10 najlepszych meczów Bundesligi wszechczasów

Epickie mecze i niezapomniane momenty w Bundeslidze

W latach 1999-2000 i 2009-2010 nagrodę otrzymało pięć różnych drużyn Bundesligi. Od tego czasu Bayern Monachium dominuje, z wyjątkiem dwóch tytułów mistrzowskich dla Borussii Dortmund na początku 2010 roku, od tamtej pory przez dekadę w lidze rządzili wyłącznie Bawarczycy.

Najwyższa liga w Niemczech nie ogranicza się tylko do tych dwóch klubów, jest wiele klubów z Bundesligi, które mogą sprawić niespodziankę. Kluby takie jak Lipsk, Schalke 04 i Wolfsburg zapewniły nam wspaniałe wspomnienia, do których możemy wracać i którymi możemy się cieszyć.

Oto 10 najlepszych meczów w Bundeslidze:

10. Hamburg 1:1 Bayern Monachium (2001)

Mecz odbył się na stadionie Volkspark i zmierzył się energiczny zespół z Hamburga z potężnym zespołem Bayern Monachium. To, co wydarzyło się przez 90 minut, nie było tylko walką o trzy punkty, ale o dominację, dumę i filozofię futbolu.

Ryk tłumu odbił się echem po boisku, gdy słabsi posuwali się naprzód. Jednak futbol często ma swoje wzloty i upadki. Bayern Monachium, nieprzyzwyczajony do oddawania kontroli, odpowiedział z elastycznością charakterystyczną dla swojego dziedzictwa. Wyrównanie było świadectwem ich niekończącej się postawy.

9. Stuttgart 4:4 Werder Brema (2004)

Konfrontacja pomiędzy VfB Stuttgart a Werderem Brema w 2004 roku jest doskonałym przykładem wzajemnej akcji. Już po gwizdku widać było, że obie drużyny są gotowe do gry. Energia była widoczna, gdy Stuttgart i Werder Brema rozpoczęły zaciętą walkę o kontrolę.

Różnorodność bramek uczyniła ten mecz jeszcze bardziej ekscytującym. Od piorunujących strzałów z dystansu po precyzyjne strzały, główki i perfekcyjnie wykonane ruchy zespołowe – każdy gol pokazał szereg umiejętności, które czynią piłkę nożną tak piękną grą. Czas mijał, a wynik utrzymywał się na stałym poziomie 4-4, co było jednym z najbardziej pamiętnych meczów ostatnich czasów.

READ  Molly May Haig „zrelaksowała się”, aby odzyskać Tommy'ego Fury'ego po wygranej w boksie

8. Bayern Monachium 1:3 Werder Brema (2004)

Bardzo rzadko zdarza się, aby Bayern przegrał w Bundeslidze, jedna z niespodzianek wydarzyła się w 2004 roku. Scena została ustawiona na słynnej Allianz Arena, gdzie Bayern Monachium był uważany za potęgę. Werder Brema, choć szanowany, stanął przed żmudną batalią z panującymi gigantami.

Gdy dla Werderu Brema sypały się bramki, na Allianz Arena – bastionie Bayernu Monachium, zapadła cisza. Scenariusz został przepisany na oczach fanów piłki nożnej na całym świecie. To był mistrzowski kurs wykorzystywania okazji, liczy się każdy atak i pokazywania siły geniuszu taktycznego. Ówczesny świat futbolu widział, że nawet najbardziej zakorzeniona hierarchia może zostać zakłócona przez determinację, strategię i zbiorową wiarę we wspólny cel.

7. Bayern Monachium 2:1 Hoffenheim (2008)

Hoffenheim po raz pierwszy awansował do Bundesligi w 2008 roku. W sezonie 2008-09 grali niesamowity futbol i nigdy nie zadowalali się siedzeniem i nadzieją na najlepsze. Ich porażka z Bayernem była prawdopodobnie najszybszą, jaką do tej pory widzieliśmy w Hoffenheim.

W meczu panowała atmosfera mocy, a obie drużyny rywalizowały o kontrolę. Przebieg meczu stworzył atmosferę niepewności, a końcowy gwizdek ogłosił zwycięstwo Bayernu Monachium 2:1, jednak znaczenie meczu wykraczało poza wynik.

6. Borussia Dortmund 4:4 Stuttgart (2012)

Starcie pomiędzy Borussią Dortmund a VfB Stuttgart w 2012 roku jest jednym z tych wspaniałych spotkań – kakofonią emocji, która ukazała bijący serce dramat i niekończący się duch, który czyni ten sport tak urzekającym.

