Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsza sztuczka AI Microsoft Teams czyści i dekoruje zagracone tło kamery internetowej

Najnowsza sztuczka AI Microsoft Teams czyści i dekoruje zagracone tło kamery internetowej

Firma Microsoft wkrótce doda do aplikacji Teams dwie nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które usprawnią Twój głos i kamerę internetową. Nowa funkcja Udekoruj swoje tło pojawi się w aplikacji Microsoft Teams Premium na początku 2024 r. i wykorzystuje globalne efekty sztucznej inteligencji do czyszczenia i zastępowania bałaganu w tle podczas rozmowy wideo.

Chociaż Microsoft Teams od dawna oferuje różnorodne wirtualne tła, ta funkcja dekoracji sprawdzi się w prawdziwym pokoju, podobnie jak filtry rzeczywistości rozszerzonej, które można znaleźć na Snapchacie. Może także dodawać rośliny, światła i obiekty sezonowe do tła za tobą. Będziemy musieli zobaczyć, jak to działa w rzeczywistości, ale jeśli działa tak dobrze, jak poniższy GIF, może to być dobra opcja na ukrycie bałaganu w tle i uniknięcie fałszywych wirtualnych środowisk.

Nowa funkcja dekorowania w Microsoft Teams.
Obraz: Microsoft

Jeszcze w tym roku Microsoft doda także izolację dźwięku do aplikacji Teams. „Dzięki izolacji dźwięku aplikacja Teams rozpoznaje Twój głos i blokuje inne dźwięki, aby mieć pewność, że tylko Ty będziesz słyszany podczas niezaplanowanych połączeń i spotkań” – wyjaśnia Microsoft w poście na blogu. Funkcja AI w aplikacji Teams rozpozna Twój głos po zarejestrowaniu się w tej funkcji i może całkowicie odfiltrować inne głosy, dzięki czemu zostaniesz uchwycony sam w zatłoczonej kawiarni.

To nie jedyne funkcje oparte na sztucznej inteligencji w aplikacji Teams. Microsoft udoskonala także Copilot w Microsoft Teams, umożliwiając prowadzenie spotkań bez funkcji transkrypcji, asystenta pisania wiadomości i możliwość podsumowania spotkań. Wszystko o nowych funkcjach Copilot w Teams możesz przeczytać tutaj.

READ  Konstrukcja aparatu Galaxy S22 Ultra jest zaskakująca