Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

BMW R 18 The Crown świętuje 100-lecie BMW Motorrad

BMW R 18 The Crown świętuje 100-lecie BMW Motorrad

Projektant Dirk Oehlerking z firmy Kingston Custom po raz kolejny zachwycił scenę motocyklową swoim najnowszym dziełem — R 18 The Crown. Opisany jako zwieńczenie jego dotychczasowej pracy, pasja Oehlerkinga do unikalnych motocykli jest widoczna w tym jedynym w swoim rodzaju kawałku. Od trzech dekad Oehlerking poświęca się swojemu rzemiosłu w Zagłębiu Ruhry, czerpiąc inspirację z kultury przemysłowej i rozległej sieci kontaktów.

R 18 The Crown ma samodzielnie zaprojektowaną aluminiową karoserię i zawieszenie przedniego koła z dwustronnym wahaczem i centralną kolumną zawieszenia. Aby uczcić setną rocznicę powstania BMW Motorrad, Oehlerking rozpoczął od nowego BMW R18, rozbierając i ostrożnie kształtując konstrukcję przy użyciu sztywnej pianki i tektury. Jego celem było uzyskanie mocnego, eleganckiego i innowacyjnego wyglądu.

Innowacyjny projekt wymagał znacznych modyfikacji technicznych, w tym zbudowania całkowicie nowego zawieszenia przedniego koła z wahaczem i kolumną zawieszenia. Części kadłuba oraz 8-litrowy zbiornik paliwa wykonano z blach aluminiowych o grubości 2 mm, ręcznie ciętych, giętych i obrabianych. Oehlerking wykonał również ręcznie dwa kolektory wydechowe ze stali nierdzewnej, bezproblemowo integrując standardowe komponenty, takie jak reflektor, przyrządy, zespoły przełączników i system podnóżków w koncepcji R 18 The Crown.

Aby dodać wykończenie, Oehlerking nadał motocyklowi szampański platynowy lakier z efektem masy perłowej, ozdobiony logo marki BMW z małą koroną. Siodło, wykonane z kęsów aluminium o grubości 2 mm i pokryte prawdziwą skórą, wraz z komponentami, takimi jak mocowania sprzęgła i hamulca ręcznego firmy Magura oraz tylny błotnik i wsporniki firmy Wunderkind, uzupełniają ogólną estetykę.

BMW R 18 The Crown zostanie zaprezentowane w dniach 7-9 lipca 2023 r. w ramach Dni BMW Motorrad w Berlinie, zbiegających się z obchodami stulecia BMW Motorrad.

READ  Pierwsza na świecie smukła konsola PS5 jest już dostępna — dzięki YouTuberowi, który sam je zbudował