Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twój Gmail i zdjęcia mogą zostać usunięte! Wkrótce zaczną obowiązywać nowe zasady Google

Google zmienia rzeczy od 1 czerwca i może mieć ogromny wpływ na niektórych popularnych użytkowników Gmaila, Zdjęć i Dysku. Nowe warunki pozwoliłyby amerykańskiej firmie technologicznej zasadniczo usunąć pliki osobiste przechowywane na jej serwerach bez konieczności uzyskania na to jakiejkolwiek zgody.

Ta dramatyczna aktualizacja została po raz pierwszy ogłoszona w grudniu 2020 r., Kiedy Google wysłał wiadomość e-mail do użytkowników wyjaśniającą, jak zmiany wpłyną na nich.

„Piszemy, aby poinformować, że niedawno ogłosiliśmy nowe zasady przechowywania danych dla kont Google w Gmailu i na Dysku Google (w tym Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji, Rysunków, Formularzy, plików Jamboard Google) i / lub Zdjęć Google, które zachęcają nas praktykami branżowymi . ”Google wyjaśnił w e-mailu wyświetlonym przez Express.co.uk.

Teraz, dla każdego, kto ma niekończące się prywatne e-maile lub rodzinne zdjęcia przechowywane w Google, wszystko to brzmi dość przerażająco, ale miejmy nadzieję, że efekt jest minimalny.

Google wprowadził te zmiany, aby umożliwić poważne sprzątanie wiosną, gdy użytkownicy przestaną korzystać z tych usług i nie zawracają sobie głowy informowaniem giganta technologicznego.

Aby zwalczyć ten problem z danymi, Google daje teraz użytkownikom dwa lata na zalogowanie się na swoje konto. Każdy, kto pozostanie z dala przez ponad 24 miesiące, może zobaczyć, jak rzeczy znikają, a Google ma możliwość rozpoczęcia usuwania treści.

„Jeśli byłeś nieaktywny przez dwa lata (24 miesiące) w Gmailu, na Dysku lub w Zdjęciach, możemy usunąć treści w usługach, w których nie byłeś aktywny. Jeśli przekroczysz dwuletni limit miejsca, może usunąć Twoje treści za pośrednictwem Gmaila, Dysku i Zdjęć ”.

Użytkownicy otrzymają wiele powiadomień, zanim ich zdjęcia rodzinne zostaną wysłane do kosza, a każda osoba, której to dotyczy, otrzyma wiadomość e-mail z informacją, że ich zawartość może zostać usunięta, więc powinni mieć dużo czasu na uporządkowanie sprawy.

READ  Linus Tech Tips wstrzymuje produkcję, ponieważ kontrowersje trwają

Warto również zauważyć, że chociaż zmiany obowiązują od 1 czerwca, żadna zawartość nie zostanie usunięta co najmniej do 1 czerwca.

Wynika to z faktu, że nowe zasady zaczną obowiązywać dopiero w czerwcu 2021 r., Po którym to czasie użytkownicy będą mieli dwa lata na dostosowanie się.

Jak zawsze, 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej będzie nadal dostępne dla każdego konta Google za pośrednictwem Gmaila, Dysku i Zdjęć, co według szacunków Google powinno wystarczyć na większość użytkowników przez kilka lat.

Chociaż ta zmiana może nie zadowalać wszystkich, lepsze wiadomości z Google pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, powiedział inwestorom, że podczas konferencji deweloperów firmy w Kalifornii powinni spodziewać się „istotnych aktualizacji i ogłoszeń dotyczących produktów”.

Google IO ma działać od 18 do 20 maja, a kilka dni może być ekscytujących dla fanów amerykańskiej marki technologicznej.