Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wskazówki dotyczące manicure, aby znaleźć najlepszy rodzaj paznokci dla siebie

Wskazówki dotyczące manicure, aby znaleźć najlepszy rodzaj paznokci dla siebie

5. Potrzebujesz porady na temat kształtu paznokcia i koloru lakieru

Jeśli masz 50 lat, wiesz, że francuski manicure definiował lata 70., czerwony lakier lat 80., ciemny granat lata 90., a różowy beż był wtedy domyślnym odcieniem. Manicure nadal oferuje szybki i wolny od ryzyka sposób na zmianę wyglądu i stylu. „Moje ulubione kształty wydłużenia to wydłużony migdał lub owal, ale każdy kształt i długość może działać” – mówi Lippmann. „Kluczem jest utrzymanie spójnej długości i kształtu paznokci oraz zdrowej skóry za pomocą olejków i kremów. Chociaż ciemne lakiery i nude są bardziej odpowiednie dla kobiet po 50. roku życia, nastąpiła ogromna zmiana w pastelach i brokatach, które zapewniają pop kolorów i odwracają uwagę od ciemnych żył i plam, zwłaszcza jasnych odcieni pomarańczy i czerwieni.” Zauważę, że mlecznobiałe lakiery, pastele i jasne chromowane lub błyszczące powłoki wierzchnie stanowią najbardziej pochlebną aktualizację dla tych, którzy zwykle noszą jasne róże i akty. Ciepła czerwień i koral Lakier do paznokci Dior Vernis Gel Shine & Longer w kolorze 080 Red Smile (30 USD, strona nordstrom.com), Lakier do paznokci Deborah Lippmann Gel Lab Pro w odcieniu Genius of Love (20 USD, nordstrom.com) i Żelowy lakier do paznokci Sally Hansen Miracle w odcieniu Sundown Socialite (13 USD, ulta.com) Zwalcza ciemne plamy i żyły w taki sam sposób, w jaki korektor pod oczami eliminuje cienie.

lakier do paznokci Zoya w olśniewającym kolorze;  Zestaw lakierów do paznokci Ella + Mila Love w odcieniu Pure Love;  Naturalny kolor paznokci Tenoverten w kolorze Austin

(od lewej do prawej) lakier do paznokci Zoyi w kolorze Dacy; Zestaw lakierów do paznokci Ella + Mila Love w odcieniu Pure Love; Naturalny kolor paznokci Tenoverten w kolorze Austin

Cel Urody Ulta; Amazonka

6. Troska o zdrowie paznokci i manicure

Zużycie i utrzymanie pięknych paznokci zależy tak naprawdę od Ciebie. Wszelkie oznaki niewłaściwego nakładania lub usuwania żeli, pudru do zanurzania lub przedłużania w salonie (i tak, to może się zdarzyć), takie jak przerzedzenie, łamliwość, łuszczenie się lub pękanie paznokci, jest sygnałem do zrobienia sobie przerwy na żel i przejścia w tryb naprawy ze skórkami – olejkami i kremami.Dopieszczają paznokcie i przyklejają się do naturalnego paznokcia zamiast przedłużanego. Dla niektórych, nawet jeśli manicure wygląda nieskazitelnie na powierzchni, mogą wystąpić uszkodzenia i odpryski, więc możesz chcieć go usunąć po dwóch i pół tygodnia.

  • Nałóż krem ​​​​przeciwsłoneczny na grzbiety dłoni, jeśli używasz promieni UV (niektórzy eksperci łączą lampy UV z rakiem skóry).
  • Ze względów higienicznych poproś stylistkę paznokci, aby posypała paznokcie proszkiem zamiast zanurzać palce we wspólnej misce na proszek, z której korzystają inni klienci.
  • Poproś, aby nadmiar skóry został odsunięty, a nie przycięty.
  • Skonsultuj się z lekarzem i unikaj manicure, jeśli masz reakcję alergiczną, jakikolwiek rodzaj infekcji, od bakteryjnej po grzybiczą, opuchnięte dłonie lub palce, skaleczenia lub otarcia (szczególnie jeśli masz cukrzycę) lub jeśli masz operację w szpitalu. . Prawdziwy kolor łożyska paznokcia podczas i po operacji daje lekarzom i pielęgniarkom wskazówkę dotyczącą zdrowia układu krążenia.
READ  Data wydania, godzina i gwiazdki

Niektóre kobiety wybierają markowe manicure, które są specjalnie oznaczone jako wegańskie i przyjazne dla środowiska i nie zawierają potencjalnie szkodliwych składników, takich jak formaldehyd, toluen i ftalan dibutylu (wielka trójka). Na etykiecie zobaczysz „trzy za darmo”, „siedem za darmo”, a nawet „17 za darmo”. Możesz spróbować nietoksycznych marek zwykłej farby. Zawiera trzy dobre opcje na lato 2023 Lakier Zoya w olśniewającym kolorze (12 USD, ulta.com), darmowy 10 gorących różowych; Zestaw lakierów do paznokci Ella + Mila Love w kolorze Pure Love (10 USD, target.com), 17 darmowych nowoczesnych wanilii; I Naturalny kolor paznokci Tenoverten w kolorze Austin (14 USD, amazon.com), darmowy letni niebieski za osiem.