Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

17 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Zeldzie: Breath of the Wild

17 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Zeldzie: Breath of the Wild

Zdjęcie: Nintendo na żywo

Och, myślisz, że wiesz wszystko o Zeldzie, prawda? Imię wszystkich sześciu mędrców.

Juuuuust Żartuję, nie jesteśmy (na czas) strażnikami tutaj – ale mamy dla ciebie kilka faktów na ich temat Oddech dzikościI w pewnym sensie jest to gra, która wciąż daje. Nie ma tygodnia bez nauki Coś O otwartym świecie Nintendo w kanonie Zelda, niezależnie od tego, czy jest to nowa usterka oszczędzająca czas w szybkich wyścigach, czy tajna skrzynia ukryta gdzieś naprawdę tajemnicza.

W ramach przygotowań do długo oczekiwanej kontynuacji 2023, Łzy królestwaW tym artykule podsumowaliśmy 17 naszych ulubionych znalezisk z Breath of the Wild – ile tak naprawdę masz?

17 Zelda: Oddech Dzikich Sekretów

Wszyscy znacie klasyczną animację Link-otwieranie skrzyni, która jest zwykle przepełniona podziwem, gdy młody mężczyzna popycha wieko i otwiera skarb w środku, zanim pokaże go publiczności jak małe dziecko z zabawką. Ale Breath of the Wild pozwala chłopcu być w wielu pozycjach – kucając, bokiem, nago – i każda z nich otrzymuje własną animację.

Boczna szczelina jest prawdopodobnie najbardziej popularnym funky i ma link, który otwiera pudełko. Cześć tak długo, jak to działa, przyjacielu. Jeśli jednak Link nie nosi butów, kopanie w klatkę piersiową zrani jego palce u nóg. Mogliśmy ci to powiedzieć, idioto.

Podobnie, jeśli Link kuca A Wraz z klatką piersiową będzie musiał dziurkacz Aby go otworzyć, co – znowu – boli go w rękę. to jest Czy ta osoba jest twoim bohaterem???

Jest wzmianka o zmarłej Okarynie Czasu

Kołysanka Zeldy w zamku Hyrule
obrazek: Daxel W

Udaj się do zamku Hyrule, a znajdziesz ten zgrabny mały znak do niego okaryna czasu – Notatki dla Zeldy Lullaby, krążące wokół Triforce.

READ  W sieci pojawiła się data premiery Tekkena 8

Mając te wszystkie awarie zwiastunów Kingdom Tears, spodziewamy się wszystkich spekulacji na temat tego, co to oznacza – dlaczego Zelda Lullaby zamiast bardziej tradycyjnego Hyrulian Crest? Co to znaczy, że znajduje się w pomieszczeniu, w którym rozpoczyna się ostateczna bitwa z Ganonem? I dlaczego w Breath of the Wild nie ma okaryny ani żadnego instrumentu muzycznego, na którym gra Link? aż do księżniczka zmierzchu Miał grywalną trawę!!

Możesz przyspieszyć chleb

to jest nazwane chleb%Został wynaleziony przez sprintera o imieniu The Bread Pirate, a aktualnym rekordzistą świata jest Cephla, z czasem 16 minut 27 sekund. Bieganie polega na znalezieniu składników na chleb, a następnie zrobieniu chleba. To jest to! Nie, Ganon, śliczna Zelda, ale kto ich potrzebuje, kiedy masz pyszny chleb?

Alzora jest potajemnie muzykalna

Wiele imion w dziedzinie Zora wywodzi się z terminów muzycznych. Masz Bazz, Trello, Keye, Cleff, Laflat, wśród wielu innych nazwisk, których nie moglibyśmy skojarzyć z niczym muzycznym, jak „Fronck”.

Istnieją również odniesienia do Maski Majory, która ma historię o Indigo-Gos, martwym kontrabasiście i małych żabach działających jako nuty. Okazuje się, że japońskie słowo oznaczające „kijanki”, オ タ ク , jest również słowem oznaczającym „nutę muzyczną”, stąd jego muzyczna nazwa dla ludu Zora – a na polu Zora znajduje się most zwany Mostem Inogo, w nawiązanie do Indigo -Gos.

