Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tucker Carlson publikuje wywiad z Władimirem Putinem: na żywo

Tucker Carlson publikuje wywiad z Władimirem Putinem: na żywo

Putin opisuje Ukrainę jako „sztuczne państwo utworzone z woli Stalina”

Były gospodarz Fox News Tucker Carlson opublikował swój kontrowersyjny wywiad z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Dwugodzinny i siedmiominutowy wywiad został nagrany 6 lutego i opublikowany w całości na krótko przed 18:00 czasu wschodniego w czwartek.

Carlson udał się do Moskwy na pierwszy wywiad Putina z przedstawicielem zachodnich mediów od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku.

Były gospodarz Fox News, który od lat wychwala Putina, stwierdził, że „żaden zachodni dziennikarz” nie zadał sobie trudu przeprowadzenia wywiadu z rosyjskim prezydentem od rozpoczęcia konfliktu prawie dwa lata temu.

Kreml odrzucił te twierdzenia, stwierdzając, że Carlson „nie miał racji”, ponieważ Putin otrzymał „liczne prośby” o wywiady, które zostały odrzucone ze względu na zbyt stronniczość zachodnich mediów. Dzieje się tak, gdy Putin rozpoczyna rozprawę z prasą w Rosji po inwazji na Ukrainę.

Dostęp Carlsona do Putina stoi w jaskrawym kontraście z sytuacją dwóch innych obywateli amerykańskich w Rosji – reportera „Wall Street Journal” Iwana Gerszkowicza i Alsu Kurmaszewy z Radia Wolna Europa – którzy przebywają w więzieniu pod zarzutem swoich reportaży.

1707440396

Na koniec wywiadu Carlson zapytał Putina: „Czy uważa Pan, że zaakceptowanie przez NATO rosyjskiej kontroli nad terytorium, które dwa lata temu było terytorium Ukrainy, jest w tym momencie bardzo obraźliwe?”

„Niech pomyślą, jak to zrobić z godnością” – powiedział Putin. „Do tej pory panowała wrzawa w związku z zadaniem strategicznej porażki Rosji na polu bitwy”.

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:59

1707440250

READ  Greckie powodzie: Nowożeńcy zaginęli w Austrii po tym, jak zmieciono ich wakacyjny dom

Putin opisuje Ukrainę jako państwo należące do Stanów Zjednoczonych

Putin obarczył Zachód winą za fiasko rozmów pokojowych z Ukrainą.

„Nie odmówiliśmy rozmów. Jesteśmy gotowi do negocjacji.” „To strona zachodnia. Jest oczywiste, że Ukraina jest państwem-klientem Stanów Zjednoczonych. jest jasne.”

„Więc chcę się tylko upewnić, że nie zrozumiałem tego, co mówisz. Nie sądzę. Myślę, że mówisz, że chcesz wynegocjowanego rozwiązania tego, co dzieje się na Ukrainie?”, zapytał Carlson.

„To prawda” – powiedział Putin. „Dotarliśmy na miejsce, gdzie w Stambule przygotowywał ogromny dokument, który przedstawił szef ukraińskiej delegacji w celu potwierdzenia jego podpisu pod niektórymi punktami. Nie to wszystko. Złożył swój podpis, a potem sam powiedział, że jesteśmy gotowi to podpisać, a słowa już dawno nie było. Miesiąc temu. Jednak premier [Boris] „Johnson przyszedł i poprosił nas o cofnięcie tego, a my straciliśmy okazję”.

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:57

1707439804

Wideo: Putin powtarza swoje twierdzenie o denazyfikacji i omija pytania Carlsona

Putin powtarza swoje twierdzenie o denazyfikacji i omija pytania Carlsona

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:50

1707439768

Putin powtarza swoje „bzdurne” twierdzenia, że ​​Boris Johnson sabotował wysiłki mające na celu zakończenie inwazji na Ukrainę

Podczas zbliżającego się wywiadu z byłym komentatorem Fox News Tuckerem Carlsonem rosyjski prezydent powiedział za pośrednictwem tłumacza, że ​​szef ukraińskiej delegacji przygotował i zatwierdził „ogromny dokument”.

„Złożył swój podpis, a potem sam powiedział: Byliśmy gotowi to podpisać, a wojna już dawno się skończyła”. Jednak premier Johnson namówił nas na wyjście z kryzysu, a my straciliśmy tę szansę. „

W wywiadzie z czasy W styczniu Johnson zdecydowanie zaprzeczył zarzutom, nazywając je „kompletną bzdurą” i „rosyjską propagandą”.

Mike'a Bedigana9 lutego 2024 00:49

1707439608

Lider rosyjskiej opozycji twierdzi, że Kreml nie może stać bez zgody Zachodu

„Kreml nie może tego tolerować. Potrzebuje akceptacji Zachodu. Dlatego na przykład rosyjscy propagandyści uciekają się do pisania proputinowskich komentarzy pod artykułami w zachodnich serwisach informacyjnych pod rzekomymi europejskimi i amerykańskimi nazwami, a następnie przedrukowywania ich jako „Zachodnie opinie .” On dodał.

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:46

1707439231

Jeden z ekspertów rosyjskiej telewizji twierdzi, że wywiad z Putinem to „powoli zapalający się lont”

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:40

1707439202

Wideo: Putin mówi, że byłoby „zrozumiałe”, gdyby Węgry zaanektowały część Ukrainy

Putin twierdzi, że byłoby „zrozumiałe”, gdyby Węgry zaanektowały część Ukrainy

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:40

1707438897

Lider rosyjskiej opozycji twierdzi, że Putin „nie może żyć bez” Zachodu

Michaił Chodorkowski, rosyjski biznesmen na wygnaniu i przywódca opozycji, napisał w wątku na stronie internetowej Tuckera Carlsona, prosząc o wywiad.

Putin uwięził Chodorkowskiego w 2003 roku na podstawie zmyślonych zarzutów i skonfiskował jego firmę naftową.

Choć Putin i jego propagandyści przedstawiają Zachód jako wroga publicznego numer jeden w Rosji, prawda jest taka, że ​​pragnie on uwagi i aprobaty Zachodu. Dlaczego? „To daje mu legitymizację w kraju” – napisał Chodorkowski w czwartkowym wieczorem w programie X. Rosjanie być może uczą się gardzić Zachodem, ale jednocześnie wielu z nich nadal postrzega Europę i Stany Zjednoczone jako kulturowe wzorce do naśladowania. Oglądają zachodnie filmy, kupują zachodnie towary i śledzą zachodnie drużyny sportowe.

„Tak więc, kiedy prominentny człowiek Zachodu mówi coś komplementującego o Putinie, zyskuje to na znaczeniu wśród rosyjskiego społeczeństwa i przyczynia się do wzrostu aprobaty Putina” – dodał. „Putin o tym wie”.

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:34

1707438558

„Tucker siedzi tam w agonii ze wszystkimi swoimi pytaniami”.

Gustava Kilendera9 lutego 2024 00:29

1707438507

Według reportera Putin porównuje uwięzionego amerykańskiego dziennikarza do „zabójcy FSB”.