Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden łączy Meksyk z Egiptem podczas dramatycznej niespodziewanej konferencji prasowej, na której odniósł się do twierdzeń o utracie pamięci: na żywo

Biden łączy Meksyk z Egiptem podczas dramatycznej niespodziewanej konferencji prasowej, na której odniósł się do twierdzeń o utracie pamięci: na żywo

Biden odnosi się do raportu specjalnego prokuratora dotyczącego tajnych dokumentów

Wściekły i ożywiony Joe Biden odpowiedział na twierdzenie republikańskiego prokuratora generalnego, podczas czwartkowej i czasami chaotycznej konferencji prasowej, w której stwierdził, że ma wadliwą pamięć.

Prezydent skrytykował fragmenty raportu opublikowanego wcześniej tego dnia przez specjalnego doradcę Departamentu Sprawiedliwości Roberta Hoare’a w związku z postępowaniem z tajnymi dokumentami i rozgniewał go sugestia, że ​​nie pamięta roku, w którym jego zmarły syn Beau Biden zmarł na udar . rak.

Później, odnosząc się do wojny na Bliskim Wschodzie, Biden zdawał się mylić Meksyk z Egiptem, oświadczając: „Prezydent Meksyku nie chciał otwierać bramy, aby wpuszczać przedmioty humanitarne. Rozmawiałem z nim. Byłem przekonany, że należy otworzyć bramę.”

Z raportu Hoare’a wynika, że ​​Bidenowi nie zostaną postawione zarzuty „celowego” przechowywania dokumentów po opuszczeniu stanowiska wiceprezydenta Baracka Obamy w styczniu 2017 r.

Stwierdzono, że materiały obejmowały akta dotyczące polityki wojskowej w Afganistanie i odręczne notatki na temat bezpieczeństwa narodowego, co sugeruje również, że Biden wyglądałby w oczach ławy przysięgłych jak „stary człowiek z słabą pamięcią”, gdyby postawiono mu zarzuty karne.

1707480040

Podsumowanie: Biden wycofuje się z walki po tym, jak tajne dokumenty podały w wątpliwość jego pamięć

Wściekły i wściekły prezydent USA Joe Biden odpowiedział w czwartek na twierdzenie republikańskiego prokuratora generalnego, że jego pamięć jest zawodna, wyrażone w ostatniej chwili dla reporterów.

Departament Sprawiedliwości wydał dziś raport specjalnemu doradcy Robertowi Hoare’owi, byłemu prokuratorowi generalnemu stanu Maryland w USA, który wyznaczył prokuratora generalnego Merricka Garlanda do zbadania, w jaki sposób tajne dokumenty dotarły do ​​domu Bidena w Delaware i jego byłego biura w Waszyngtonie .

Hoare nie zalecił, aby Bidenowi postawiono zarzuty karne, powołując się na to, co określił jako istotne „czynniki łagodzące”, które skłoniły go do stwierdzenia, że ​​zarzuty są nieuzasadnione i nie byłyby uzasadnione, nawet gdyby Biden nie był prezydentem i nie miałby możliwości ścigania go przez Departament stanu. Polityka sprawiedliwości.

READ  Albuquerque: Policja badająca zabójstwo czterech muzułmańskich mężczyzn identyfikuje samochód, który prawdopodobnie był używany w każdym z nich | wiadomości ze świata

Co bardziej kontrowersyjne, republikański prokurator zasugerował, że pamięć Bidena na temat dokumentów była „znacznie ograniczona” podczas jego przesłuchań ze śledczymi i zamieścił w raporcie szczegóły prezentacji Bidena podczas przesłuchań, które wydawały się dostosowane do twierdzeń byłego prezydenta Donalda Trumpa i jego sojusznicy. Prezydent nie jest przy zdrowych zmysłach.

W pewnym momencie stwierdził, że Biden nie pamięta roku, w którym zmarł na raka mózgu jego zmarły syn Beau Biden, oraz opisał fragment wywiadu, w którym prezydent, jak opowiadał, miał trudności z zapamiętaniem lat swojej kadencji . Który pełnił funkcję wiceprezydenta.

W odpowiedzi prezydent nie miał na to żadnego wpływu.

Tutaj Andrzej Feinbergraport.

Joe Somerlad9 lutego 2024 o godzinie 12:00

1707476400

Zobacz, jak Biden odpowiada na raport podczas wiecu w Wirginii

Biden odnosi się do raportu specjalnego prokuratora dotyczącego tajnych dokumentów

Katie Hawkinson9 lutego 2024 o godzinie 11:00

1707469200

Dokumenty posortowane według psiego posłania, problemów z pamięcią i usunięcia plików przez autora widmo: wnioski z raportu Bidena

Czy jesteś przytłoczony 388-stronicowym plikiem PDF opublikowanym dzisiaj przez specjalnego doradcę Roberta Hoare’a?

z Johna Bowdena, Zapoznaj się z kluczowymi punktami raportu pana Hoare’a:

Katie Hawkinson9 lutego 2024 o godzinie 09:00

1707462000

Na zdjęciach: Tajne dokumenty znalezione w garażu i domu Bidena

Obejrzyj kilka kluczowych zdjęć z raportu Roberta Hoare’a Niezależny Ariana Bayou:

Katie Hawkinson9 lutego 2024 o godzinie 07:00

1707458433

Biden miesza Meksyk z Egiptem podczas niespodziewanego spotkania, aby odpowiedzieć na zarzuty dotyczące amnezji

Podczas czwartkowej konferencji prasowej zwołanej w celu odparcia twierdzeń o jego słabej pamięci prezydent Joe Biden najwyraźniej pomylił Meksyk z Egiptem.

Mike'a Bedigana Ma całą historię:

1707456633

Analiza: Joe Biden zaprzeczył, że jest niezdolny psychicznie, a potem pogorszył sytuację

Przeczytaj jego pełny raport tutaj:

Mike'a Bedigana9 lutego 2024 o godzinie 05:30

1707454860

ICYMI: Osobisty doradca Joe Bidena odpowiada na raport

Bob Bauer, osobisty doradca prezydenta Joe Bidena, w czwartkowym oświadczeniu skrytykował śledztwo.

„Specjalny prokurator nie mógł powstrzymać się od przeciągnięcia dochodzenia, co może nie być zaskakujące, biorąc pod uwagę intensywne naciski wywierane przez obecne środowisko polityczne” – stwierdził Bauer w oświadczeniu. Szydzi, jaki wpływ te naciski miały na raport końcowy [Department of Justice] Przepisy i zwyczaje”. Power powiedział także, że Biden zapewnił „bezprecedensową” współpracę w dochodzeniu.

„Specjalny doradca odnotował również pełną współpracę prezydenta, w tym bezprecedensową decyzję prezydenta o otwarciu każdego pokoju w jego domu rodzinnym i domku na plaży na potrzeby szeroko zakrojonych inspekcji FBI, a także dobrowolnego przesłuchania prowadzonego przez dwa dni” – powiedział Power.

Katie Hawkinson9 lutego 2024 05:01

1707453033

Na zdjęciach: zaskakująca i dramatyczna konferencja prasowa Joe Bidena

Niespodziewana konferencja prasowa Joe Bidena

(AP)

(AP)

(AP)

Mike'a Bedigana9 lutego 2024 o godzinie 04:30

1707451225

Analiza: Joe Biden sporządzał notatki na temat Afganistanu, które jego zdaniem stanowią „najważniejsze decyzje” swojego wiceprezydenta

Z perspektywy czasu wydaje się, że faktyczna zawartość tajnej skrytki prezydenta była w całości skupiona na jednym z kluczowych momentów administracji Obamy-Bidena. W 2009 roku prezydent Demokratów podjął kontrowersyjną decyzję o wysłaniu wojsk do Afganistanu w nadziei na całkowite wypędzenie sił talibskich z kraju; Decyzję tę przez wielu uznano za radykalną zmianę w świetle obietnic wyborczych Baracka Obamy dotyczących zakończenia wojny w Iraku. Biden był wówczas jednym z najgłośniejszych głosów sprzeciwiających się tej decyzji, co wydaje się uzasadnione, biorąc pod uwagę przejęcie kraju przez talibów w 2021 r., po tym jak Donald Trump zaczął wycofywać amerykańskich wykonawców i siły zbrojne w ostatnim roku swojej prezydentury. Materiały, które prezydent „usunął z normalnego obiegu dokumentów” w Białym Domu, można podzielić na dwie kategorie: jego osobiste, odręczne notatki opisujące szczegółowo jego ówczesne myślenie; I aktualne dokumenty z wyraźnymi oznaczeniami klasyfikacyjnymi. Jednym z konkretnych dokumentów znalezionych przez agentów FBI była odręczna notatka, którą Biden napisał do ówczesnego prezydenta Obamy, podsumowując jego argumenty przeciwko zwiększonej liczbie żołnierzy w 2009 roku.

READ  Urzędnicy obawiają się, że Putin „wypowie Ukrainie totalną wojnę w Dzień Zwycięstwa Rosji”

W raporcie śledczy napisali, że ówczesny wiceprezydent Joe Biden trzymał te dokumenty, ponieważ uważał je za istotną część swojego dziedzictwa w Białym Domu.

„Pan Biden miał poważny motyw, aby trzymać tajne dokumenty związane z Afganistanem. Uważał, że zwiększenie liczby żołnierzy prezydenta Obamy w 2009 r. było błędem na równi z Wietnamem. Chciał, aby nagranie pokazało, że miał rację w sprawie Afganistanu; że jego krytycy byli Mylili się; w raporcie Hoara stwierdzono, że zdecydowanie sprzeciwiał się błędnej decyzji prezydenta Obamy w momencie jej podejmowania i że jego ocena była słuszna w momentach, w których miało to największe znaczenie.

Śledczy napisali jednak, że niektóre z nich były przechowywane nieoficjalnie i w wyraźnie niebezpieczny sposób w domu Bidena.

Przeczytaj więcej o kluczowych punktach raportu:

Katie Hawkinson9 lutego 2024 o godzinie 04:00

1707449433

Biden nie jest jedynym amerykańskim politykiem wywołującym zamieszanie na Bliskim Wschodzie

Prezydent Biden nie jest jedynym, który wywołał zamieszanie na Bliskim Wschodzie.

W zeszłym tygodniu spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson podczas występu na żywo w programie „Meet the Press” zdawał się mylić Iran i Izrael.

Mike'a Bedigana9 lutego 2024 o godzinie 03:30