Ale to idzie głębiej. Rodzina królewska Zora, od króla Dorvana i księcia Sydonu po smutną mefę, ma własnego króla Tematy – Zostały nazwane ich imieniem. Prawdopodobnie słyszałeś o solfeżu, nawet jeśli nie wiesz, że się tak nazywa: to miara do-re-mi-fa-so-la-ti-do. Wiesz, z dźwięków muzyki.

Sidon to si-do – japoński Solfège używa „si” zamiast „ti” – i można usłyszeć te nuty w jego temacie. To samo z Mipha, czyli mi-fa i Dorephan, do-re-fa. Można nawet powiedzieć, że Zora jest Japończykiem!

READ  Oszukuje drogę do ciała na plaży za 50

Mieszkańcy wioski Kakariko to sekretne owoce

Olkin uprawiają tykwę
Olkin, zadbaj o jego imię – obrazek: Crocsdale

Nie jest to tak ekscytujące ani głębokie, jak konwencja nazewnictwa Zora, ale wielu mieszkańców wioski Kakariko nosi imię owocu. Masz kadu za awokado, nana za banana, coco za kokos, mille za arbuz, sześćdziesiąt za mangostan, papaję za papaję i duriana za duriana.

Są też mniej oczywiste rzeczy – olkin ma być odniesieniem do tykwy i nazwał ją Tiron po francusku – skrót od potiron, francuskiego słowa oznaczającego dynię. Rolla pochodzi od pomidora cherola, lasley to malina, teresa to rodzaj cytrusów, ole to oliwka, kotla to morela, a clary to żurawina. Wiele z tych nazw jest bardziej wymawianych po francusku!

Boskie bestie mają starożytną tajemnicę

Słoń Fah Rota
obrazek: Zelda Wiki

Znalazłeś wątek tutaj? Wiele rzeczy w Breath of the Wild nosi nazwy innych rzeczy! Zabawa ma sens Więc Tyle rzeczy do wymienienia.

Imiona boskich bestii nie są wyjątkiem od tej reguły:

  • Fah Medoh = Składanka Od Budziciela Wiatru, mędrca Ritu Ziemi
  • Van Rhodania = Daronia Od Okaryny Czasu, Gorona Mędrca Ognia
  • wah naboris = Naboro Od Okaryny Czasu, Gerudo Mędrca Ducha
  • fah rota = roto Z Okaryny Czasu, Zora Mędrca Wody

Nigdy nie zapomnij mrowienia (i braci)

drganie
obrazek: Zelda Wiki

Cóż, ostatni fakt „czy wiedziałeś, że ta rzecz nosi imię tej rzeczy?”. Być może dowiedziałeś się, że wyspa Tingel na wyżynach Akkali nosi imię ulubionej wróżki, która nosi spandex, ale czy zauważyłeś, że wszystkie inne wyspy noszą imię jego rodzeństwa?

Bracia Tingle zostali przedstawieni w Wind Waker: Ankle i David Jr. Golonka jest inaczej ubrana (ale wciąż ciasna) i pojawia się ponownie w Czapce Minish, gdzie mogą pomóc Linkowi zdobyć Magiczny Bumerang.

Oto nazwy wysp – prawdopodobnie możesz powiedzieć, które z nich to:

  • Wyspa Tengil
  • Wyspa Aniołów
  • Wyspa Davidi
  • Wyspa Knuckle

Hylia Bridge chce, żebyś wyglądała brzydko

To jeden z sekretów, które sami już odkryliśmy – i to z pewnością nie było zamierzone!

Styl artystyczny w Breath of the Wild łączy realizm i cień, a możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że wygląd postaci jest spowodowany specjalnym efektem renderowania, który jest umieszczany na modelach 3D. To znaczy, chyba że udasz się w bardzo konkretne miejsce na moście Hylia, gdzie – z jakiegoś powodu – mały róg usuwa efekt i sprawia, że ​​Link wygląda… bardzo mieszkanie. i błyszczące.

Nauczycielom udało się zastosować ten lśniący wygląd do całej gry, które możesz zobaczyć tutaj!