Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje pożarów na żywo na Hawajach: szef zarządzania kryzysowego Maui rezygnuje z kontynuowania poszukiwań

Aktualizacje pożarów na żywo na Hawajach: szef zarządzania kryzysowego Maui rezygnuje z kontynuowania poszukiwań

Pożary szaleją w historycznym mieście Lahaina na Hawajach

Szef Agencji Zarządzania Kryzysowego Maui złożył rezygnację w czwartek po tym, jak urzędnicy zostali poddani wzmożonej kontroli nad reakcją na niszczycielskie pożary.

Herman Andaya złożył rezygnację zaledwie dzień po tym, jak bronił swojej decyzji o nieużywaniu syren zewnętrznych, zanim pożary przetoczyły się przez historyczną społeczność Lahaina i zabiły co najmniej 111 osób.

Pan Andaya przytoczył nieokreślone przyczyny zdrowotne, nie podając dalszych szczegółów w swoim liście.

„Biorąc pod uwagę powagę kryzysu, przed którym stoimy, mój zespół i ja umieścimy kogoś na tym kluczowym stanowisku tak szybko, jak to możliwe” – powiedział w oświadczeniu burmistrz Maui, Richard Bissen.

Tymczasem poszukiwania i identyfikacja ofiar wciąż postępują bardzo wolno. Tylko 10 ze 111 ofiar zabitych w pożarach zostało zidentyfikowanych.

Mieszkańcy zgłaszają również, że inwestorzy i właściciele próbują wykorzystać pożary buszu, aby kupić ziemię od lokalnych mieszkańców. „Nie pozwolimy na to” – powiedział gubernator Hawajów Josh Green.

Green powiedział, że spodziewa się, że odbudowa spalonego obszaru Maui będzie kosztować 5 miliardów dolarów lub więcej.

1692410406

Biden nazwał „specjalną” kampanią PR Maui po reakcji na powolną reakcję

Prezydent Joe Biden przekazał „specjalne” przesłanie mieszkańcom Maui w czwartek rano w nagranym wcześniej wideo, które zostało wyemitowane na Dzień dobry Ameryko — ale dla niektórych wysiłki prezydenta były zbyt małe i spóźnione.

Ariany Bayou19 sierpnia 2023 03:00

1692403206

Na Hawajach obawy dotyczące „gentryfikacji klimatu” wzrosły po niszczycielskich pożarach Maui

Ponad 3000 budynków w Lahaina zostało uszkodzonych przez ogień, dym lub jedno i drugie. Według Karen Clark & ​​Company, wiodącej firmy zajmującej się modelowaniem katastrof i ryzyka, same straty majątkowe objęte ubezpieczeniem wynoszą już około 3,2 miliarda dolarów.

Wraz z kryzysem mieszkaniowym, który powoduje, że wielu rdzennych Hawajczyków, a także rodziny, które mieszkają tam od dziesięcioleci, tracą ceny, narastają obawy, że stan staje się najnowszym przykładem „gentryfikacji klimatu”, kiedy miejscowym trudniej jest pozwolić sobie na mieszkania w bezpieczniejszych obszarów po katastrofie związanej ze zmianą klimatu.

READ  Amerykański żołnierz schwytany w Korei Północnej „stoi w obliczu postępowania dyscyplinarnego ze strony armii USA” | wiadomości ze świata

Gubernator Hawajów, Josh Green, powiedział w środę, że stanowy prokurator generalny przygotuje projekt rezolucji, aby zatrzymać sprzedaż zniszczonych nieruchomości w Lahainie, aby chronić lokalnych właścicieli ziemskich przed „padnięciem ofiarą” oportunistycznych nabywców w miarę odbudowy Maui.

Thompson powiedziała, że ​​popiera to „całym sercem”. Przyznała jednak, że niektórzy ludzie nie będą w stanie odbudować i będą chcieli sprzedać swoją ziemię.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu

Ariany Bayou19 sierpnia 2023 01:00

1692399606

Biały Dom stosuje podejście „całego rządu”, aby pomóc w gaszeniu pożarów na Maui

Ariany Bayou19 sierpnia 2023 00:00

1692397785

Raport mówi, że urzędnicy Hawajów opóźnili prośbę o przekierowanie wody dla strażaków walczących z pożarami na Maui

Nowe dokumenty twierdzą, że władze stanowe na Hawajach opóźniły prośbę firmy zarządzającej wodą o przekierowanie wody na Maui, aby pomóc w walce z pożarem, który ogarnął wyspę na początku tego miesiąca.

Zarzuty zostały podobno szczegółowo opisane w liście, który otrzymała CNN.

Glenn Trimble z West Maui Land Company — która zarządza przedsiębiorstwami wodociągowymi w stanie — wyraził swoją frustrację w liście do Hawajskiej Komisji Zarządzania Zasobami Wodnymi, twierdząc, że agencja nie spełniła prośby jego firmy o przekazanie wody do zbiorników, aby pomóc w walce pożary. wydajność podczas pożarów lasów.

Powiedziano mu, że firma powinna rozważyć wpływ takiego przekierowania na dalszych użytkowników, zgodnie z raportem.

Grzegorz Grazios18 sierpnia 2023 23:29

1692396006

Właścicielka domu na Maui ujawnia ulepszenia nieruchomości, dzięki którym jej dom jako jedyny przetrwał pożary

Większość niegdyś kolorowych domów wzdłuż wybrzeża historycznej Lahaina na Maui została zniszczona, pozostawiając ślad gruzu pokryty warstwą szarej sadzy i popiołu z niszczycielskich pożarów, które spustoszyły ten obszar.

