Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnie wiadomości o wojnie między Ukrainą a Rosją: Wznowienie bombardowania hut w Mariupolu, gdy lekarze opisują straszne warunki w bunkrze

Ostatnie wiadomości o wojnie między Ukrainą a Rosją: Wznowienie bombardowania hut w Mariupolu, gdy lekarze opisują straszne warunki w bunkrze

Korytarz humanitarny „po raz pierwszy działa” – mówi Wołodymyr Zełenski

Ukraiński urzędnik powiedział, że Rosja wznowiła bombardowanie hut w Azovstal w Mariupolu po rzekomo ewakuacji dziesiątek cywilów z tego miejsca.

ONZ przeprowadziła operację Bezpieczne przejście dla ludności cywilnej w hutach, które służyły jako ostatnia ukraińska twierdza w mieście Mariupol.

Uważa się, że aż 1000 cywilów utknęło pod fabryką Azovstal z minimalnymi zapasami wraz z setkami bojowników – niektórzy podobno mają coraz większe straty – po tym, jak Władimir Putin poprosił siły rosyjskie o odgrodzenie obszaru w zeszłym tygodniu „tak, aby powietrze mogło” t Przez „.

Jeden z ewakuowanych z huty powiedział, że ocalałym, który wciąż jest uwięziony w środku, skończyło się jedzenie. „Dzieci zawsze chciały jeść. Wiesz, dorośli mogą poczekać” – powiedziała.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdawał się wskazywać, że w poniedziałek w Zaporożu spotka się ze wstępną grupą 100 ewakuowanych.

1651501874

Ukraina uznaje, że pilot myśliwca „Duch Kijowa” to legenda

władze w Ukraina Przyznali, że „Duch Kijowski”, bohater, który podobno zestrzelił dużą liczbę rosyjskich samolotów wojskowych, jest legendą.

„Duch Kijowa to legenda superbohatera, którego postać stworzyli Ukraińcy!” Ukraińskie Siły Powietrzne poinformowały w oświadczeniu na Facebooku.

Przeczytaj całą historię wcześniej Śrawasti Dasgupta tutaj:

Holly Bancroft2 maja 2022 15:31

1651500014

„Chcę widzieć powieszonego Putina” – mówi szef Gazpromu, który uciekł z Rosji.

Rosyjski dyrektor gazowy Igor Voloboyev, który kilka dni później uciekł z kraju Moskwa Najechała sąsiada i pojawiła się w Kijowie, a on o to poprosił Prezydent Rosji Władimir Putin Być powieszony za swoje działania w celu przeprowadzenia ataku wojskowego w Ukraina.

„[Mr] Putin powinien zostać osądzony i powieszony. Ale tylko zgodnie z prawem”. Gazprom sperma powiedział telegraf.

Holly Bancroft2 maja 2022 15:00

1651498067

Izrael żąda od Rosji przeprosin za „kłamstwo”, że Hitler miał żydowskie korzenie, gdy pogłębia się spór o komentarz Ławrowa

Ławrow przekonywał, że prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiJego żydowskie pochodzenie nie było ważne.

Przeczytaj całą historię wcześniej Alisha Rahman Sarkar tutaj:

Holly Bancroft2 maja 2022 14:27

1651496714

Minister spraw zagranicznych Ukrainy krytykuje komentarze Ławrowa na temat Hitlera

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział, że wypowiedzi Siergieja Ławrowa na temat Adolfa Hiltera pokazują „głęboko zakorzeniony antysemityzm rosyjskich elit”.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow powiedział, że Ukraina może nadal zawierać elementy nazistowskie, nawet jeśli prezydent kraju, Wołodymyr Zełenski, był pochodzenia żydowskiego.

Kuleba potępił komentarze, pisząc na Twitterze: „Ławrow nie mógł ukryć głęboko zakorzenionego antysemityzmu rosyjskich elit.

Jego ohydne wypowiedzi są obraźliwe dla prezydenta Zełenskiego, Ukrainy, Izraela i narodu żydowskiego. Na większą skalę pokazują, że Rosja jest dziś pełna nienawiści do innych krajów.

(AFP)

Holly Bancroft2 maja 2022 14:05

1651494734

Siły rosyjskie plądrują ukraiński sprzęt rolniczy

Ukraiński biznesmen powiedział, że siły rosyjskie w mieście Melitopol ukradły dużą ilość sprzętu rolniczego i wysłały go do Czeczenii.

CNN Stwierdziła, że ​​chociaż żołnierze wysłali sprzęt w odległości ponad 700 mil, nie będą mogli z niego korzystać, ponieważ jest on zdalnie zablokowany.

