Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Znajdź przypadek ospy wietrznej w Upshur |  Wiadomości, sport, praca

Znajdź przypadek ospy wietrznej w Upshur | Wiadomości, sport, praca

BUCHANnon — Urzędnicy ogłosili we wtorek, że przypadek ospy wietrznej został zidentyfikowany w hrabstwie Abshur, gdzie w tym tygodniu w Buchannon odbywają się zawody World Association of Marching Bands (WAMSB).

Poniższe informacje zostały opublikowane we wtorek w mediach społecznościowych przez Sama Wyckoffa, dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zarządzania Kryzysowego hrabstwa Upshur:

Pozdrawiamy! Mamy nadzieję, że jak dotąd cieszycie się ze świętowania zespołu w tym tygodniu.

„Chcielibyśmy poinformować społeczność, że napotkaliśmy jeden przypadek ospy wietrznej (od wirusa ospy wietrznej). Sprawą tą zajmuje się Departament Zdrowia Upshur Buckhannon we współpracy z urzędnikami WAMSB, Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Upshur oraz Departamentem Zdrowia Wirginii Zachodniej.

Ospa wietrzna jest powszechnym, ale zakaźnym wirusem. Dzieci poniżej 1 roku życia i kobiety w ciąży nie powinny przebywać w pobliżu osób z ospą wietrzną. Osoby, które zostały zakażone wirusem ospy wietrznej lub otrzymały szczepionkę przeciwko ospie wietrznej w przeszłości, nie powinny się martwić.

„Udostępniamy te informacje, aby uspokoić społeczność i poinformować, że jesteśmy świadomi sytuacji i przejmujemy nad nią kontrolę. Przestrzegano wszystkich stanowych i lokalnych wytycznych. Będziemy informować wszystkich na bieżąco w przypadku dalszych zmian.”

Ospa wietrzna stała się bardzo rzadką chorobą w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 30 lat, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention.

Każdego roku na początku lat 90. w kraju notowano ponad 4 miliony przypadków ospy wietrznej, od 10 500 do 13 500 hospitalizacji i od 100 do 150 zgonów.

Urzędnicy powiedzieli, że w ostatnich latach było mniej niż 150 000 przypadków rocznie, z około 1400 hospitalizacjami i 30 zgonami rocznie.

Wydarzenia WAMSB są zaplanowane na resztę tygodnia, z ceremoniami zamknięcia w niedzielę na Ross Field.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 międzynarodowych zespołów, w tym zespoły z Kanady, Salwadoru, Niemiec, Ghany, Hondurasu, Polski, Szwajcarii, Tajwanu i Wenezueli oraz zespoły pokazowe z Hongkongu, Irlandii i Szwecji.

READ  Agencja zdrowia ONZ poinformowała, że ​​dziesiątki kotów w Polsce zostało zarażonych ptasią grypą, ale ryzyko dla ludzi jest niskie

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej