Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Następny agent 007 nie będzie kobietą – ale widzimy więź niebinarną

Wcześniej we wrześniu, prawie osiemnaście miesięcy później niż pierwotnie planowano, na dużym ekranie pojawił się występ Daniela Craiga jako tajnego agenta Iana Fleminga, Jamesa Bonda. Poprzez zróżnicowaną reprezentację, pozytywną reprezentację płci i dopracowanie tekstu z Phoebe Waller-Bridge, konwencje formuły 007 Nie ma czasu na śmierć Zdecydowanie kołysała się na lepsze, pozostawiając wszystkich zastanawiających się, czy nowa agentka Nomi (Lashana Lynch) może przejąć płaszcz słynnych numerów.

Według Barbary Broccoli, producenta serii Bond, nowy James Bond na pewno nie będzie kobietą.

podczas pojawiania się Dziewczyny na filmie Producent wyjaśnił, że Bond pozostanie mężczyzną w nadchodzących filmach, biorąc pod uwagę znaczenie pisania nowych ról dla kobiet.

„Nie sądzę, że powinniśmy robić filmy, w których kobiety grają mężczyzn” – wyjaśniła. „Myślę, że powinniśmy robić więcej filmów o kobietach”.

Ale chociaż Broccoli wykluczył, że Bond jest osobą transpłciową, wydawała się otwarta na pomysł, że główna bohaterka może w przyszłości identyfikować się jako niebinarna; Termin odnoszący się do osób, których tożsamość płciowa nie pasuje wygodnie do „mężczyzny” lub „kobiety”, i którzy zazwyczaj używają zaimków „oni” lub „oni”.

Zapytany o możliwość późniejszego niebinarnego agenta 007, Broccoli wydawał się otwarty na taką możliwość.

„Kto wie, myślę, że jest otwarty, wiesz?” odpowiedział. „Musimy tylko znaleźć odpowiedniego aktora”.

James Bond (Roger Moore) i Holly Goodhead (Louis Chiles) w Moonraker
James Bond (Roger Moore) i Holly Goodhead (Louis Chiles) w Moonraker

Brokuły wydawały się podatne na pomysł, by Bond grany był również przez kolorowego aktora.

„Chcemy, aby aktor był Brytyjczykiem – nie zrobiliśmy tego tylko z Georgem Lazenby, który był Australijczykiem, ale myślę, że to Brytyjczycy są najważniejsi. Wiemy, że Brytyjczycy mogą być wieloma rzeczami”.

W niedawnym wywiadzie z Hollywoodzki reporterBroccoli powtórzyła swoje stanowisko, że podczas gdy następny Bond nie będzie kobietą, może być brytyjskim mężczyzną „dowolnej rasy”.

READ  „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” to MCU w najbardziej niedoskonale ambitnym wydaniu

„Myślę, że byłby to mężczyzna, ponieważ uważam, że kobieta nie powinna grać Jamesa Bonda” – wyjaśniła. „Wierzę w tworzenie postaci dla kobiet, a nie tylko nakłanianie kobiet do odgrywania męskich ról.

„Nie sądzę, że jest wystarczająco dużo wspaniałych ról dla kobiet i jest dla mnie bardzo ważne, abyśmy robili filmy dla kobiet o kobietach. To musi być brytyjskie, więc Brytyjczycy mogą być”. [ethnicity or race]. „

James Bond (Pierce Brosnan) i Way Lane (Michelle Yeoh) w Jutro nigdy nie umiera
James Bond (Pierce Brosnan) i Way Lane (Michelle Yeoh) w Jutro nigdy nie umiera

Pomimo rosnących spekulacji na temat kolejnego aktora, który zagra superszpiega, wygląda na to, że następca Craiga nie zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

„Ludzie zawsze pytają: „Och, kto jest następnym Jamesem Bondem?”. „To tak, jakby zapytać pannę młodą, która podchodzi do ołtarza, kto będzie jej następnym mężem. Naprawdę nie chcę myśleć o tym, kim będzie następna osoba, dopóki całkowicie nie będę musiał”.

W BBC Radio 4 Dziś Wywiad z brokułami też Potwierdzony Poszukiwania następcy Craiga rozpoczną się co najmniej 2022 r. Niezależnie od tego, kto otrzyma tę kultową rolę, wygląda na to, że seria w końcu idzie z duchem czasu.