Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Carrera GT została uznana za najlepszy supersamochód ostatnich 25 lat

Carrera GT została uznana za najlepszy supersamochód ostatnich 25 lat

Odbyła się debata, czy Porsche Carrera GT zostanie uwzględnione w głosowaniu na najlepszy supersamochód PH25. W książce niektórych ludzi zbliżył się niebezpiecznie do supersamochodu. Następnie pojawiła się kwestia kosztów: jeśli zostało coś za mniej niż milion funtów, nie widzieliśmy ani jednego. Oznaczało to nie tylko głosowanie na supersamochód, w którym jeden samochód prawdopodobnie był wart dziesięć razy więcej niż inne, ale jeszcze bardziej utrudniało zdobycie jednego w krótkim czasie. Pożyczenie sześciocyfrowego supersamochodu innej osoby to jedno; Poproszenie 20-latka o podwiezienie 20-latka za świetną cenę, taką jak piękny wiejski dom, to zupełnie inna sprawa. Nawet Porsche UK go nie ma.

Ale zrobiła cięcie i była to zdecydowanie właściwa decyzja. CGT wygrał galop, znaleźliśmy samochód u bardzo łaskawego właściciela (dzięki, Lucas – jesteś bohaterem pod wieloma względami), słońce świeciło kiedy trzeba i idealnie zaokrągliliśmy pięciokąt. Nasza seria pięciu filmów przedstawiających najlepsze samochody od 1998 r., na które głosujecie, dobiegła końca: Carrera GT, E39 M5, Caterham 620R, GR Yaris i S1 Elise. PH-y właściwe, prawda? Film grupowy powinien być również w przyszłym miesiącu.

Wystarczy zobaczyć Carrerę GT z bliska, by wiedzieć, że to godny zwycięzca tego głosowania. To sprytny projekt, który w jakiś sposób przyciąga wzrok, ale jest bardzo skromny; To wciąż nie jest hałaśliwy supersamochód, ale to taki, od którego nie można uciec. Jest mniejszy i bardziej miękki niż oczekiwano, pełen pięknych detali i doskonałych proporcji. Podobnie, nikt nie mówi zbyt wiele o wnętrzu CGT, ale jest to gratka: materiały są piękne, zdominowany przez zmianę biegów centralny stos jest oszałamiający, a tarcze są modelem przejrzystości.

Jakakolwiek dodatkowa moc może zniweczyć radość z posiadania manualnej skrzyni biegów; Mniej niż to może sprawić, że poczuje się trochę przestarzały. Wanna z włókna węglowego sprawia, że ​​wydaje się super solidna i bezpieczna, ale jest też przyjemnie kompaktowa — trzy pedały i drążek zawsze zachowają klasyczny wygląd. I chociaż jest wiele rzeczy do uchwycenia i kupienia, z pewnością nie jest to supersamochód, którym można się wyzwolić. W czymś, co można teraz postrzegać jako projekt łączący epokę nowoczesną i tradycyjną, Porsche stworzyło arcydzieło.

Oczywiście Carrera GT nie jest idealna – ale też nie jest daleko. Bez względu na to, co ktoś mówi, sprzęgło zgrzyta podczas manewrowania, ale posiadanie tak małej masy podczas szybszej jazdy wydaje się niemożliwie seksownym kompromisem, który jest wart więcej. A nawet jeśli nie, strach przed mniej przyjaznymi (i notorycznie) właściwościami jezdnymi zawsze jest duży. Jeśli to coś warte, tego dnia poczułem dreszczyk emocji: atrakcyjne, chłonne, komunikatywne i radosne Porsche z silnikiem umieszczonym centralnie. Jeden jest zasilany przez inny świat wewnętrznego spalania.

Pomimo wcześniejszych doświadczeń z Carrerą GT, ponowne spotkanie z 5,7-litrowym silnikiem V10 znów będzie ekscytujące i hipnotyzujące. Trwałe wspomnienie dnia spędzonego w firmie to popęd uchwycony wiarą. Oczywiście dźwięk jest najbardziej oczywistą rzeczą (i jest tego mnóstwo w filmie, dzięki wydechowi z rynku wtórnego), ale jest też moment obrotowy, skandaliczna reakcja i jeszcze bardziej niesamowity apetyt na obroty. Połączenie tego silnika z boską manualną skrzynią biegów to naprawdę niezrównana radość.

Układ napędowy ma tak piękny kształt w połączeniu z wrażeniami z jazdy i tak bogatą nagrodą, że Carrera GT jest godnym zdobywcą nagrody PH25 Best Supercar. To nie powinno być wielką niespodzianką, naprawdę. Przeżyliśmy ćwierć wieku świetnych samochodów i prawdopodobnie żaden nie był lepszy niż supersamochód Porsche V10 z 2000 roku. Ale na pewno zdecydujemy, gdy finaliści zbiorą się gdzieś na parkingu. Na razie ciesz się CGT – i módl się za swoich mówców…

READ  Najlepsze alternatywy dla Pixel Watch, których wciąż brakuje