Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bob Parker dał nam najwyższą nagrodę w postaci lepszego samopoczucia

Tego lata pozornie wieczny teleturniej CBS „The Price Is Right” prowadzony w dni powszednie opuścił swój długoletni dom w kompleksie w Los Angeles znanym jako Television City, gdzie nakręcił odcinki podcastu nazwanego na cześć legendarnego byłego gospodarza, Boba Parkera, i udał się gdzie indziej . W dużym, ale niepozornym magazynie w Glendale w Kalifornii rozgrywają się odcinki pięćdziesiątego drugiego sezonu.

Na szczęście wszystko inne w „Cena jest właściwa” pozostaje w dużej mierze niezmienione, łącznie z jego względnymi wynikami w starych rankingach telewizyjnych, w epoce ciągłej odnowy i zakłóceń, która lubi majstrować przy wszystkim, co kiedykolwiek kochałeś. „Cena jest właściwa” jest tam, gdzie ją pozostawiono, zarówno pod względem duchowym, jak i kulturowym, w tym z szacunkiem zachowanym w serialu uwielbieniem dla Parkera, który zmarł w sobotę w wieku 99 lat.

Nekrolog: Bob Barker, dyrektor The Price Is Right, umiera w wieku 99 lat

Parker wycofał się z „The Price Is Right” 16 lat temu, po 35 latach kariery, która zjednała mu sympatię pokoleń: każdego ranka występował w telewizji u twojej babci, u ciotki. Był w poczekalni szpitala, był u fryzjera, był w sypialniach.

Dla wielu osób w pewnym wieku najbardziej zapamiętuje gorączkę i spędzenie jednego dnia w domu, siedząc na kanapie w pokoju rodzinnym: 7Up, zwykły tost i Bob Barker. Gdzieś pomiędzy „Cena jest odpowiednia” a „Młodzi i niespokojni” zaczyna czuć się lepiej i tutaj musimy to przypisać po części leczniczej mocy Świętego Boba, który sięga po ten długi, cienki mikrofon .

Wtedy wydawało się nie do pomyślenia, aby serial mógł trwać bez niego. Odwiedziłem Television City w 2007 roku, aby przeprowadzić z nim wywiad za kulisami na temat jego starannie zaaranżowanego odejścia (z dumą noszę moją dużą żółtą plakietkę z nazwiskiem „Cena jest właściwa” i bardzo podobało mi się nagrywanie typowego popołudniowego odcinka w towarzystwie zwykle entuzjastycznej publiczności). Spotkanie z Parkerem było jak spotkanie amerykańskiej rodziny królewskiej: wyprostowany osiemdziesięcioletni książę, ubrany w elegancki garnitur i idealnie zawiązany krawat, opalony nawet pod mocnym brązowym makijażem, który nosił na antenie, z ułożonymi na miejscu chmurnie białymi włosami. Był słodki i rozmowny, ale nigdy swobodny.

READ  Biden obiecuje ograniczyć rosyjską agresję i walczyć z inflacją

Do tego czasu Parker cieszył się tym, co obecnie w świecie kultury popularnej nazywamy Barkaissance: niezapomnianym wspomnieniem Scena z komedii Happy Gilmore z 1996 roku – gdy Parker, który go gra, rozwala postać graną przez Adama Sandlera na turnieju golfowym celebrytów – wywracając scenę do góry nogami, ujmując go w oczach kolejnego pokolenia przekonaniem, że łagodny gospodarz teleturnieju był tajemniczym seryjnym mordercą.

Nowa fala uczestników w wieku studenckim spędziła semestralne wakacje, próbując dostać się do programu, rywalizując o miejsce z autobusami pełnymi starszych fanów, którzy, jeśli zostaną wezwani do awantury, otrzymają 420 dolarów, bez względu na przedmiot, wraz z kamieniem chichot.

Ludzie pokazali Parkerowi tatuaż, który zrobili na jego uśmiechniętej twarzy. Wygrali przetarg i zostali powitani na scenie, gdzie nie mogli uwierzyć, że to się wydarzyło, drżąc z radości i walcząc o oddech podczas wręczania nagród, a także musieli znać dokładną cenę detaliczną swoich cytryn. Zapachowy środek do czyszczenia mebli, zamykane torebki do zamrażania i margaryna o niskiej zawartości cholesterolu.

