Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Coronavirus News Live: wzywa do zwiększenia liczby szczepień, ponieważ przypadki zakażenia koronawirusem są prawie trzykrotnie

Szczepionki Covid-19 w Wielkiej Brytanii: najnowsze dane

Naukowcy wezwali do wprowadzenia „szczepionek przeciwko wzrostowi liczby przypadków” na obszarach Anglii, w których odnotowano gwałtowny wzrost przypadków związanych z wariantem koronawirusa, który po raz pierwszy odkryto w Indiach.

Najnowsze dane pokazują, że liczba infekcji wywołanych przez zmienną, która prawdopodobnie rozprzestrzeni się na poziom społeczności w niektórych częściach kraju, wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatniego tygodnia.

Inną rozważaną odpowiedzią jest zaproponowanie wyznaczenia drugiej dawki szczepionki kwalifikującym się grupom w celu zwiększenia ochrony.

Oczekuje się, że Emergency Scientific Advisory Group (Sage) omówi rozprzestrzenianie się zmiennej w obliczu obaw, że może ona zakłócić brytyjską mapę drogową wyjścia z blokady, podczas gdy Downing Street powiedział, że rozważana jest idea zwiększenia szczepień.

Minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że sytuacja jest ściśle monitorowana, a rząd „nie zawaha się przed podjęciem dalszych kroków, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

Podczas gdy premier Boris Johnson nie wykluczył lokalnej blokady w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

1620979256

Walia „wstrzymuje” plany, aby umożliwić ponowne otwarcie mniejszych wydarzeń

Premier Mark Drakeford powiedział, że walijski rząd „tymczasowo wstrzymał” plany ponownego otwarcia mniejszych wydarzeń, a także złagodzenia zasad dotyczących spotkań ludzi, ze względu na indyjską alternatywę.

„Myśleliśmy o ponownym otwarciu małych wydarzeń i na chwilę to zatrzymamy” – powiedział Drakford Sky News.

„Myśleliśmy o edytowaniu zasad tak, aby ludzie mogli się spotykać, nie tylko w ich rozszerzonym domu, ale potem na razie to wstrzymamy.

„Jeśli rada dotycząca indyjskiej alternatywy jest taka, że ​​można bezpiecznie posuwać się naprzód, nie musimy czekać do końca następnego trzytygodniowego cyklu, aby zrobić te rzeczy, ale indyjska alternatywa daje nam powód do niepokoju”.

Chiara Giordano14 maja 2021 09:00

1620978656

Nie ma dowodów na to, że indyjska alternatywa „uchodzi na sucho dzięki szczepionkom” – mówi minister

Powiedział Sky News: „W tej chwili nie mamy dowodów na to, że wymyka się szczepionkom lub że jego wpływ jest silniejszy na ludzi”.

Chiara Giordano14 maja 2021 08:50

1620978056

Testy szczepionek w gospodarstwach domowych wielopokoleniowych są „udane” i można je stosować w hotspotach COVID-19

Minister ds. Szczepień Nadim Al-Zahawi powiedział, że próby szczepień wszystkich dorosłych w domach wielopokoleniowych zakończyły się sukcesem i mogą być „narzędziem” do stosowania na obszarach, w których występuje mutacja w wariancie Covid-19, który został po raz pierwszy zidentyfikowany w Indie.

„Wielopokoleniowe eksperymenty domowe w Luton, Slough i innych miejscach były dobre, zakończyły się sukcesem, dlatego uważam, że jest to narzędzie w naszej zbrojowni” – powiedział BBC Breakfast.

Zapytany, dlaczego nie jest to teraz realizowane, powiedział: „Lekarze będą wydawać tego rodzaju zalecenia i decyzje, a my odpowiednio dokonamy przeglądu programu szczepień”.

Chiara Giordano14 maja 2021 08:40

1620977456

Portugalski poseł wzywa do podjęcia decyzji, czy brytyjscy turyści mogą podróżować do Portugalii

Reprezentant Portugalii Cristovão Norte powiedział, że należy „natychmiast” podjąć decyzję, czy brytyjscy turyści mogą podróżować do Portugalii od 17 maja.

Norte, członek parlamentu regionu Algarve, powiedział BBC Breakfast, że nie wie, czy Brytyjczycy będą mogli odwiedzać ten kraj od poniedziałku.

Powiedział: „Dzisiaj przeprowadzimy pilne dochodzenie, aby zapytać rząd (portugalski), czy angielska podróż może przyjechać do Portugalii w przyszły poniedziałek, ponieważ mamy trzy dni przed siedemnastym i nikt nie jest pewien, co się stanie.

„Nasz proces szczepień przebiega stabilnie i ważne jest, aby decyzja została podjęta natychmiast.

„Przesłanie jest jasne: nie ma powodów ani powodów politycznych czy naukowych, aby utrzymać ograniczenia podróży ze Zjednoczonego Królestwa do Portugalii”.

