Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zelda: Breath Of The Wild Multiplayer Mod dostaje filmy z YouTube’a Ostrzeżenia o prawach autorskich

Zelda: Breath Of The Wild Multiplayer Mod dostaje filmy z YouTube’a Ostrzeżenia o prawach autorskich

Uważa się, że Nintendo po raz kolejny powraca dzięki usunięciu YouTube, które podobno atakuje mody Zelda: Breath of the Wild.

YouTuber w linii startowej firmy ma być streamerem i modderem znanym jako „PointCrowMa 1,6 miliona subskrybentów i trafił na pierwsze strony gazet w 2021 roku, oferując 10 000 $ każdemu, kto może stworzyć grę wieloosobową Breath of the Wild.

Opracowany z pomocą projektanta kostiumów Alexa Mangue w ciągu ostatniego roku, Nintendo wydaje się teraz szaleć według PointCrow – twierdząc, że na swoim kanale ma ponad dwa tuziny filmów (w tym filmy o trybie dla wielu graczy). Oprócz Zeldy obejmuje to inne treści Nintendo, takie jak Mario i Pokémon.

Przesyłanie nowego filmu ptNintendo usuwa moje filmyPointCrow wezwał giganta gier wideo (w przygotowanym oświadczeniu, przejrzanym przez jego adwokata) za wycelowanie w jego kanał dwoma osobnymi ostrzeżeniami o naruszeniu praw autorskich wymierzonymi w jego filmy Zelda dla wielu graczy, oskarżając go o „świadome” narażanie jego środków do życia.

Ma nadzieję, że Nintendo może rozważyć zmianę decyzji, ponieważ przyznaje, że może zrobić niewiele więcej niż błagać i „trzymać się z daleka od tego rodzaju treści”.

PointCrow twierdzi, że „nigdy nie zachęcał do piractwa gier Nintendo”, nigdy nie sprzedawał modów, o które prosił, i zauważa, że ​​„cały kod jest niestandardowy” – twierdząc, że jest „wolny od oryginałów Nintendo”. Linki do pobierania na stronie Discord dla trybu wieloosobowego Zelda również zostały usunięte.

Twórca wyraził również obawy dotyczące tego, w jaki sposób jego filmy są niesprawiedliwie kierowane również do „normalnej” rozgrywki Breath of the Wild i uważa, że ​​​​jego przesłane filmy pasują do Wytyczne dotyczące zawartości gier Nintendo.

READ  Nintendo dodało Mario 64 Sheet do dodatku Switch Online Expansion Pack

Wydaje się, że obecna sytuacja uległa eskalacji, gdy Nintendo było już wcześniej oskarżane ostatni YouTuberzy za niesamowite filmy, które są „bez kontekstu”, ale zostały usunięte przez prawa autorskie. Powinno to obejmować więcej regularnych filmów, z naciskiem na YouTube „Breath of the Wild”.krotonTwierdzenie, że jeden z utraconych filmów „nie miał nic wspólnego z modami” i było to tylko wyzwanie.

PointCrow ostrzega, że ​​może to stworzyć precedens i obawia się, że obecne usunięcia mogą znacząco wpłynąć na relacje YouTube z nadchodzącym The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – a twórcy potencjalnie będą musieli martwić się o swoją „praktykę Nintendo”. [sic] Prawa autorskie do wideo są zgodne z prawem autorskim [sic] własne zasady”.

W związku z tym, jeśli przesyłasz jakiekolwiek wideo, które zawiera jakąkolwiek zawartość Nintendo, niezależnie od stopnia, w jakim się przekształca lub jest z nią bezpośrednio powiązana [sic] opublikowanych wytycznych, jesteś w grupie ryzyka”.