Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: „Smutny i zdenerwowany” imam, gdy muzułmanie organizują ciche obchody Eid | UK News

Po poprowadzeniu modlitwy Imam Ansari mówi, że około 400 osób siadało razem i odmawiało rano modlitwy Eid – dziś wpuszczono tylko 120 osób.

Po miesiącu postu od wschodu do zachodu słońca muzułmanie zwykle świętują Id al-Fitr ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Ale drugi rok z rzędu będą musieli świętować tę okazję Covid-19 Ograniczenia – nie można przytulić bliskich.

obrazek:
Zwykle około 400 osób siedziało razem i odmawiało rano modlitwy Eid, ale dziś wpuszczono tylko 120 osób.

Abu Syed Ansari, imam Hounslow Islamic Center, powiedział Sky News, że był „smutny i zdenerwowany” cichymi obchodami.

„Zwykle idziemy do teściów lub teściów przychodzą do naszego domu, gdzie zbiera się około 15-20 osób, a dzieci rano otwierają prezenty” – mówi.

„Kiedyś organizowaliśmy Eid w ogrodzie, ale ze względu na epidemię i ograniczenia nałożone na koronawirusa nie możemy mieć wielu osób w ogrodzie, więc modlimy się w meczecie i po modlitwie idziemy do domu i pięknie jemy specjalne potrawy i dania Eid ”.

Tradycyjnie ludzie obejmowali imama i tulili się do siebie, ściskając i ściskając dłonie – z wielkim odprężeniem Ograniczenia dotyczące COVID-19 Kilka dni później Imam Ansari mówi: „Zapewnianie bezpieczeństwa ludzi jest niesprawiedliwe, ale konieczne”.

„Straciłem wielu bliskich, w tym teściową, więc czasami czuję się bardzo smutny.

Abu Syed Ansari (po lewej) i jego rodzina będą obchodzić święto Eid w domu w tym roku, kiedy zwykle spotykają się z rodziną w ogrodzie.
obrazek:
Abu Syed Ansari (po lewej) i jego rodzina będą obchodzić święto Eid w domu w tym roku, kiedy zwykle spotykają się z rodziną w ogrodzie.

„Ponad 127 000 ludzi straciło życie [in the UK] Z powodu COVID-19.

„Wiesz, kiedy iść do meczetu i nie widzieć tych ludzi, starszych, naprawdę tęsknisz za nimi w dzień święta Id”.

Ma nadzieję, że przyszłoroczne obchody powrócą do normy, zachęcając muzułmanów do szczepienia się po wezwaniu.

Ograniczenia dotyczące COVID-19 oznaczają, że muzułmanie w całej Wielkiej Brytanii obchodzili święto Id w spokojny sposób
obrazek:
Ograniczenia dotyczące COVID-19 oznaczają, że muzułmanie w całej Wielkiej Brytanii musieli obchodzić święto Eid w spokojny sposób

Dane ONS pokazują, że najniższe wskaźniki szczepień są wśród osób uważanych za muzułmanów – 78,8%, w porównaniu z 93,2% osób uważanych za chrześcijan.

READ  Brytyjskie samoloty trenują za kołem podbiegunowym

Imam Ansari mówi: „Proszę każdego muzułmańskiego brata i siostry o szczepienie, ponieważ jest to bardzo ważne… Jeśli uratujesz jedno życie, uratujesz całą ludzkość”.

„Dzisiaj jest dzień świąteczny, na szczęście, a nawet niestety, umówiłam się na wizytę, aby otrzymać szczepionkę, ale jadę i chętnie to robię”.