Z archiwum: Gospodarz z największą liczbą: Kult Boba Barkera

Jak można było się spodziewać, Parker był oszołomiony swoją podwyższoną pozycją religijną. Chętnie podzielił się tajemnicą swojego sukcesu i zasugerował, aby zabutelkował wino i sprzedał, ale dokładny przepis mu nie odpowiadał. Uwielbiał żarty o tym, że faktycznie jest martwy, prowadzony za sznurki lub że jest nieśmiertelnym wampirem. Betty White, towarzyszka podróży, również sprzeciwiała się rozwiązaniu tej zagadki, gdy ją o to poproszono. Dlaczego dostałeś więcej Sławna w miarę dorastania? Długowieczność nie jest jedynym czynnikiem. To coś innego – wulgarność, wyimaginowany chłód – co publiczność prezentuje sama. (Lepiej go nie wypytywać.)

Zadaniem Parkera było wyjść na godzinę i przygotować idealne przedstawienie, które podekscytowało uczestników i publiczność w teatrze. Jego zadaniem było także uspokajanie i poprawianie nastroju widzów, a także przypominanie im o konieczności wysterylizowania i ożywienia zwierząt.

READ  5th Annual ReadOut Festival w Gulfport, święto literatury lesbijskiej, powraca praktycznie w lutym | Wydarzenia i filmy | Tampa

Nie umknęło mu, że większość jego fanów nigdy nie dotarła do Television City i że są wśród nich osoby starsze, samotne, chronicznie bezrobotne i niedołężne. Hasło „cena jest odpowiednia” jest nadal aktualne, ponieważ ma w sobie coś populistycznego w każdym tego słowa znaczeniu. To oferta, która nagradza Cię za swobodę, pracowitość i znajomość aktualnych cen artykułów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego. Co zrozumiałe, niektóre z największych nagród (nowy Chrysler, pięć nocy w Cozumel i pasujące do niego narty wodne) nie są luksusem, ale raczej imponującymi jednoprocentowymi nagrodami. Są to fantazje naciągane, co czyni je jeszcze bardziej ekscytującymi.

Parker mógł przejąć tę kwotę wiele razy, ale nigdy nie spotkał się z tym w ten sposób; Był szczęśliwy jak każdy, ponieważ wygrałeś parowiec, pięcioczęściowy kącik jadalny i fantazyjny grill na propan. Był także zawiedziony, jeśli obroty na kole Showcase Showdown przekroczyły dolara, umiejętnie kładąc pocieszającą dłoń na dolnej części twoich pleców lub ramion i delikatnie spychając cię ze sceny, w zapomnienie „cena jest odpowiednia”.

Kiedy przeprowadzałem z nim wywiad, miał nagranych jeszcze kilka tygodni odcinków, w tym uroczyste pożegnanie w CBS. Chociaż był producentem wykonawczym „The Price Is Right”, powiedział mi, że nie poproszono go jeszcze o żadne uwagi na temat tego, kto zastąpi go w roli gospodarza. Możliwe nazwy były na całej mapie. Okazało się, że był to Drew Carey, komik i aktor serialu komediowego, który miał wtedy 49 lat. I jak może powiedzieć każdy, kto w dzień powszedni jest bezczynny w domu, Carrie okazuje się prawdziwą gospodynią, na którą warto dorosnąć. Starszy i bardziej kudłaty w pracy, wie, że wykonuje pracę legendy.

Pełni nadziei kibice i uczestnicy, którzy ustawiali się w kolejce wzdłuż ruchliwej Fairfax Avenue i godzinami czekali, aby dostać się na występ Przyjedź teraz do Glendale Z tą samą nadzieją i oczekiwaniem, że zostaną zaproszeni na „Come Down”, chociaż mówi się, że nowe wykopaliska zgromadziły około połowy widzów co w starym miejscu, a teraz oczekują w pobliskim kościele, co wydaje się całkiem odpowiednie do nabożeństwa oni pokazują. Cena jest odpowiednia nadal istnieje, ponieważ ludzie wciąż potrzebują przyjaciela takiego jak Bob Barker.

READ  Mount Clemens organizuje imprezy plenerowe, aby poczuć smak ciepłej pogody - Macomb Daily