Chiara Giordano14 maja 2021 08:30

1620976856

Walia wycofa się ze złagodzenia niektórych ograniczeń blokowania

Walia przejdzie na poziom drugi w stan gotowości w poniedziałek, gdy ponownie zostaną otwarte kryte obiekty gastronomiczne i rozrywkowe.

Pan Drakford został zapytany, czy indyjska alternatywa dałaby mu chwilę do myślenia, powiedział BBC Radio 4 Dzisiaj Program: „Tak, zdecydowanie tak. Wczoraj było 17 przypadków typu indyjskiego w Walii i ponad 700 przypadków w Anglii.

„ A jak właśnie usłyszeliśmy, że w północno-zachodniej Anglii występuje duża koncentracja, a między północno-wschodnią Walią a północno-zachodnią Anglią jest duży ruch, więc myśleliśmy o kilku rozcieńczeniach od poniedziałku, ale zdecydowaliśmy się wycofać się z tego, dopóki nie otrzymamy rady od Sage (Naukowej Grupy Doradczej ds. Nagłych Wypadków), która spotkała się wczoraj.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby na każdym kroku postępować zgodnie z zaleceniami naukowymi, a jeśli rada jest taka, że ​​powinniśmy wycofać się z innych ułatwień, ponieważ stawka w tym będzie zbyt duża, to z pewnością to zrobimy ”.

Chiara Giordano14 maja 2021 08:20

1620976256

Minister mówi, że młodsze osoby w hotspotach COVID-19 można zaszczepić wcześniej

Minister ds. Szczepień Nadim Al-Zahawi powiedział, że młodzi ludzie w regionach, w których występuje wzrost zmiennej, która została początkowo zidentyfikowana w Indiach, mogą zostać zaszczepieni wcześniej.

Powiedział Sky News: „Lekarze przyjrzą się temu wszystkiemu, aby zobaczyć, jak możemy przejrzeć program szczepień, aby jak najbardziej skutecznie radzić sobie ze wzrostem tego wariantu B1617.2”.

„Podejmą te decyzje, a my będziemy gotowi do wdrożenia, czy to poprzez szczepienie młodszych kohort”.

Chiara Giordano14 maja 2021 08:10

1620975836

Minister ds. Szczepionek mówi, że złagodzenie blokady nastąpi pomimo obaw o indyjską alternatywę

Minister ds. Szczepionek Nadim Al-Zahawi powiedział, że poniedziałkowe złagodzenie ograniczeń w Anglii będzie kontynuowane pomimo obaw o wariant B1617.2, który po raz pierwszy został znaleziony w Indiach.

Dodał, że rząd jest „przekonany”, że może to trwać, ale powiedział, że urzędnicy będą „nadal monitorować” sytuację.

Chiara Giordano14 maja 2021 08:03

1620975356

Minister powiedział, że młodzi ludzie w hotspotach koronawirusa mogą wkrótce zostać zaszczepieni

Minister ds. Szczepień Nadim Al-Zahawi powiedział, że młodzi ludzie w regionach, w których występuje wzrost zmiennej, która została początkowo zidentyfikowana w Indiach, mogą zostać zaszczepieni wcześniej.

Powiedział Sky News: „Lekarze przyjrzą się temu wszystkiemu, aby zobaczyć, jak możemy zweryfikować program szczepień, aby był jak najbardziej skuteczny w radzeniu sobie ze wzrostem tego wariantu B1617.2.

Podejmą te decyzje, a my będziemy gotowi do wdrożenia, czy to poprzez szczepienie młodszych kohort.

„Zrobiliśmy trochę pracy nad rodzinami wielopokoleniowymi, w których szczepimy całą rodzinę, osoby w wieku powyżej 18 lat i oczywiście starsze grupy wiekowe, które już się kwalifikują.

„Albo podaj drugą dawkę – przyglądamy się temu wszystkiemu i lekarze kierują się tym, co z tym robimy”.

Chiara Giordano14 maja 2021 07:55

1620974907

Naukowcy wezwali do zwiększenia liczby szczepień, ponieważ liczba przypadków Covid w Anglii wzrosła prawie trzykrotnie

Naukowcy wezwali rząd do wprowadzenia „szczepionek na boom” na obszarach Anglii, w których ostatnio odnotowano gwałtowny wzrost liczby przypadków związanych z wariantem koronawirusa, który po raz pierwszy odkryto w Indiach.

Dwóch doradców naukowych rządu stwierdziło, że przemawiali we własnym imieniu Niezależny Szczepionki ukierunkowane mogą pomóc spowolnić rosnące wskaźniki przenoszenia i opanować sytuację – strategia innych ekspertów miała swoje wsparcie.

Nasz reporter naukowy Samuel Lovett Tutaj ma pełną historię:

Chiara Giordano14 maja 2021 07:48

1620974672

Dzień dobry i witam NiezależnyRelacja na żywo z kryzysu związanego z koronawirusem. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i statystykami.

Chiara Giordano14 maja 2021 07:44