Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple opisuje Androida jako „ogromne urządzenie śledzące”

Apple opisuje Androida jako „ogromne urządzenie śledzące”

Apple przez lata dużo zagłębiał się w temat Androida, ale z wewnętrznej prezentacji, która się właśnie wyłoniła, wynika, że ​​firma deklaruje, że Android jest „urządzeniem mega śledzącym”.

Jest to wynik wewnętrznego procesu antymonopolowego prowadzonego przez Google i stanowi wewnętrzną ofertę dla Apple Pojawił się (przez krawędź), w którym firma opisała system Android jako „ogromne urządzenie śledzące”.

Prezentacja, o której mowa, dotyczyła nacisków Apple na rozpoczęcie „konkurencji w zakresie prywatności”. Slajdy zaprezentowane w styczniu 2013 r. przybliżają sposób, w jaki konkurenci Apple (przede wszystkim Google, Facebook, Amazon i Microsoft) podchodzą do kwestii prywatności i danych użytkowników. Oś czasu prywatności obejmuje niektóre wydarzenia z pierwszej dekady XXI wieku, które trafiły na pierwsze strony gazet w kontekście prywatności, takie jak samochody Google Street View nagrywające prywatne sieci Wi-Fi, Instagram mający na celu wykorzystywanie zdjęć użytkowników w swoich reklamach oraz przeniesienie polityki prywatności Google na Integrację danych użytkowników między usługami . Apple w dalszym ciągu porównuje, w jaki sposób jego produkty radzą sobie z prywatnością inaczej niż Google i inne firmy. Poniżej zamieściliśmy kilka slajdów.

Prezentacja kończy się poniższym całostronicowym oświadczeniem, w którym Apple stwierdza, że ​​„Android to ogromne urządzenie śledzące”. Pokaz slajdów został częściowo zredagowany i skondensowany, co odrywa kontekst tego stwierdzenia, ale z pewnością jest to odważny sposób mówienia o konkurencji.

Oczywiście wszystkie urządzenia mobilne wykonują wiele funkcji śledzenia, niezależnie od tego, czy są to urządzenia z systemem Android, czy iOS.

Trudno jednak zaprzeczyć, że Apple nie przejął się tym nastrojem sprzed dekady i nie podąża za nim. W iOS 14.5Apple podwoiło kwestię prywatności, wprowadzając system uprawnień do śledzenia reklam i tym podobnych, który… Ogromne spadki śledzenia Na iPhonie. Android nadal nie ma podobnej funkcji, chociaż firma się nad tym zastanowiła.

READ  iPhone SE nie żyje

Więcej o Androidzie:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.