Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Derek Chauvin odwołuje się od wyroku skazującego George’a Floyda | George Floyd

Były funkcjonariusz policji w Minneapolis, Derek Chauvin, złożył apelację do Sądu Apelacyjnego w Minnesocie w sprawie wyroku skazującego za morderstwo George Floyd.

Ława przysięgłych uznała Chauvina, który jest biały, winnym w kwietniu zabójstwa drugiego stopnia, morderstwa trzeciego stopnia i zabójstwa Floyda, czarnego mężczyzny. Orzeczenie było powszechnie postrzegane jako historyczna nagana za nieproporcjonalne użycie siły przez policję przeciwko czarnym Amerykanom.

Nagranie przedstawiające Chauvina klęczącego na szyi Floyda w kajdankach przez ponad osiem minut podczas aresztowania wywołało oburzenie na całym świecie i wywołało największy ruch protestacyjny, jaki Stany Zjednoczone widziały od dziesięcioleci.

Chauvin został uwięziony w czerwcu na 22 i pół roku.

W dokumentach, które przedłożył w czwartek i zapoznał się z Reutersem, Chauvin poruszył 14 kwestii związanych z jego procesem, w tym odmowę sądu z wnioskiem o zmianę miejsca, która jego zdaniem przemawia za jego apelacją.

Sąd Okręgowy w Minnesocie nie mógł od razu uzyskać komentarza.

Chauvin powiedział, że sędzia w jego opinii nadużył swojej dyskrecji, gdy odrzucał wnioski o usunięcie ławy przysięgłych podczas całego procesu, odmówił nowego procesu za to, co określił jako niewłaściwe postępowanie ławy przysięgłych i nie pozwolił mu uderzyć w to, co, jak powiedział, było wyraźnie stronniczymi przysięgłymi. obsługi ławy przysięgłych.

Chauvin wymienił również kwestie związane z samym procesem, w tym dodanie oskarżenia o morderstwo trzeciego stopnia i nieudostępnienie przez sąd oficjalnego rejestru kilku postaci pobocznych w trakcie procesu.

Oddzielnie Chauvin złożył wniosek o zawieszenie postępowania odwoławczego do czasu, aż Sąd Najwyższy Minnesoty rozpatrzy wcześniejszą decyzję o odmowie mu publicznego reprezentowania go w jego apelacji.

W oświadczeniu Chauvin powiedział, że nie ma adwokata w procesie apelacyjnym.

Powiedział, że nie ma żadnych dochodów poza nominalną płacą więzienną, dodając, że jego sprawa została opłacona przez Stowarzyszenie Oficerów Pokoju i Policji w Minneapolis, ale przestało płacić za jego zastępstwo prawne po jego skazaniu i skazaniu.

READ  Brytyjskie samoloty trenują za kołem podbiegunowym