Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy otwierasz oczy na prawdziwą historię? Czy serial Netflix oparty jest na prawdziwym życiu?

„Open Your Eyes” lub „Otwórz oczy” to serial Netflixa opowiadający o Julii (Maria Vavreniuk), nastolatki z amnezją, która odkrywa, że ​​jest pacjentką nowoczesnego ośrodka zaburzeń pamięci „Druga szansa”. Tragiczny wypadek, w którym straciła rodziców. Spotyka kilku innych mieszkańców placówki, z których wielu wydaje się mieć talent. Choć Julia początkowo uważa, że ​​nie ma talentu, wkrótce odkrywa, że ​​jest niezwykle utalentowaną pianistką.

Spotyka też zbuntowanego Adama (Ignacy Liss), a między nimi nawiązuje się romantyczny związek. Ale wraz z przedłużaniem się jej pobytu w ośrodku Julia zaczęła mieć tak wyraziste sny i halucynacje, że myślała, że ​​są prawdziwe. „Open Your Eyes” to ekscytujący i niepokojący serial dramatyczny, który sprawia, że ​​publiczność zastanawia się nad otaczającą go rzeczywistością. Jeśli zastanawiasz się, czy polska seria opiera się na rzeczywistych wydarzeniach, mamy Cię w zasięgu ręki.

Czy otworzyłeś oczy na podstawie prawdziwej historii?

Nie, „Open Your Eyes” nie opiera się na prawdziwej historii. To internetowy cytat z książki Catarziny Perinicy Mieszcock z 2013 roku „Druga szansa” czy „Druga szansa”. Muszczuk jest postacią znaną w polskiej literaturze. Swoją pierwszą powieść napisała, gdy miała piętnaście lat. Oprócz „Drugiej szansy”, kilka innych książek, które napisała, to seria Kwiat paproci i Margo Cook. Miszczuk jest także lekarzem z wykształcenia.

„Open Your Eyes” ma wyraźny aspekt science fiction. Jednak technologia przedstawiona w spektaklu nie wymaga od widzów całkowitego zawieszenia niedowierzania. I wydaje się, że opiera się na koncepcji wirtualnej rzeczywistości, która już istnieje w różnych formach w realnym świecie. Akcja rozgrywa się w Polsce w niedalekiej przyszłości, a świat „Open Your Eyes” niewiele różni się od świata rzeczywistego, poza obecnością wspomnianej technologii, która pozwala niektórym grupom wydobywać talenty z urodzonych z nimi jednostek i daj je dzieciom bogatych i potężnych. Brak innych elementów science fiction sprawił, że przedstawienie było realistyczne.

READ  67. doroczny Festiwal Polski w Syracuse powraca w dniach 9–11 czerwca na Clinton Square

Czasami Open Your Eyes to niesamowicie przemyślany spektakl, szczerze przedstawiający nieszczęścia i udręki dzieci, które potrzebują profesjonalnej pomocy. Przypomni widzom takie projekty jak „Dziewczyna, przerwa” czy „Lot nad kukułczym gniazdem”. Te chwile są ostatecznie ulotne, ponieważ narracja wymaga, aby serial skupił się na niemoralności działań ekipy Drugiej Szansy i chciwości, która jest jej podstawową przyczyną. Ale wciąż tam są i zapewniają bardzo potrzebny kontekst tego, czego doświadczają Julia i inni z Second Chance. Oczywiste jest, że „Open Your Eyes” nie opiera się na prawdziwej historii. Jest jednak całkiem zrozumiałe, jeśli ktoś tak myśli.

Czytaj więcej: Wyjaśnienie końca Netflix Open Your Eyes