkowych” aplikacji, które często można znaleźć u konkurentów z Androidem (zwłaszcza tych tańszych), z łatwością obsługi, która rywalizuje z iPhonem.

Istnieją również aplikacje przeznaczone wyłącznie dla Pixela, w tym doskonały rejestrator, który natychmiast transkrybuje nagrania audio i zapisuje je w chmurze.

Google po cichu poradził sobie z niektórymi problemami, które miały poprzednie urządzenia „a” (zaktualizował ekran do częstotliwości odświeżania 90 Hz i jest wyposażony w funkcję Face Unlock).

Częstotliwość odświeżania 90 Hz jest domyślnie wyłączona, więc musisz przejść do Ustawień i wybrać Płynny wyświetlacz, aby odblokować dodatkową płynność (chociaż wciąż jest trochę za mało w stosunku do wyświetlacza 120 Hz, który można znaleźć w Pixelu 7).

Na szczęście jest też odblokowywanie odcisków palców, więc będziesz mógł tutaj korzystać z aplikacji bankowych.

READ  Pet Fish transmituje pokemona YouTubera, a następnie popełnia oszustwo związane z kartą kredytową

Jedyną plamą na krajobrazie jest to, że cena jest nieco wyższa niż zeszłorocznego modelu (teraz wynosi 499 USD w porównaniu z 449 USD), ale jest również lepsza, relatywnie rzecz biorąc, niż zeszłoroczna 6a.

Jeśli wcześniej nie wypróbowałeś Pixel Camera, proszę bardzo – „magiczny sok” Google w ulepszaniu nieco monotonnych zdjęć jest idealny dla zwykłych fotografów.

Układ Tensor G2 pomaga tutaj „naprawić” problemy, takie jak oświetlenie i ostrość w czasie rzeczywistym, dzięki magii sztucznej inteligencji.

Ma nowy 64-megapikselowy czujnik Sony, który doskonale radzi sobie (jak zawsze) zarówno w jasnym, jak i słabym świetle (jedyne, czego tu brakuje, to teleobiektyw, więc utknąłeś z zoomem cyfrowym).

Jedną rzeczą, której nie udaje mu się przeskoczyć od swojego większego rodzeństwa, jest doskonały tryb makro, który uruchamia się, gdy Pixel 7 zbliża się do czegoś.

Ładny, wyraźny wyświetlacz 90 Hz (ale musisz ręcznie włączyć 90 Hz)

Ładny, wyraźny wyświetlacz 90 Hz (ale musisz ręcznie włączyć 90 Hz)

Obrazy produkowane na Pixelu całkowicie niszczą wszystko, co zbliża się do tego przedziału cenowego, konkurując z obrazami z flagowych urządzeń dwukrotnie droższych.

Ponownie, istnieje kilka doskonałych dodatków składających się wyłącznie z pikseli, takich jak Magic Eraser, które pozwalają po cichu usuwać niechciane dodatkowe osoby w tle, w stylu Stalina.

To świetna robota (nawet jeśli czasami ma dziwactwa, takie jak usunięcie osoby, ale pozostawienie roweru, na którym jechała).

Istnieje również pięć lat gwarantowanych aktualizacji zabezpieczeń.

Bateria jest tylko dobra, nie doskonała, ale jest ładowanie bezprzewodowe (ponownie, nie ma gwarancji na tańsze telefony.

W rzeczywistości jest tu tak wiele, że trudno byłoby mi zmusić się do zapłacenia więcej za Pixela 7, z wyróżniającą się funkcją telefonów Pixel (świetny aparat), wszystkie obecne i poprawne za mniej niż 500 USD.

READ  Chrome OS testuje obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania

Za te pieniądze w tej chwili nie ma czego dotykać na rynku.