Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Adesanya ma moc gwiazdy, ale fani się martwią

Adesanya ma moc gwiazdy, ale fani się martwią

Israel Adesanya ma nieziemskie zdolności bojowe i osobistą charyzmę potrzebne, aby stać się kolejną supergwiazdą crossover MMA.

To, czego mistrz UFC w wadze średniej nie ma, to wyjątkowe oferty kołowrotków, które czynią go sławnym w szerszym świecie sportu i nadszedł czas, aby zapytać, czy mógłby je zapewnić.

Letnia obrona tytułu Adesanyi przeciwko Jaredowi Cannonierowi na UFC 276 w niedzielę NZT była kolejną straconą szansą dla prawdopodobnie najbardziej podziwianego zawodnika UFC, aby osiągnąć kolejny poziom sławy.

W rzeczywistości, ostatnie trzy obrony Adesanyi o tytuł wagi średniej od czasu jego porażki w pasie wagi półciężkiej były zwycięstwami decyzyjnymi w tym, co eksperci MMA nazywają wydajnością techniczną i taktyczną.

Wielu innych opisuje to jako nudne, bez względu na to, jak poważne mogą być istoty Adesanyi (23-1).

CZYTAJ WIĘCEJ: „To było dla mnie trudne” – Adesanya została zaprojektowana do pracy w obronie tytułu UFC

„Nie wiedzą, czym jest prawdziwa walka ani prawdziwy talent”, powiedział później Adesanya, zapytany o fanów, którzy wygwizdali, gwizdali i wyszli wcześnie podczas jego ostatnich dwóch tras w Las Vegas.

Adesanya dodała: „Wszyscy wielcy doszli do tego punktu. Anderson Silva z GSP (George St-Pierre), widziałem ich i mówiłem:„ To była świetna walka ”, a ludzie ich wygwizdali. To samo z (Muhammad) Ali i (Floyd) Mayweather. Dochodzisz do punktu, w którym jesteś taki fajny, że ludzie po prostu chcą zobaczyć, jak upadasz.

Ale jako utalentowany wojownik mediów, którego pasja do anime zainspirowała jego pseudonim – Ostatni Stylbender – Adesanya wie, jak ważne są wyjątkowe chwile. Dzięki swojemu sportowi, który przeczy grawitacji, jest jednym z niewielu wojowników mieszanych sztuk walki, których może stworzyć wyłącznie z własnego talentu.

READ  Fubar Arnolda Schwarzeneggera stawia Netflix z powrotem na szczycie

Tak naprawdę nie zrobił tego, odkąd Robert Whitaker został zwolniony za zdobycie niekwestionowanego tytułu UFC za 185 funtów w 2019 roku. Adesanya odniósł jedno zwycięstwo, zatrzymując się w swoich pięciu obronie tytułu, nie robiąc niczego, co postawiłoby go przed wszystkimi na spotkaniu towarzyskim. sieć przez kilka dni.

Zanim zmierzył się z Cannonierem, Adesanya obiecał zrobić coś niesamowitego – coś wartego wysokich cen biletów do Vegas lub 74,99 USD (nie wliczając wymaganej subskrypcji ESPN+) na amerykańskie programy pay-per-view.

Nie zrobił tego, nie podejmował ryzyka, aby dać sobie większą szansę na zrobienie tego – wtedy Nowozelandczyk nazwał fanów „idiotami”, „pijanymi” i „drongosami” za to, że oczekiwał, że zrobi to, co powiedział, że zrobi.

Prewencyjnie odrzucił wszelką krytykę, mówiąc, że „miał wolną noc”.

„Ale w mój najgorszy dzień mogę zabić najlepszego człowieka” – powiedziała Adesanya.

Oczywiście to nie wszystko wina Adesanyi. To świetny kontratak, a kiedy przeciwnik taki jak Kannoner jest niezdecydowany i oszczędny, Adesanya nie może zrobić tego, co robi lepiej.

