Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DeSantis wyszedł z czerwoną twarzą po odpowiedniej radzie „obrony Trumpa” online

DeSantis wyszedł z czerwoną twarzą po odpowiedniej radzie „obrony Trumpa” online

Oferują rzadki wgląd w proces myślenia DeSantisa przed środową nocną debatą w Milwaukee w stanie Wisconsin, która jest postrzegana jako kluczowy moment w jego kampanii.

44-latek toczy ciężką bitwę na dwóch frontach, próbując zdobyć zwolenników Trumpa, jednocześnie odpierając rywali Ramaswamy’ego i Tima Scotta, którzy rosną w sondażach.

Jedna notatka z Never Back Down radziła panu DeSantisowi, aby zabrał „młot” do Ramaswamy jako sposób na stworzenie wirusowego „momentu”.

Odnosi się do 38-letniego amerykańskiego biznesmena jako „Hindusa, który dorastał odwiedzając krewnych w Indiach i był bardzo zakorzeniony w indyjskim systemie kastowym”.

Według The New York Times Ramaswamy jest jedynym zawodnikiem, którego „pochodzenie narodowe lub religijne” jest wymienione w dokumentach.

Brzydki atak na Hindusów

Hindu American Pak wezwał pana DeSantisa do „wyparcia się” tego, co określił jako „brzydki atak na Hindusów”.

Skupienie się na Ramaswamy podkreśla, jak bogaty biznesmen zagraża DeSantisowi, który zajmuje drugie miejsce w wyścigu za Trumpem.

W ankiecie Fox News w tym tygodniu Trump ma 53 procent, DeSantis ma 16 procent, a Ramaswamy ma 11 procent.

Inicjatywa Never Back Down broniła swojego memorandum, mówiąc, że „podkreśla”, że „filozofia rządu Ramaswamy’ego jest bezpośrednim odzwierciedleniem jego życiowego doświadczenia”.

Rzeczniczka Ramaswamy’ego, Tricia McLaughlin, powiedziała: „Ataki są jednorazowe [Mr Ramaswamy’s] Wiara nie reprezentuje poglądów większości chrześcijan, którzy szanują szczerość i uczciwość Viveka w kwestii jego wiary”.

Tymczasem pan Trump wskazał, że pominie środową debatę, mówiąc: „Ludzie znają mój rekord i jest to jeden z najlepszych w historii, więc dlaczego miałbym debatować?”

Według New York Times, Trump planuje przechytrzyć swoich rywali w środę, udzielając wywiadu byłemu prezenterowi Fox News, Tuckerowi Carlsonowi.

Czas wywiadu nie został sfinalizowany, ale zderzenie z debatą byłoby poważną naganą zarówno dla urzędników GOP, jak i jego gospodarza, Foxa, który zwolnił Carlsona w kwietniu.

READ  Rupia pakistańska spadła, gdy władze złagodziły kontrole, aby ożywić program ratunkowy

Rzadka wygrana zespołu prawniczego

Były prezydent odwołał także konferencję prasową, twierdząc, że za radą swojego prawnika udzieli poparcia dla swoich bezpodstawnych zarzutów oszustwa wyborczego.

Oznacza to rzadką wygraną zespołu prawnego Trumpa, który z trudem powstrzymał jego publiczny komentarz na temat jego zarzutów karnych.

Według CNN Trump ma się poddać w więzieniu hrabstwa Fulton w związku z ostatnim aktem oskarżenia w Georgii do środy.

Jego poddanie się i proces prawdopodobnie będą się różnić od poprzednich trzech, ponieważ lokalny szeryf wskazał, że od pana Trumpa zostaną pobrane odciski palców.