Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacja Covid w Nowej Zelandii: Liczba przypadków spada do 49 w „wskaźniku uspokajającym”, który działa | Nowa Zelandia

Liczba nowych przypadków Covid-19 nadal spada Nowa Zelandia, co jest obiecującym wczesnym sygnałem, że ścisła blokada kraju działa i że ostatnia epidemia może być pod kontrolą.

We wtorek kraj ogłosił 49 nowych przypadków – drugi dzień z rzędu, spadek od 53 sprawy w poniedziałek i 83 w niedzielę. To najniższa liczba nowych przypadków zgłoszonych w kraju w ciągu sześciu dni.

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że spadek ten „stanowi dodatkową uspokajającą wskazówkę, że nasze środki w zakresie zdrowia publicznego szybko spowalniają rozprzestrzenianie się wirusa”.

Według najnowszego modelowania Bloomfield powiedział, że „wskaźnik reprodukcji wirusa w tej epidemii wydaje się teraz nadal mniejszy niż jeden, co oznacza, że ​​liczba zachorowań będzie nadal spadać”.

Zapytana, czy Nowozelandczycy powinni świętować ostatnie wyniki, premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​poprosi Nowozelandczyków, aby „trzymali się tego pomysłu”.

„Każdy dzień to dla mnie kolejny krok, trochę postępu, ale [it’s] Za wcześnie. Dla mnie chcę widzieć ciągłe redukcje przez pewien czas i myślę, że większość ludzi naprawdę chce to zobaczyć. Miło jest nie widzieć niektórych z tych wielkich liczb, które mieliśmy zaledwie kilka dni temu ”.

„To kolejny krok. Przed nami jeszcze podróż.”

Nowa Zelandia od 17 sierpnia znajduje się na ścisłym 4 poziomie blokady, Kiedy wykryto jeden przypadek Covid-19 w populacji ogólnej. Od tego czasu łączna liczba epidemii wzrosła do 612.

„Powaga zakażenia COVID-19 jest dla nas bardzo jasna” – powiedział Bloomfield, z 33 osobami w szpitalu, w tym ośmioma na oddziale intensywnej terapii, a dwie z nich na respiratorach. „Oczywiste jest, że te hospitalizacje mają zewnętrzny wpływ na nasze społeczności w Wannau [families]A moje myśli są z tymi osobami i ich myślami. Niepokojące jest również to, że podczas obecnej epidemii w Auckland sześć osób ma mniej niż jeden rok”.

READ  „Okropne wydarzenie”: pożary w Kolorado niszczą setki domów, tysiące ewakuowano | Kolorado

„Teraz mamy 18-latka w szpitalu”, powiedział Ardern. „Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł zakładać, że jest bezpieczny przed tym wirusem, więc wszyscy mamy do tego zadanie. Moja prośba jest taka, że ​​potrzebujemy wszyscy ze wszystkich środowisk, aby dawali z siebie wszystko”. I być najlepszym wzorem do naśladowania, jakim mogą być”.

Urzędnicy wciąż badają, w jaki sposób wirus dotarł do społeczności. Chociaż pierwsze przypadki zostały prześledzone, za pomocą testów genetycznych, w jednym miejscu kwarantanny w Auckland, nie byli jeszcze w stanie dokładnie określić, w jaki sposób ktoś został zarażony poza placówką.

„Wszystkie oczywiste źródła transmisji – kontakt z ludźmi – można śmiało powiedzieć, że wykluczyliśmy większość, jeśli nie wszystkie” – powiedział Ardern.

Powiedziała, że ​​urzędnicy badają teraz teorie na temat tego, w jaki sposób wirus może być przenoszony drogą powietrzną bez przenoszenia wirusa z osoby na osobę.

To było kilka osób Ewakuowany z West Auckland z powodu powodzi Tego ranka. Ardern powiedział, że te ewakuacje awaryjne przekroczyły poziomy alarmu pandemicznego.