Tech

Seria Google Pixel 6 może jednak otrzymać funkcje inteligentnego rozpoznawania twarzy

Ryan Haines / Urząd ds. Androida

tl; DR

  • Dowody sugerują, że seria Pixel 6 może zostać odblokowana twarzą w przyszłej aktualizacji.
  • Zobowiązanie podkreśla, że ​​funkcja może wymagać dalszych ulepszeń w zakresie zasilania.
  • Odblokowywanie twarzą będzie mile widzianym towarzyszem czujnika linii papilarnych Pixel 6 i Pixel 6 Pro.

ten Seria pikseli 6 Jest to jak dotąd najbardziej bogata w funkcje linia smartfonów Google, ale podczas premiery wystąpiło jedno oczywiste pominięcie funkcji. Pomimo wielu plotek podkreślających możliwość przywrócenia flagowej obsługi rozpoznawania twarzy, żadne z urządzeń Pixela tego nie pokazało, ale nie wydaje się to oznaczać, że Google nadal pracuje nad tą funkcją.

Według dewelopera dziwny 07 (darmowy Programiści XDA), wciąż istnieją dowody na to, że funkcja Face Unlock jest w trakcie prac leżących u podstaw zobowiązania opublikowanego w lipcu. W odniesieniu w szczególności do „odblokowania twarzy” i wewnętrznej nazwy „gs101” dla Tensor SoC, plik popełniać Potwierdź, że funkcja ta ma obecnie problem z zużyciem energii. Chociaż wygląda to praktycznie, zobowiązanie zauważa, że ​​Face Unlock nadużywa zasobów procesora, gdy nie jest to potrzebne, co może mieć wpływ na żywotność baterii. Może to być jeden z powodów, dla których Google zrezygnował z funkcji rozpoznawania twarzy w serii Pixel 6 w dniu premiery.

Jednak Google może nadal ulepszać funkcję Face Unlock, ale nadal nie wiadomo, czy aktywuje ją w przyszłej aktualizacji.

Skanery twarzy i linii papilarnych Google

W ostatnich wydaniach Pixela Google przerzuciło się między skanerami linii papilarnych a rozpoznawaniem twarzy. ten Piksel 4 Brakuje rozpoznawania odcisków palców, a do uwierzytelniania wykorzystuje tylko inteligencję rozpoznawania twarzy. ten Piksel 5 Odwróć to i upuść odblokowanie twarzy dla tylnego skanera linii papilarnych.

Tak czy inaczej, zawsze preferowane jest posiadanie więcej niż jednej zaufanej metody uwierzytelniania. Mamy nadzieję, że Google wkrótce włączy funkcję inteligentnego odblokowywania twarzy w serii Pixel 6.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment