Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Asus potwierdza, że ​​ROG Ally zostanie wprowadzony na rynek globalny

Asus potwierdza, że ​​ROG Ally zostanie wprowadzony na rynek globalny

Na początku tego miesiąca Asus zaprezentował laptopa do gier z systemem ROG Ally Windows. Wywołał spore poruszenie w świecie gier, chociaż nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów na temat jego specyfikacji i możliwości.

Asus z powodzeniem podtrzymuje teraz hypetrain, ogłaszając, że Ally będzie miał globalną premierę i że ta premiera może nastąpić wcześniej niż oczekiwano. Pokoloruj nas podekscytowanych!

Niestety, to wszystkie informacje w tweecie, a my wciąż mamy tylko okruchy danych dotyczących specyfikacji ROG Ally. Jak pokazują wczesne raporty i zapowiedzi, ROG Ally ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p i częstotliwości odświeżania 120 Hz. U jego podstaw leży coś w rodzaju niestandardowego rozwiązania AMD Zen4 i RDNA3 CPU + GPU. Coś potencjalnie bliższego Ryzenowi 7040U, choć mogą to być tylko spekulacje. Jak wspomniał Linus z Linus Tech Tips, niestandardowy krzem wewnątrz Ally może zapewnić nawet dwukrotnie wyższą wydajność Valve Steam Deck przy tej samej obwiedni mocy 35 W i powinien być w stanie uzyskać o 50% lepszą liczbę klatek na sekundę w trybie zasilania 15 W.

Jeśli chodzi o inne nieoficjalne specyfikacje ROG Ally, wiemy, że mierzy on 28,0 x 11,3 x 3,9 mm i waży 608 g, czyli jest lżejszy i bardziej kompaktowy niż Steam Deck. I wiemy, że Ally działa na systemie Windows 11 z kilkoma niestandardowymi nakładkami oprogramowania ASUS na wierzchu.

Przy międzynarodowej dostępności, którą obiecał teraz Asus, najważniejszą częścią Ally jest jego cena. To w końcu stworzy lub zepsuje mobilność, zwłaszcza teraz, gdy Valve w końcu ma stałą podaż wysoce konkurencyjnego Steam Deck z początkową sugerowaną ceną detaliczną wynoszącą zaledwie 399 USD.

Źródło 1 | Źródło 2 | przez

READ  Seria Battlefield przechodzi gruntowną metamorfozę