Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Departament Imigracyjny Bali deportuje dwóch polskich turystów za naruszenie przepisów w Dniu Nyepi

TEMPO.CO, DjakartaPierwszorzędny urząd imigracyjny w Denpasar na Bali deportował z Polski dwóch turystów za naruszenie przepisów imigracyjnych i celnych podczas obchodów Nyepi, czyli Dnia Ciszy.

Według doniesień, 22 marca, podczas Dnia Nyepi, dwójka turystów aktywnie spędzała czas na świeżym powietrzu. „Ludzie wiedzieli, że na Bali obchodzony jest Dzień Nyepi i rozumieli przepisy podczas Dnia Nyepi. Nadal prowadzimy dalsze dochodzenie, jeśli doszło do innych naruszeń” – powiedział Bali. Urzędnik imigracyjny Anak Agung Bagus Narayana w piątek, 24 marca.

Znaleziono obywateli Polski Tradycyjne siły bezpieczeństwa na Bali pekalang, W środę, 22 marca, z wyznaczonej wioski Sukawati rozbił namiot na altanie na plaży Purnama w Gianyar. Wygląda na to, że oboje się ze sobą kłócą pekalang Odmowa wejścia do domu lub rezydencji. Myśleli, że nie mają pieniędzy na opłacenie hostelu, ponieważ mają ograniczony budżet na wakacje na Bali.

głowa i pekalang Następnie mieszkaniec wioski celnej Sukawati poinformował policję sektorową Sukawati o dwóch cudzoziemcach. Policja aresztowała ich i zatrzymała w komendzie policji Sukawati, a w czwartek 24 marca przekazała ich Departamentowi Imigracji w Denpasar w celu przesłuchania.

Departament Imigracyjny Denpasar zarzucił obywatelom polskim art. 75 ust. 1 ustawy nr 6/2011 o imigracji. Artykuł stanowi, że urzędnicy imigracyjni mogą podejmować działania wobec cudzoziemców, którzy prowadzą działalność niebezpieczną lub co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogą zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu, a także naruszać przepisy prawa.

„W związku z tym (obaj cudzoziemcy) mogą zostać poddani administracyjnym procedurom imigracyjnym, z których jedną będzie deportacja” – powiedział urzędnik imigracyjny z Denpasar.

Ci dwaj cudzoziemcy to mężczyzna imieniem Karol Grabiński i kobieta imieniem Barbara Karina Walczak. W sobotę 25 marca obaj zostali przymusowo zawróceni do Polski z międzynarodowego lotniska Soekarno-Hatta w Tangerang w Banten.

READ  Polska scena rave lat 90. jest eksplorowana w nowym programie filmów krótkometrażowych w Southbank Center

Z danych Urzędu Imigracyjnego wynika, że ​​obaj cudzoziemcy przybyli do Indonezji z wizami po przyjeździe, a ich pozwolenia na pobyt są ważne do 29 marca 2023 r.

Antara

Wybór redaktorów: Ambasador Rosji omawia problemy turystyki na Bali

Kliknij tutaj Aby otrzymywać najświeższe informacje od Tempo w Google News