Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjskie śledztwo „w celu ustalenia, czy brytyjskie komponenty były używane w rosyjskiej broni” |  polityka obronna

Brytyjskie śledztwo „w celu ustalenia, czy brytyjskie komponenty były używane w rosyjskiej broni” | polityka obronna

Ministrowie zbadają, czy komponenty wyprodukowane w Wielkiej Brytanii zidentyfikowane jako używane w rosyjskich systemach uzbrojenia są rozmieszczane Ukraina.

raport Royal United Services Institute (Rosja) stwierdził, że badania ukraińskich sił zbrojnych nad rosyjskimi systemami uzbrojenia wydobytymi z pola bitwy wykazały „spójny wzór” zależności od komponentów wyprodukowanych za granicą, w niektórych przypadkach brytyjskich.

Przytoczonym przykładem jest zastosowanie wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii tranzystorów wysokiej częstotliwości w systemie zagłuszania Borisoglebsk-2.

Wielka Brytania nałożyła embargo na broń Rosja W 2014 r. po bezprawnej aneksji Krymu – choć pojawiły się doniesienia, że ​​niektóre licencje eksportowe były Nadal zwolniony – oraz zakazać bezpośredniego eksportu do Rosji komponentów podwójnego zastosowania, które mają zastosowanie cywilne lub wojskowe, w początek marca Po inwazji na Ukrainę.

W rosyjskim raporcie nie podano, kiedy dane komponenty mogły zostać wyeksportowane i nie było żadnych oznak niewłaściwego postępowania ze strony producentów, ale wzbudził obawy, że części wyprodukowane w Wielkiej Brytanii wciąż trafiają do Wielkiej Brytanii. Rosja. Powiedziała, że ​​zachodnie sankcje gospodarcze oznaczają, że Moskwa będzie w coraz większym stopniu polegać na przemycie komponentów, aby zapewnić działanie jej zaawansowanych technologicznie samolotów, pocisków i amunicji.

Codzienny Telegraf Oświadczył, że w rządzie brytyjskim zostanie wszczęte dochodzenie w sprawie brytyjskich komponentów używanych w rosyjskich systemach uzbrojenia.

Rzecznik rządu powiedział: Nałożyliśmy największe i najsurowsze sankcje gospodarcze, z jakimi kiedykolwiek zetknęła się Rosja, aby pomóc sparaliżować machinę wojenną Putina, w tym poprzez nałożenie sankcji na kluczowe organizacje sektora obronnego i zakaz eksportu krytycznych technologii.

Wielka Brytania ma jeden z najsilniejszych i najbardziej przejrzystych systemów kontroli eksportu na świecie. Traktujemy poważnie wszystkie wiarygodne zarzuty dotyczące naruszeń kontroli eksportu i w razie potrzeby podejmiemy dalsze działania.”

Boris Johnson Był w Indiach, kiedy opublikowano raport, ogłaszając, że rząd złagodzi swoje porozumienie licencyjne na eksport broni z New Delhi, wydając otwartą publiczną licencję eksportową do Indii.

READ  Codzienni goście Wenecji będą musieli dokonywać rezerwacji i uiszczać opłaty | Wenecja

Jack Watling i Nick Reynolds, autorzy rosyjskiego raportu, ostrzegali, że Rosja „ustanowiła mechanizmy prania tych rzeczy w krajach trzecich” i argumentowali, że Indie powinny podlegać szczególnym ograniczeniom. W odpowiedzi premier powiedział, że zamknie luki prawne, aby zapewnić, że brytyjski eksport do Indii nie zostanie wykorzystany do produkcji rosyjskiej broni.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

W raporcie napisano: „Chociaż rosyjska broń jest pełna komponentów wyprodukowanych na Zachodzie, nie jest jasne, czy ich producenci wiedzieli, że rosyjskie wojsko jest użytkownikiem końcowym. Wiele komponentów to technologie podwójnego zastosowania”.

W międzyczasie Rosja stworzyła mechanizmy prania tych materiałów przez kraje trzecie. W ten sposób ograniczenie dostępu prawdopodobnie oznacza uniemożliwienie eksportu do krajów takich jak Indie towarów, które w niektórych przypadkach są wykorzystywane do celów cywilnych”.

Dodali: „Ponadto istnieje mnóstwo firm zlokalizowanych na całym świecie, w tym w Czechach, Serbii, Armenii, Kazachstanie, Turcji, Indiach i Chinach, które będą narażone na znaczne ryzyko w celu spełnienia rosyjskich wymagań dostaw”.

Indie powstrzymały się od kolejnych wniosków ONZ potępiających Rosję i nadal kupują moskiewską ropę po spotkaniu z premierem Indii, Narendra ModiMinister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapewnił, że oba kraje będą nadal szukać sposobów na handel.