Ale dychotomia między osobistym urokiem Adesanyi a jego strategią w klatce w Las Vegas była dokuczliwa.

Adesanya zrobiła wycieczkę w ringu zaprojektowaną na cześć Undertakera, z fioletowym dymem, muzyką i profesjonalnym kapeluszem zapaśnika, trzymając słoik z imieniem Cannoniera. Cannonaire walczył z francuskim manicure i brokatem na paznokciach u nóg.

„Uwielbiam robić show” – powiedziała Adesanya o konkursie. „Uwielbiam zabawę i właśnie to zrobiłem”.

Wydawało się, że mecz dał Adesanyi możliwość wykonania niesamowitych strzałów w głowę lub kombinacji, jak nigdy dotąd. Zamiast tego odniósł wygodne zwycięstwo, wybierając Cannoniera z dystansu w kolejnym występie w walce o punkty.

Ten styl może zdobywać pasy, ale rzadko zdobywa rzesze fanów spoza kręgów hardkorowych walk. Jeśli nie rozwinie kultu osobowości na wzór antybohatera Mayweathera, nie zaprowadzi go to do najwyższego poziomu sławy i fortuny, jaki mogą osiągnąć tylko najwięksi wojownicy w historii.

READ  Na polskim rynku telewizyjnym nadal dominuje oglądanie linearne
Adesanya trafia prawą ręką przeciwko Cannonierowi w walce o tytuł mistrza wagi średniej UFC.

Nie jest tajemnicą, że UFC jest w długiej suszy na gwiazdy za Conorem McGregorem, który z łatwością pozostaje najbardziej bankową supergwiazdą w MMA, mimo że wygrał dokładnie jedną walkę od czasu administracji byłego prezydenta Baracka Obamy.

U steru tego sportu zasiada nowe pokolenie mistrzów, ale nikt w tej grupie nie ma nic na miarę sławy McGregora czy Rondy Rousey. Najbliżej jest Jon Jones, ale mistrz samo-sabotażu nie walczył od dwóch i pół roku i nie miał nic na pokładzie, gdy przechodzi do wagi ciężkiej.

Mistrz wagi ciężkiej Kamaru Usman i mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski są na szczycie większości rankingów funtów za funt, ale te urocze supergwiazdy tak naprawdę nie szukają rozgłosu poza klatką i nie rzuciły tego.

Adesanya chce tego wszystkiego i ma jedną z największych osobowości w sporcie. Wspiął się na tron ​​wagi średniej w szybki i imponujący sposób i ma uroczą postawę bojową wojownika, który powinien być znany w domach na całym świecie.

„Rozwijanie się pod tymi światłami to nabyty smak” – powiedział Adesanya. „Rozwijam się, nie rozpływam się”.

Adesanya powinien mieć kolejną ważną okazję, by stać się wszechobecnym w nadchodzącej walce z Alexem Pereirą, brazylijską gwiazdą kickboxingu, która pokonał Shawna Stricklanda na UFC 276.

„Nie podnieciło mnie to, nie podnieciło fanów” – powiedział Pereira o zwycięstwie Adesanyi. „Byłem tak smutny, widząc to. Mam nadzieję, że kiedy walczymy, walczy lepiej niż to. Zdecydowanie sprawię, że będzie walczył, aby zrobić lepszy show dla publiczności. „

Pereira jest nowicjuszem w mieszanych sztukach walki, ale w rzeczywistości zwolnił Adesanyę podczas swojej kariery w kickboxingu. Wyłaniający się na horyzoncie moment przełomowy, który Adesanya może wykorzystać, definiuje karierę.

READ  Data wydania, godzina i gwiazdki

„Podoba mi się ta historia” – powiedział Adesanya. „Moje życie to film. Moje życie to anime. Mam do czynienia z facetem, który uderza mnie w kickboxing i ciągle mnie śledzi.”