Zdjęcia lotnicze zniszczonej posiadłości pokazują dom z czerwonym dachem, śnieżnobiałą fasadą i czerwonym dachem, który wciąż stoi, najwyraźniej nietknięty przez pożar.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia natychmiast stało się wirusowe, a niektórzy zastanawiali się, czy mogło to być zrobione w Photoshopie, czy też było częścią większego spisku, jak wiele zdjęć, które krążyły w Internecie po katastrofie.

Ariany Bayou18 sierpnia 2023 23:00

1692392406

ZOBACZ: Mieszkaniec Maui pyta, dlaczego prezydent Joe Biden nie odwiedził go po pożarach

Wzruszony mieszkaniec Maui pyta, dlaczego prezydent Joe Biden nie odwiedził go po pożarach

Ariany Bayou18 sierpnia 2023 22:00

1692390606

Fox News został skrytykowany za wykorzystanie zhańbionego byłego szefa FEMA do zaatakowania odpowiedzi Bidena na pożary na Hawajach

Były dyrektor FEMA, który był krytykowany za powolne działania ratownicze pośród szkód spowodowanych przez huragan Katrina w 2005 roku, został oskarżony o hipokryzję po tym, jak nazwał reakcję prezydenta Joe Bidena na pożary Maui „całkowitą porażką”.

Pomimo fali krytyki, kiedy kierował FEMA, Michael D. Brown skrytykował reakcję prezydenta na śmiertelne pożary w Fox News. Kąt Ingrahama. Pożary pochłonęły życie co najmniej 111 osób, a tysiące innych zostało przesiedlonych.

„Jeśli chce pojechać do Honolulu i spotkać się z gubernatorem, to w porządku. Ale mogę ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że ​​jeśli pojedzie na Maui, zbojkotuje operacje, ponieważ Tajne Służby Stanów Zjednoczonych zapewnią osłonę powietrzną nad Maui” — powiedział pan Brown. Nie pozwolą latać żadnym helikopterom. „To byłaby kompletna katastrofa” – dodał.

Rozmawiając z Brownem, gospodarz Laura Ingraham powiedziała, że ​​nie jest pewna, „kto by się spodziewał”, że Biden i tak pójdzie w gruzy.

„Pan Biden ma być panem empatii” – kontynuował Ingraham. „I nie widzisz tego, kiedy jesteś na plaży. To okropne wydarzenie dla Stanów Zjednoczonych. Jeśli Donald Trump był na plaży, kiedy coś takiego wydarzyło się pod jego zegarkiem – to znaczy, zawsze krytykują go za bycie na polu golfowym, wiem – ale to naprawdę pochłonęło ciasto”.

Były urzędnik federalny FEMA zgodził się, oskarżając prezydenta o to, że nie wie, jak wykorzystać „platformę zastraszania, aby mówić o wszystkim, co się dzieje i uspokoić mieszkańców Maui – i szczerze mówiąc, wszystkich Amerykanów – że rząd federalny robi wszystko, co muszą zrobić ”.

Ariany Bayou18 sierpnia 2023 21:30

1692388806

ICYMI: Urzędnik zajmujący się pożarami lasów Maui rezygnuje po obronie decyzji o niewydawaniu syren ostrzegających przed pożarem

Prowincja Maui potwierdziła w oświadczeniu, że Herman Andaya, szef Agencji Zarządzania Kryzysowego Maui, wysłał w czwartek list z rezygnacją do burmistrza Richarda Besena, który został natychmiast przyjęty.

Pan Andaya przytoczył nieokreślone względy zdrowotne swojej decyzji, nie podając dalszych szczegółów w liście.

Ariany Bayou18 sierpnia 2023 21:00

1692387006

FBI pomaga zbierać DNA w celu identyfikacji ofiar pożarów

Ariany Bayou18 sierpnia 2023 20:30

1692385206

Ten hawajski właściciel domu dokonał podstawowych ulepszeń nieruchomości, które uratowały dom przed pożarem

Dora Atwater Milliken i jej mąż dokonali drobnych modyfikacji, które uratowały ich majątek.

Częściowo obejmowało to wymianę asfaltowego dachu na ciężki metalowy dach, powiedziała pani Atwater-Milliken, oraz wycięcie liści otaczających dom. Los Angeles Times.

Pani Atwater-Milliken powiedziała, że ​​ona i jej mąż niedawno wyremontowali dom i nie mieli zamiaru dokonywać przeróbek, które chroniłyby go przed pożarem.

„To w 100 procentach drewniany dom, więc nie jest tak, że zaizolowaliśmy go przed ogniem czy czymkolwiek” – powiedziała.

Zamiast tego postanowili przywrócić 100-letniemu domowi niektóre jego oryginalne elementy, takie jak zmiana dachu na drewniany lub cieńszy materiał cynowy. Umieścili również kamienie wokół domu, tak aby były wyrównane z linią kroplową dachu.

Powiedziała czasy Los Angeles, Wyczyścili liście wokół domu, ponieważ chcieli podjąć środek zapobiegawczy przeciwko termitom, które zaatakowały drewnianą ramę domu.

„Uwielbiamy stare budynki, więc chcieliśmy tylko oddać hołd temu budynkowi” — powiedziała pani Atwater-Milliken. „Nie zmieniliśmy budynku w żaden sposób – tylko go odrestaurowaliśmy.

Zmiany, choć niewielkie, okazały się kluczowe dla zapobieżenia pożarowi domu.

„Kiedy to wszystko się wydarzyło, kawałki drewna – długie na sześć i 12 cali – płonęły i prawie unosiły się w powietrzu wraz z wiatrem” – powiedział Atwater-Milliken.

Dora Atwater Milliken i jej mąż są właścicielami domu z czerwonym dachem, który przetrwał pożary

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Ariany Bayou18 sierpnia 2023 20:00