Źródło poinformowało media, że ​​armia rosyjska zaczęła przejmować dwa kombajny, traktor i siewnik. W ciągu następnych kilku tygodni usunęli to, co zostało z maszyn – w sumie 27 sztuk.

Kontakt obawia się jednak, że złodzieje będą w stanie znaleźć eksperta, który pomoże im ominąć system zamków.

A oni powiedzieli: „Nawet gdyby sprzedali kombajny na części zamienne, zarobiliby więcej”. CNN.

1651492874

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odwiedza Warszawę po wizycie na Ukrainie

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przewodniczyła wysokiej rangi delegacji Kongresu USA do Warszawy, aby wyrazić wdzięczność Polsce za wsparcie Ukrainy.

Pelosi spotkał się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i polskimi prawodawcami.

W oświadczeniu po spotkaniu z Dudą Pelosi nazwał go „ważnym partnerem we wspieraniu narodu ukraińskiego w obliczu brutalnej i nieuzasadnionej wojny Putina”.

Podczas spotkania, powiedziała, członkowie jej delegacji „wyrazili głęboką wdzięczność Ameryki polskiemu rządowi i Polakom za otwarcie ich serc i domów dla ukraińskich uchodźców oraz potwierdzili zobowiązanie naszego narodu do dalszego wspierania wysiłków humanitarnych Polski”.

(Agencja Ochrony Środowiska)

Prezydent Polski Andrzej Duda (z lewej), przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi (2L) i członkowie delegacji Kongresu USA podczas oficjalnej ceremonii powitania przed spotkaniem w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Polska

(Agencja Ochrony Środowiska)

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi (z lewej) i prezydent Polski Andrzej Duda podają sobie ręce w Warszawie.

(AFP)

Holly Bancroft2 maja 2022 13:01

1651491074

„To śmieszne”: niemiecki rząd odpowiada na nazistowskie komentarze Ławrowa

Rzecznik niemieckiego rządu potępił oświadczenia rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa o nazizmie jako „śmieszne”, dodając, że „rosyjska propaganda nie zasługuje na kolejny komentarz”.

Ławrow usiłował twierdzić, że ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski nadal może przejść na nazizm, mimo że był pochodzenia żydowskiego.

Te komentarze zostały zdecydowanie potępione przez Izrael, a jego minister spraw zagranicznych powiedział: „Najniższym poziomem rasizmu wobec Żydów jest obwinianie samych Żydów o antysemityzm”.

Holly Bancroft2 maja 2022 12:31

1651489814

Wielka Brytania twierdzi, że Rosja została „zmuszona do zintegrowania jednostek zubożonych w wyniku nieudanego natarcia na Ukrainę”.

W sobotnim raporcie wywiadowczym powiedział: Ministerstwo Obrony (Ministerstwo Obrony) wskazało, że Kreml dążył do „skorygowania” kwestii taktycznych i logistycznych, które do tej pory utrudniały inwazję na Ukrainę.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że Moskwa ma nadzieję osiągnąć to poprzez „geograficzną koncentrację siły bojowej, skrócenie linii zaopatrzenia oraz uproszczenie dowodzenia i kontroli”.

Przeczytaj całą historię wcześniej Andy Gregory tutaj:

Holly Bancroft2 maja 2022 12:10

1651488314

Oglądaj: Ukraińcy potępiają trudne warunki w bunkrach Mariupola

Nasze zasoby są bardzo ograniczone. Mężczyźni faktycznie umierają na naszych oczach – mówi lekarz z jednego z bunkrów Mariupola.

Zapasy żołnierzy i rannych powoli się wyczerpują, a wielu pilnie potrzebuje opieki medycznej.

Obejrzyj cały artykuł wideo tutaj:

Ukraińcy potępiają złe warunki w bunkrach Mariupola

Holly Bancroft2 maja 2022 11:45

1651486814

Rosyjski pocisk spadł na most w południowo-zachodniej Ukrainie – doniesienia

Władze lokalne poinformowały, że rosyjski atak rakietowy uderzył w strategicznie ważny most w południowo-zachodniej Ukrainie.

Most, który przechodzi przez ujście rzeki Bennister w rejonie Odessy, został już dwukrotnie trafiony, Reuters wzmiankowany.

Zapewnia jedyne połączenie drogowe i kolejowe na terytorium Ukrainy z dużą południową częścią obwodu odeskiego.

O strajku poinformował rzecznik Odeskiej Administracji Obwodowej Serhij Pracczuk.

Holly Bancroft2 maja 2022 11:20