Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy mieszkasz w jednym z „gorących” punktów piratów w Wielkiej Brytanii?  Interaktywna mapa pokazuje, gdzie złodzieje najczęściej kradną dostawy pozostawione pod drzwiami

Czy mieszkasz w jednym z „gorących” punktów piratów w Wielkiej Brytanii? Interaktywna mapa pokazuje, gdzie złodzieje najczęściej kradną dostawy pozostawione pod drzwiami

Oczekuje się, że „piraci z ganków”, którzy żerują na niestrzeżonych paczkach, będą stanowić poważny problem dla kupujących w całej Wielkiej Brytanii w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, a problem będzie narastał z roku na rok, jak może ujawnić MailOnline.

Eksperci branży pocztowej twierdzą, że oportunistyczni złodzieje kradną towary potencjalnie warte setki funtów za jednym razem po odkryciu pudeł dostarczanych do domów przez kurierów w ciągu dnia, kiedy odbiorców nie ma w pobliżu.

Z wniosków o wolność informacji wysyłanych do policji wynika, że ​​niektórzy policjanci codziennie otrzymują wiele zgłoszeń o kradzieży paczek, a jedno na 10 gospodarstw domowych zgłosiło zagubienie paczki w ciągu ostatniego roku.

Problem nasila się również o tej porze roku – jedna czwarta wszystkich zgłoszeń kradzieży w ciągu roku poprzedzającego sierpień jest zgłaszana w listopadzie i grudniu.

Spośród sił, które odpowiedziały, policja w Hertfordshire odnotowała największą liczbę kradzieży paczek na mieszkańca: 73 na 100 000, czyli 877 w ciągu roku, co odpowiada ponad dwóm kradzieżom dziennie.

Według firmy z branży pocztowej, która zebrała dane na temat zgłoszeń przekazanych brytyjskiej policji, liczba kradzieży paczek rośnie.

Moment, w którym we wrześniu złodziej ukradł paczki Amazon z domu w Hampshire. W okręgu policyjnym występuje najwyższy wskaźnik kradzieży paczek
Mapa pokazuje dane dotyczące kradzieży paczek od obszarów najmniej dotkniętych (żółty) do najgorszych (niebieski)

Bedfordshire, Northamptonshire, West Mercia i Lancashire również zgłosiły wysoki wskaźnik kradzieży paczek, a każde z nich zgłaszało średnio co najmniej jedną kradzież paczki dziennie.

Policja w Cheshire, Północnej Walii, Gwent, Lincolnshire i Derbyshire odnotowała najniższy wskaźnik kradzieży paczek wśród sił, które odpowiedziały na wezwanie.

Niektóre służby policyjne podały również szczegółowo szacunkową wartość skradzionych paczek – najwyższa średnia wartość zagubionej paczki zgłoszona przez policję w środkowej Walii wynosi 251,62 funtów.

Przeczytaj więcej: Nagranie z dzwonka do drzwi pokazuje szokujący moment, w którym bezczelny złodziej kradnie paczkę Amazona z drzwi wejściowych w biały dzień

Cambridge i Northumbria również zgłosiły, że średnia wartość zagubionych paczek przekracza 100 funtów, co powoduje problemy finansowe dla prawdziwych odbiorców.

Firma technologiczna Quadient, która zażądała tych danych, szacuje, że od 2019 r. liczba kradzieży przesyłek wzrosła o 500 procent.

READ  Dealerzy samochodów używanych kupują akcje na Cazoo taniej niż szalone ceny aukcyjne - The Car Dealer Magazine

Na podstawie danych otrzymanych od policji szacuje, że do sierpnia w Wielkiej Brytanii zgłoszono ponad 16 000 kradzieży paczek, w porównaniu z 2707 w tym samym okresie cztery lata temu.

Nie na darmo prosił o dane; Firma produkuje paczkomaty, do których ludzie mogą wysyłać pocztę, jeśli nie mogą jej odebrać w ciągu 9–5 godzin, jak działa większość firm paczkowych, i twierdzi, że wyeliminuje to problem „piratów werandowych”.

Problem zaostrzył się ostatnio w wyniku kryzysu związanego z kosztami życia, w którym zdesperowani złodzieje chcą szybko zarobić, mówi Katja Bourget-Krimmel, wiceprezes wykonawczy działu paczkomatów firmy Kadent.

Sytuację pogorszył jednak również fakt, że wiele osób pozostało w domu, czekając na paczki podczas pandemii koronaawirusa. Mówi, że osoby w wieku od 22 do 34 lat – z których wiele wraca teraz do swoich biur – najprawdopodobniej zgłaszają brakujące paczki.

„Epidemia piractwa werandowego nasiliła się w czasie kryzysu związanego z kosztami utrzymania, a od 2019 r. liczba kradzieży paczek w całym kraju wzrosła o ponad 500%” – stwierdziła Bourget-Krimmel.

„Przedmioty pozostawione bez opieki czekają na kradzież. Liczba zgłaszanych policji mogła częściowo wzrosnąć ze względu na większą świadomość znaczenia zgłaszania.

„Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że w zeszłym roku więcej niż jedno na dziesięć gospodarstw domowych zostało okradzionych, staje się jasne, że piractwo na werandzie stanowi ogromny problem dla przedsiębiorstw i konsumentów w całej Wielkiej Brytanii”.

Eksperci uważają, że kryzys związany z kosztami życia w połączeniu z powrotem do pracy biurowej od 9 do 17 prowadzi do wyższego wskaźnika kradzieży przesyłek.
Sugeruje się, że firmy kurierskie powinny rozważyć skorzystanie z usług paczkomatów, aby zapewnić klientom elastyczność w zakresie odbioru przesyłek

Dodała, że ​​kupujący zasługują na coś lepszego od firm kurierskich, które muszą dostosować się do stylu życia ludzi opartego na pracy i rozważyć zaoferowanie usług dostawy do szafek.

Niektóre firmy pocztowe oferują usługi doręczenia, czy to w skrytkach, czy w sklepach ogólnospożywczych, ale inne po prostu będą ponawiać próbę doręczenia, dopóki się nie poddadzą i nie odeślą paczki do nadawców.

READ  Uzupełnienie PS5 w Wielkiej Brytanii – NA ŻYWO: Aktualizacje zapasów od Smyths, Game, Argos i innych, gdy się pojawią

„To sprawia, że ​​sprzedawcy detaliczni i firmy dostawcze poświęcają czas i pieniądze na zastąpienie skradzionych dostaw i zwiększają presję na obsługę klienta” – podsumowała.

„W gospodarstwach domowych dokonujących świątecznych zakupów w Internecie postrzeganie marki przez sprzedawców detalicznych może poważnie ucierpieć, jeśli ludzie zostaną pozostawieni bez prezentu do rozpakowania w bożonarodzeniowy poranek”.

W ostatnich miesiącach MailOnline zgłosiło szereg bezczelnych kradzieży paczek, często popełnianych w biały dzień.

Na początku tego roku kamera w Holland Park uchwyciła mężczyznę i kobietę, gdy sięgali przez zamkniętą bramę, aby przeciągnąć po ziemi paczkę Victoria’s Secret, a następnie zawiesili ją na płocie.

We wrześniu klient Amazona, Ben Palmer, był świadkiem przez kamerę w dzwonku do drzwi mężczyzny bezczelnie podbiegającego do jego drzwi, chwytającego paczki i uciekającego.

„Pomyślałem, że to odważne, że ktoś to zrobił w biały dzień” – powiedział wówczas Palmer. Że wyskoczą z ciężarówki i ukradną taką paczkę.