Borussia Dortmund prowadziła pod koniec pierwszej połowy 1:0, a zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy podwoiła prowadzenie, jednak Stuttgart nie przegrał bez walki. Strzelili trzy gole w osiem minut, a Dortmund wyrównał wkrótce potem, po czym odzyskał prowadzenie po asyście Ivana Perisicia, ale wyrównanie w doliczonym czasie gry przez Christiana Gintera zadziwiło kibiców.

READ  Departament Imigracyjny Bali deportuje dwóch polskich turystów za naruszenie przepisów w Dniu Nyepi

5. Bayern Monachium 2:1 Borussia Dortmund (2014)

Bayern Monachium i Borussia Dortmund stworzyły ostatnio kilka klasyków. Zwycięstwo Bayernu 2:1 w 2014 roku byłoby prawdopodobnie lepszym wyborem. Ostatni sezon Jürgena Kloppa na stanowisku menadżera Dortmundu rozpoczął się katastrofalnie, po 19 meczach znajdował się na dole tabeli, a zespół Pepa Guardioli miał zmiażdżyć Dortmund, ale Marco Reus niespodziewanie dał gościom prowadzenie.

Druga połowa była fascynującą walką pomiędzy atakiem a obroną, którą ostatecznie wygrał ten pierwszy, a Robert Lewandowski i Arjen Robben strzelili dwa gole, pomagając Bayernowi zdobyć najwięcej punktów w jednych z najlepszych derbów Bundesligi współczesnej ery.

4. Bayern Monachium 5:1 Wolfsburg (2015)

Ten mecz został zapamiętany dzięki niezwykłemu wkładowi jednego człowieka – Roberta Lewandowskiego, gdy Wolfsburg wygrał 1:0 z drużyną Pepa Guardioli. Polski napastnik miał inne pomysły i podczas tego meczu był na innej planecie.

Lewandowski strzelił wszystkie pięć goli w zaledwie dziewięć minut, co czyni go jednym z najlepszych występów w historii Bundesligi. Nawet były menadżer i jeden z najwybitniejszych w historii Pep nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Nie tylko on, ale ludzie na całym świecie, którzy oglądali mecz, byli zdumieni występem Polaka tamtego wieczoru.

3. Borussia Dortmund 4:4 Schalke 04 (2017)

Zaciekli rywale rywalizują w tak zwanym Riverderby w Niemczech. Gospodarze objęli prowadzenie 4:0 w 25. minucie, a wynik nie zmienił się przez godzinę. Schalke 04 poszło później inaczej, strzelając 4 gole w niecałe 30 minut, co czyni go jednym z najlepszych zbiórek w historii Bundesligi.

2. Borussia Dortmund 3-3 RB Lipsk (2019)

Starcie pomiędzy Borussią Dortmund a RB Lipsk w 2019 roku jest tego znakomitym przykładem – meczu, który uosabia dramat, pasję i czystą rozrywkę, które definiują piękną grę. To była prawdziwa walka, walka na huśtawce, która pokazała odporność i determinację obu stron.

READ  Wskazówki dotyczące manicure, aby znaleźć najlepszy rodzaj paznokci dla siebie

W ostatnich latach RB Lipsk stał się główną siłą w Bundeslidze. Od czasu awansu do First Division osiągnęli niezwykłe wyniki, ale jest to prawdopodobnie najlepszy mecz, w jakim kiedykolwiek brali udział. Dortmund i Lipsk nie ustępowały przez całe chaotyczne 90 minut. Dortmund objął prowadzenie 2:0, ale został wycofany. 2-2, po czym ponownie objął prowadzenie po Jadonie Sancho. Lipsk nie poddał się jednak i w 77. minucie podwyższył na 3:3.

1. Werder Brema 6-1 Köln (2020)

Wyglądało na to, że seria czterech porażek w pięciu meczach pomoże Werderowi Bremie w sezonie 2019–20 spaść do drugiej ligi. Aby uniknąć degradacji, musieli w ostatnim dniu pokonać Köln i mieć nadzieję, że Fortuna Dusseldorf załamie się w meczu z Union Berlin.

Werder od tygodni zajmował 17. miejsce, a ekscytujące zwycięstwo z Köln podtrzymało ich nadzieje na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej niemieckiej piłki nożnej. To zwycięstwo 6: 1 pomogło im zapewnić sobie baraż o utrzymanie z Heidenheim, który wygrali dzięki bramkom na wyjeździe i utrzymali się przy życiu w lidze.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, śledź Khel Now on Facebook, ŚwiergotI Instagrama I dołącz do naszej społeczności dalej kabel.