Tech

Xbox wyjaśnia swoją strategię przejęcia

Dołącz do liderów gier online na GamesBeat Summit w dniach 9-10 listopada. Dowiedz się więcej o tym, co będzie dalej.


X-Box Chodziło o inwestycje w ciągu ostatnich kilku lat, w tym modele subskrypcji, takie jak Game Pass, gry w chmurze z xCloud i oczywiście duże przejęcia, takie jak Bethesda.

Sarah Bond, wiceprezes korporacyjny Xbox, opowiedziała o strategii firmy podczas wydarzenia GamesBeat Summit Next.

„Zawsze myślałem, że gry były niedoceniane historycznie” – powiedział Bond. “Kiedy widzę, jak ludzie budzą się do potęgi i nieodłącznej wartości gier, jest to prawdziwe potwierdzenie naszej strategii przejmowania. Wierzyliśmy w to przez cały czas. I ta wiara była fundamentem, na którym zbudowaliśmy Game Pass. To właśnie ta wiara co pozwala nam na dokonywanie przejęć, które posiadamy. To tylko zachęca nas do dalszego działania i jest potwierdzeniem, że jesteśmy w 100% na dobrej drodze.”

W ciągu ostatnich kilku lat jesteśmy świadkami, że gry stają się cenniejsze niż kiedykolwiek. Niektóre z nich wydarzyły się w następstwie pandemii, co dało impuls do gier, ponieważ odosobnieni mieszkańcy gromadzą się, aby grać dla rozrywki. Ale nawet wcześniej gry przynosiły zyski. Microsoft ma zasoby, aby wydać duże pieniądze na inwestycje w gry i nie wstydzi się tego.

seminarium internetowe

Trzech najlepszych specjalistów od inwestycji opowiada o tym, czego potrzeba, aby sfinansować swoją grę wideo.

Oglądaj na żądanie

W dzisiejszych czasach przejęcia gier stały się głównym tematem rozmów i przedmiotem spekulacji. Jeszcze wczoraj Unity zapowiadało plany kupna Weta Digital za 1,6 miliarda dolarów. Microsoft wprowadził duże studia, takie jak Bethesda, i mniejsze studia, takie jak Pionierzy psychologii 2 Dave podwójna grzywna. Co wtedy? Chociaż Bond nie będzie konkretna, mówiła o tym, czego szuka Xbox, rozważając zakup nowego studia.

READ  Losowo: można kupić próbną wersję „Animal Crossing New Horizons” w sklepie Microsoft Store za jedyne 2,99 USD

„To, czego szukamy, to dobre dopasowanie” — powiedział Bond, zauważając, że Xbox szuka przejęć, które mogą dodać wartości obu stronom.

Oczywiście każde studio gier może dać Microsoftowi więcej treści wyłącznie w ramach Game Pass, co daje Xboxowi większą wartość. To tylko kwestia szukania luk, które chcesz wypełnić. Na przykład wyobrażam sobie, że Microsoft uważa, że ​​jest dobrze ustawiony na froncie RPG z Bethesdą, Obsidianem i InXile w swojej stajni.

Microsoft ma również strzelanki, które są dobrze opisane w seriach Halo i Gears. Skoro o tym mowa, 8 grudnia zbliża się premiera Halo Infinite, a Bond zakończyła swoje przemówienie, aby wyrazić swój entuzjazm dla premiery tytułu.

„To rozwaliłoby ludziom umysły” – zauważył Bond. Możesz obejrzeć jej pełną prezentację GamesBeat Summit obok powyżej.

GryBeat

Credo GamesBeat dotyczące branży gier brzmi „Gdzie pasja spotyka biznes”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważna jest dla Ciebie ta wiadomość – nie tylko jako decydent w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się interakcją z nią.

Jak to zrobisz? Członkostwo obejmuje dostęp do:

  • Newslettery, takie jak DeanBeat
  • Wspaniali, edukacyjni i zabawni mówcy na naszych wydarzeniach
  • Możliwości sieciowe
  • Wywiady prywatne tylko dla członków, czaty i wydarzenia „otwartego biura” z personelem GamesBeat
  • Czatuj z członkami społeczności, personelem GamesBeat i innymi gośćmi na naszym Discord
  • A może fajna nagroda lub dwie
  • Wprowadzenia do imprez o podobnych poglądach

Zostań członkiem

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment