Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapowiedź: Polska vs.  Czechy – prognozy, aktualności drużynowe, składy

Zapowiedź: Polska vs. Czechy – prognozy, aktualności drużynowe, składy

Sports Mole recenzuje piątkowe mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy pomiędzy Polską a Czechami, włączając prognozy, wiadomości o drużynach i możliwe składy.

Polska Powitanie Republika Czeska Do Warszawy w decydującym meczu Euro 2024 W piątek kwalifikacje do grupy piątej.

Kraj gospodarz musi wygrać, aby mieć jakiekolwiek szanse na zakwalifikowanie się w ostatnim meczu grupowym, natomiast Czechy mogą zakwalifikować się, jeśli wygra, a Mołdawia straci punkty na rzecz Albanii.


Podgląd meczu

©Reuters

W najbardziej imponującej grupie eliminacji Euro 2024 istnieje scenariusz, w którym wszystkie cztery drużyny mogą jeszcze w najbliższy poniedziałek awansować do rundy finałowej.

Jeśli Polska nie wygra, zostaną wyeliminowani z powodu słabego pojedynku z Czechami, a powinni. Michel ProbersPo zwycięstwie Mołdawii i pokonaniu przez Mołdawię także Albanii, cztery kraje przedostające się do finałowej serii meczów będą dzieliły zaledwie dwa punkty.

Remis tutaj może być fatalny również dla Czechów, którzy będą potrzebować wyniku z Mołdawią, aby zapewnić sobie pierwsze i drugie miejsca.

Zmiany w Grupie E wydają się nie mieć końca, zwłaszcza jeśli chodzi o Czechy i Mołdawię, które wciąż muszą naprzeciw siebie grać, a zadania Polski i Albanii są bardziej przejrzyste.

Jednak choć obie drużyny nadal walczą o kwalifikacje, sezon był wstydliwy dla obu drużyn, zwłaszcza dla Polski, która niezależnie od tego, co się wydarzy, nie będzie miała swojego losu w swoich rękach.

Kiedy Polsce udało się przekonać Fernando Santosa, trenera Portugalii, który zwyciężył w Euro 2016, do objęcia obowiązków trenera na początku kampanii kwalifikacyjnej, panowało pewne podekscytowanie, ale w ciągu pięciu meczów został zwolniony.

Po wyjazdowych porażkach z Czechami, Mołdawią i Albanią Polska miała zaledwie sześć punktów przed meczami międzynarodowymi w październiku, kiedy Probers przeniósł się z drużyny do lat 21, aby objąć stanowisko trenera seniorów, ale jego nominacja nie przyniosła pożądanego efektu.

READ  Polska miażdży Türkiye w Lidze Narodów Siatkówki Kobiet

Polska z dziesięcioma zawodnikami w pierwszym meczu pod wodzą Probers z trudem pokonała Wyspy Owcze, a w ostatnim meczu zremisowała u siebie z Mołdawią 1:1, co oznacza, że ​​aby bezpośrednio zakwalifikować się do rozgrywek, trzeba osiągnąć imponujący zestaw wyników. .

Zawodnik Czech Tomas Soucek świętuje zdobycie pierwszego gola z kolegami z drużyny 15 października 2023 r.©Reuters

Sprawy nie miały się dużo lepiej Jarosław SilhavyZespół, który zaledwie dwa lata temu dotarł do ćwierćfinału ostatnich mistrzostw Europy.

Mając na uwadze zaledwie trzy zwycięstwa w ostatnich 11 meczach – w tym dwa przeciwko Wyspom Owczym – pewność siebie nie jest szczególnie wysoka jak na drużynę, która musi uzyskać dobry wynik, aby złagodzić ciążącą na sobie presję przed meczem z Mołdawią w przyszłym tygodniu.

Słaby występ w ostatniej kampanii Ligi Narodów oznacza również, że Czesi wygrali tylko jeden mecz wyjazdowy, odkąd kibice powrócili na stadiony w 2021 roku – przeciwko Wyspom Owczym w czerwcu.

Pomimo rozczarowującego sezonu podopieczni Silhavy’ego nadal są głównymi faworytami do automatycznego awansu, do czego w dużej mierze przyczynił się upadek Polski.

Zeszłomiesięczne mecze międzynarodowe nie zrobiły większego wrażenia na czeskich kibicach, którzy potrzebowali dogrywki w końcówce Tomasz Soczek Rzut karny dla pokonania Wysp Owczych zaledwie trzy dni po przegranej 3:0 w Tiranie.

Model eliminacji do Mistrzostw Europy dla Polski:

Model Polski (wszystkie konkursy):

Formularz kwalifikacji do Mistrza Europy dla Czech:

Format Czechy (wszystkie konkursy):

Reklama – treść poniżej:


Wiadomości zespołowe

Matej Kass z Polski wygląda na przygnębionego po stracie drugiego gola 4 grudnia 2022 roku.©Reuters

Aston Villa Matty Cash Probers został wykluczony z meczu z Mołdawią w zeszłym miesiącu i wycofał się z kadry, mimo że w weekend wrócił po kontuzji.

Kolega obrońca Sebastiana Walkiewitcha Jest również nieobecny z powodu kontuzji, podczas gdy jego kolega z drużyny Empoli jest nieobecny Bartosz Bereziński Zmniejszyło się.

Wraz z prawym obrońcą Arkadiusz Melik Niespodziewanie w kadrze na finałowy mecz grupowy nie znalazł się także Jakub Kamiski Robert Lewandowski Wrócił do składu po opuszczeniu październikowych meczów z powodu kontuzji.

READ  Raport WTA: Trzy najlepsze nasiona pracujące w Transylwanii

Patryk Dziczek I Adriana Benediczaka Są też spóźnione wycofania z powodu kontuzji, podczas gdy Kamila Piątkowskiego Jest nieobecny przez długi czas.

Reakcja Czecha Mojmira Chytila ​​przed ukaraniem go czerwoną kartką przez sędziego Danny'ego Makele 12 października 2023 r.©Reuters

Czechy będą pozbawione bramkarza Jerry Pawlenka I Kapitan Sparta Praga Władysław Krejci Z powodu kontuzji w dwóch ostatnich meczach kwalifikacyjnych.

Alicja Mendos Wystartuje na bramce w miejsce Pawlenki, a 20-latek może zadebiutować. Marcin Witek – Jest kolegą z drużyny Craigiego na poziomie klubowym – w obronie.

Mojmir Chitil Wrócił po zawieszeniu po otrzymaniu czerwonej kartki w meczu z Albanią i wraz z Albanią jest jedną z kilku obiecujących młodych opcji ataku dla Silhaviego. Adam Halozek I Tomasza Chivankaradołączając do bardziej doświadczonej pary Wacław Czerny I Jana Kuchty.

Hlozek jest kolegą z drużyny Bayeru Leverkusen Patryk Schick Pozostaje nieobecny, ponieważ utrzymujące się kontuzje oznaczały, że w ogóle nie wystąpił w kwalifikacjach.

Możliwy skład Polski:
Chesneya. Kędziora, Bida, Kiyor; Frankowski, Szołek, Szieliński, S. Szymański, Zalewski; Świderski, Lewandowski

Wyjściowy skład reprezentacji Czech:
Mandoo; Koval, Holz, Vitek, jurajski; Soucek, M. Sadilek; Cerny, Linger, Hlozek; Kvankara


Teksty SM zielone tło

Mówimy: Polska 1-2 Czechy

Pokonanie tutaj Czechów sprawi, że ich finałowe kwalifikacje przeciwko Mołdawii będą niezwykle napięte, więc Silhavy nie może się doczekać, aby jego zespół uzyskał tutaj wynik.

Polska będzie musiała dać z siebie wszystko, aby wygrać, ale przez cały sezon miała pecha i na tym ich szanse mogą się zakończyć, a goście będą liczyć na dużą przysługę Albanii.

Aby przeanalizować dane dotyczące najbardziej prawdopodobnych wyników, wyników i nie tylko dla tego meczu, kliknij tutaj.


Najważniejsza wskazówka

Nasi partnerzy-eksperci ds Sporita.com Spodziewają się w tym meczu więcej niż 1,5 gola. Kliknij tutaj Aby dowiedzieć się, czego jeszcze można się spodziewać po tej grze i uzyskać więcej wypróbowanych i przetestowanych wskazówek piłkarskich.Więcej niż 1,5: dane

READ  Świątek zaczyna bronić French Open przed najlepszym przyjacielem Juvana

ID:529118:1false2false3false:QQ:: z pulpitu db:LenBod:collect17434:

Podgląd e-mailem

Kliknij tutaj, aby uzyskać Kret sportowyCodzienny e-mail z zapowiedziami i prognozami dla każdej ważnej gry!