Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

nocna sowa |  Film atramentowy

nocna sowa | Film atramentowy

Ten film, który odniósł ogromny sukces w rodzimej Korei Południowej, łączy klasyczny dramat kostiumowy z nowoczesną wrażliwością, uzyskując imponujący efekt.

Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku i opowiada historię chłopa Gyeongsoo, młodego akupunkturzysty, którego ślepota obdarzyła go niezwykłą wrażliwością w praktyce lekarskiej, co doprowadziło do zaproszenia go do pracy na dworze królewskim dynastii Joseon. Widząc w tym szansę na ucieczkę od biedy i być może na pomoc swojemu choremu 10-letniemu bratu, Kyung-soo szybko zostawia ślad w rodzinie królewskiej, zwłaszcza księciu koronnym Seohyunie (postać, której tajemniczy los prosto z podręczników historii ), który wraca do domu po 8 latach niewoli przez dynastię Qing.

Imponując wszystkim swoją pokorą i umiejętnościami, w przeddzień powrotu do brata Kyung-sei jest świadkiem spiskowego aktu zdrady, który wywraca powrót księcia koronnego do góry nogami, a nasz bohater staje się głównym podejrzanym.

Hallyuwood uważany jest za jeden z najbardziej ekscytujących ruchów filmowych współczesności nocna sowa jest doskonałym przykładem. Połączenie azjatyckiej wrażliwości kulturowej i dbałości o szczegóły z hollywoodzkimi gatunkami i wyrafinowaniem daje w rezultacie coś oryginalnego, a jednocześnie znajomego. W tym przypadku masz historię autentycznie przesiąkniętą koreańską historią, aczkolwiek z akcentami szekspirowskimi, ale zamiast czuć się obcą zachodnim widzom, możesz tutaj wyraźnie zidentyfikować aspekty historii pochodzenia filmu o superbohaterach, a nawet coś takiego – zemstę thriller od kogoś, który został niedawno opublikowany przez zajęty seria filmów. Żeby nie powiedzieć, że jest to pochodna, jest to w końcu podróż bohaterów, i to podróż, którą kino pokazało nam kilkadziesiąt lat temu. Tyle, że w rękach takiego artysty jak Tae Jin okazuje się dowcipny i zabawny. Przynieść nocna sowa 2.

READ  wiadomości na żywo z kryzysu ukraińskiego, wiadomości z rosji i Ukrainy dzisiaj, rosja wiadomości wojenne na ukrainie, wiadomości dotyczące kryzysu na Ukrainie, wiadomości z rosji i ukrainy