Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyniki wyborów w Pakistanie na żywo: Imran Khan ogłasza „zwycięstwo” w nagraniu Amnesty International po tym, jak Nawaz Sharif zwyciężył

Wyniki wyborów w Pakistanie na żywo: Imran Khan ogłasza „zwycięstwo” w nagraniu Amnesty International po tym, jak Nawaz Sharif zwyciężył

Pakistan tymczasowo zawiesza usługi telefonii komórkowej w całym kraju w ramach przygotowań do wyborów powszechnych

Uwięziony były premier Pakistanu Imran Khan ogłosił swoje zwycięstwo w wyborach powszechnych kilka godzin po tym, jak zrobił to jego rywal Nawaz Sharif.

W wiadomości audio i wideo utworzonej przy użyciu sztucznej inteligencji i udostępnionej na swoim koncie w mediach społecznościowych Khan wezwał swoich zwolenników, aby świętowali osiągnięte zwycięstwo pomimo, jak to nazywa, rozprawienia się z jego partią.

Największą liczbę mandatów w Zgromadzeniu Narodowym zdobyli kandydaci niezależni, wspierani przez Khana, mimo jego przebywania w więzieniu i zakazu udziału w wyborach jego partii.

Wcześniej Sharif zapowiedział, że będzie zabiegał o utworzenie rządu koalicyjnego, gdy jego partia pozostanie w tyle za niezależnymi.

Zwolennicy Sharifa świętują

(Agencja Ochrony Środowiska)

Początkowo ogłosił zwycięstwo w piątek, ale wkrótce potem powiedział: „Nie mamy wystarczającej większości, aby utworzyć rząd bez wsparcia innych i wzywamy sojuszników do przyłączenia się do koalicji, abyśmy mogli podjąć wspólne wysiłki na rzecz wycofania Pakistanu z Afganistanu”. „Jej problemy”.

Przewaga kandydatów popieranych przez Khana była zaskakująca, biorąc pod uwagę zarzuty jego zwolenników i Komisji Praw Narodowych, że głosowanie zostało sfałszowane na korzyść Sharifa.

Każda partia potrzebuje 133 mandatów w parlamencie, aby uzyskać zwykłą większość.

1707506829

Teraz Imran Khan ogłasza zwycięstwo

Uwięziony były premier Imran Khan ogłosił swoje zwycięstwo kilka godzin po zwycięstwie swojego rywala Nawaza Sharifa.

Khan wezwał swoich zwolenników do świętowania osiągniętego zwycięstwa pomimo tego, co określił jako rozprawienie się z jego partią.

W czwartkowych wyborach krajowych największą liczbę mandatów zdobyli niezależni kandydaci wspierani przez Khana, mimo że przebywa on w więzieniu, a jego partia ma zakaz udziału w wyborach.

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 19:27

1707513607

Sharif wrócił do Pakistanu w zeszłym roku

Od 2019 r. do zeszłego roku Nawaz Sharif mieszkał w Londynie:

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 21:20

1707511807

Na zdjęciach: Ansar Sharif

(Agencja Ochrony Środowiska)

(Agencja Ochrony Środowiska)

(AP)

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 20:50

1707509349

PTI zdobyła 98 mandatów w porównaniu do 67 dla PML-N

Po ogłoszeniu przez organ nadzorujący wybory 90 procent z 266 wyników Zgromadzenia Narodowego, kandydaci wspierani przez pakistańską partię Tehreek-e-Insaf Khana zdobyli 98 mandatów.

Pakistańska Liga Muzułmańska, na której czele stoi trzykrotny premier Sharif, zdobyła 67 mandatów.

Jednak biorąc pod uwagę trzecią dużą partię w mieszance, było zbyt wcześnie, aby którakolwiek partia ogłosiła zwycięstwo.

Jane Dalton9 lutego 2024 o 20:09

1707506087

Wyniki wyborów są bezprecedensowe – twierdzą eksperci

Ekspert ds. demokracji w Pakistanie twierdzi, że wynik wyborów jest bezprecedensowy.

„W obliczu tysięcy aresztowań i przerw w dostępie do Internetu kandydaci wspierani przez partię byłego premiera Imrana Khana zadali cios kandydatowi wspieranemu przez wojsko Nawasowi Sharifowi, uniemożliwiając mu utworzenie rządu większościowego” – powiedziała Maya Tudor, adiunkt. W Szkole Rządowej Blavatnik.

„To zjawisko bezprecedensowe we współczesnej historii Pakistanu, gdzie każde wybory kończyły się na korzyść wojska.

„Najbardziej obiecującym momentem w krótkiej historii demokracji w Pakistanie było porozumienie osiągnięte w 2006 roku pomiędzy dwiema partiami politycznymi – Pakistańską Partią Ludową i PML-N – które zgodziły się nie uciekać do wojska w celu zdobycia przewagi.

„Nie wiemy, co tym razem przyniesie przyszłość, ale teraz ważne jest, aby kraj uzyskał stabilność”.

(Agencja Ochrony Środowiska)

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 19:14

1707493507

Partia Imrana Khana jest na dobrej drodze do oszałamiającego zwycięstwa, a pod względem liczby głosów prowadzą niezależni

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 15:45

1707492618

Pakistan otrzymuje pierwszego zwycięzcę z Khyber Pakhtunkhwa

Gazeta Dawn podała, że ​​Surya Bibi jest pierwszą kobietą, która odniosła zwycięstwo w mieście Chitral w Khyber Pakhtunkhwa.

Bibi to kandydatka wspierana przez PTI, która według wstępnych wyników ogłoszonych przez pakistańską Komisję Wyborczą uzyskała w regionie 18 914 głosów.

Pokonała kandydata JUI-F Shakeela Ahmeda.

Arpan Rai9 lutego 2024 o godzinie 15:30

1707492001

Sharif mówi, że chce sojuszu

Nawaz Sharif przyznał, że jego partia nie dysponuje liczebnością niezbędną do samodzielnego sformowania rządu.

Dodał, że wszystkie partie w Pakistanie muszą połączyć siły, aby utworzyć rząd.

Zmieniając oczywiście kurs, powiedział, że będzie zabiegał o utworzenie koalicji.

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 15:20

1707491855

Kandydaci wspierani przez Khana mają 86 mandatów

Jak podaje strona internetowa Kolegium Elektorów, kandydaci niezależni, wspierani przez Imrana Khana, zdobyli 86 z 201 mandatów liczonych do tej pory w wyborach powszechnych.

Jane Dalton9 lutego 2024 o godzinie 15:17

1707491452

Pakistańska Liga Muzułmańska Sharifa wciąż ma trudności ze zdobyciem wystarczającej liczby mandatów

Z najnowszych statystyk opublikowanych przez Komisję Wyborczą wynika, że ​​partia Pakistańska Liga Muzułmańska-Nawaz Sharif zdobyła 42 mandaty, czyli znacznie mniej niż 133 mandaty potrzebne do żądania utworzenia rządu.

Sharif powiedział, że jego zastępcy spotkają się dziś jeszcze z innymi partiami politycznymi, aby porozmawiać o utworzeniu rządu koalicyjnego.

Jane Dalton9 lutego 2024 o 15:10