Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gubernator Florydy Ron DeSantis zawiesza kampanię prezydencką  Wiadomości z USA

Gubernator Florydy Ron DeSantis zawiesza kampanię prezydencką Wiadomości z USA

DeSantis był wcześniej uważany za największego konkurenta Donalda Trumpa w walce o nominację Republikanów na prezydenta, ale w klubach partyjnych w Iowa zaledwie o włos pokonał swoją najbliższą rywalkę, Nikki Haley.


Niedziela 21 stycznia 2024 o 20:29, Wielka Brytania

Gubernator Florydy Ron DeSantis, niegdyś postrzegany jako główny rywal Donalda Trumpa w walce o nominację Republikanów na prezydenta, zawiesił swoją kampanię.

Nastąpiło to po tym, jak Trump odniósł rekordowe zwycięstwo w klubach republikańskich w Iowa, mając dużą przewagę nad DeSantisem, który o włos pokonał swoją najbliższą rywalkę, Nikki Haley.

DeSantis ogłosił w niedzielny wieczór, że po wynikach i „naradach” ze swoim zespołem kampanii trudno mu dostrzec „jasną ścieżkę do zwycięstwa” w wyścigu.

Ogłosił to w klipie wideo na platformie mediów społecznościowych X, dawniej Twitter, mówiąc: „Zostawiliśmy wszystko na boisku”.

W swoim oświadczeniu DeSantis poparł także Trumpa w wyborach prezydenckich.

Decyzja ta następuje na dwa dni przed prawyborami w New Hampshire, gdzie Haley ma dobrze sobie radzić.

Według doniesień DeSantis, który prowadził intensywną kampanię w Iowa, przed niedzielnym ogłoszeniem przeniósł uwagę swojego zespołu na następne prawybory w Południowej Karolinie.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Ta najświeższa wiadomość jest obecnie aktualizowana i więcej szczegółów zostanie opublikowanych wkrótce.

Aby uzyskać pełną wersję, odśwież stronę.

Możesz otrzymywać powiadomienia o najświeższych wiadomościach na swoim smartfonie lub tablecie za pośrednictwem Aplikacja Sky News. Możesz także podążać dalej @Sky News na X Lub zapisz się na naszą stronę internetową Kanał Youtube Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.