Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pracownicy Microsoftu nie są zadowoleni z utraty darmowego Xbox Game Pass Ultimate

Pracownicy Microsoftu nie są zadowoleni z utraty darmowego Xbox Game Pass Ultimate

Microsoft usuwa bezpłatną funkcję Xbox Game Pass Ultimate dla większości ze swoich 238 000 pracowników i niektórzy z nich są z tego powodu niezadowoleni. Mówią źródła zaznajomione z planami Microsoftu krawędź Firma zaczęła w tym tygodniu informować pracowników, że w styczniu 2024 roku bezpłatna funkcja Xbox Game Pass Ultimate dla stałych pracowników Microsoft nie będzie już dostępna.

Rozumiem, że pracownicy Xbox nadal zachowają świadczenie, ale zdecydowana większość pracowników firmy Microsoft, którzy nie należą do Xbox/Microsoft Gaming, w przyszłym roku świadczenie zniknie. Pracownicy Microsoftu będą mogli kupić w wewnętrznym sklepie firmy obniżoną 12-miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate.

Niektórzy pracownicy Microsoftu skorzystali z wewnętrznej platformy komunikacyjnej firmy, aby wyrazić swój sprzeciw wobec usunięcia tej funkcji. Wpisy pracowników skłoniły nawet dyrektora generalnego Xbox, Phila Spencera, do odpowiedzi, stwierdzając, że nie jest świadomy zmian i przygląda się sytuacji.

Skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft w celu uzyskania komentarza w sprawie usunięcia Game Pass, ale firma nie odpowiedziała na czas przed publikacją.

Niedawno wystartowała usługa Xbox Game Pass Core.
Obraz: Microsoft

Likwidacja świadczeń pracowniczych przez Microsoft następuje kilka miesięcy po tym, jak ceny Xbox Game Pass po raz pierwszy wzrosły. Firma Microsoft przeniosła usługę Xbox Game Pass Ultimate z 14,99 USD miesięcznie na 16,99 USD, co wiąże się ze wzrostem cen konsoli Xbox Series We wrześniu Microsoft uruchomił także Xbox Game Pass Core, który zastępuje Xbox Live Gold.

Szef Xbox, Phil Spencer, ostrzegł ponad rok temu, że rozwój Xbox Game Pass na konsolach spowolni, a Microsoft zdecyduje się w większym stopniu skoncentrować na PC Game Pass w całym 2023 roku. Microsoft nie udostępnia aktualnych numerów subskrybentów Game Pass od prawie dwóch lat.

READ  Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge zostało zaktualizowane, oto informacje o aktualizacji

Microsoft podał, że liczba subskrybentów Xbox Game Pass wzrosła do 25 milionów w styczniu 2022 roku, ale od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnej aktualizacji – nawet przy… Pole Gwiazd, Forza MotorsportWiele innych gier będzie dostępnych w ramach usługi Game Pass przez cały rok 2023.