Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wydawca robaków Team17 ogłasza NFT, otrzymuje odmowę od Aggro Crab Games

Team17, twórca robaków, oficjalnie działa w branży NFT. Firma, która jest jednym z największych wydawców gier wideo w Wielkiej Brytanii, ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę z Reality Gaming Group, platformą Digital Asset Trading (DAT) z siedzibą w Wielkiej Brytanii, aby tworzyć przedmioty kolekcjonerskie NFT w oparciu o seria taktyki artyleryjskiej. W ten sposób otworzył puszkę robaków między nimi a kilkoma studiami gier wideo, które pod nimi publikują.

Ogłoszono wczoraj późno, że Team17 i Reality Gaming Group będą współpracować nad oficjalnie licencjonowanymi przedmiotami kolekcjonerskimi NFT („niezamiennymi tokenami”) nazwanymi MetaWorms. Opisując je jako „wyjątkową, generatywną grafikę”, która „obejmuje treści z całej 26-letniej historii ukochanej serii Worms”, Team17 zapewnia, że ​​MetaWorms będą „wysokiej jakości” i „nisko energochłonnymi” przedmiotami kolekcjonerskimi, które mają dać fanom „szansa na posiadanie unikalnego elementu pamiątek z gier wideo”, opis prawdopodobnie mający na celu zapobiegawczo zażegnać krytykę Commons dotyczącą Koszty środowiskowe tworzenia i bicia NFT.

Ogłoszenie Team17 jest najnowszym z serii podobnych ogłoszeń znanych wydawców gier, w tym Kwadratowy Enix, Ubisoft, oraz Konami, zamierzające tworzyć NFT w oparciu o ich istniejące właściwości.

READ  Właściciel Rockstar wydaje polecenia usunięcia po wycieku Grand Theft Auto VI | GTA